• |
ide | kryesore

Komenti/ Andi Bushati: flakët e opozitës që zgjuan ambasadoret

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit
bushati flaket e opozitesKanë mjaftuar disa karrige të përmbysura, disa seanca të bllokuara dhe disa flakadanë të ndezur nga opozita në parlament, për të tërhequr vëmendjen e diplomatëve perendimorë të vendosur në Tiranë. Pas seancës kaotike të projektbuxhetit, kur për 5 minuta u miratuan 7 miliardë euro, pra më shumë se 1 miliardë për minute, reaguan edhe ambasada e SHBA, edhe ajo britanike edhe ambasadori gjerman, Karl Bergner. Këto reagime dhe ky zgjim i ambasadorëve në nje koment viddo nga Andi Bushati.

Për më shumë video si kjo bëjini një like faqes Lapsi Videos në Facebook 3 Comments

  1. Berisha iu jep porosi deputetëve: Ma kini merak Gaz Bardhin, duhet ta mbroni,shpellkare cecene maloke skiftere si Gimi dilni mbroni Bythqirin e salihut gazmend Bardhi,ju ka dhene urdher,ndryshe do ju shkerdheje fisin me ushtaret e brecanit,lumneshit,salih lushaj e kulicin.

  2. Bushat,pse nuk ngren pyeten e thjeshte:Pse USA,nuk dergon ambasadorin e saj ne Tirane? U miratua nje kandidat ne Senatin amerikan,por ai akoma nuk po duket ne horizont.Nuk eshte i theshte ky mos emerim e nje Ambasadori,por tregon se Departamanti i Shtetit,e ka shume te veshtire te dale,nga sikleti qe vete i ka krijuar vehtes,me nongratat,qe i jane kerkuar prej sorrosianeve rilindas,nepermjet ish drejtorit te FBI,dhe agjenteve rus,qe sherbenin si keshilltare te kryeministrit shqiptar.Dhe duke e ditur,se ky mut,nuk lahet dot me shurre,po e lene te” thahet” nga koha.Ndersa Juri Kim,vjen verdalle ne zyrat e departamentit,si pordha neper breke,per te treguar te patregueshmen,sepse e kane te veshtire,ta largojne,mbas gjithe atyre lavderimeve qe vete i kane bere,per punen e saj ne Tirane,per te sjkaterruar opoziten shqiptare dhe si komuniste sorrosiane,t’i tregonte opozines se do te hante bar??????!.Kjo eshte detyra e ambasadoreve amerikane???Le ta gjejne vete tani se ku e ka vendin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *