• |
ide | kryesore

’21 Janari’/ Rama: Koha që drejtësia e re të reagojë

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama kërkoi gjatë një konference shtypi me gazetarë, zbardhjen e vrasjeve të 21 janarit.

Rama: Prokuroria e Tiranës është tallur me kushtetutën, ligjin, dhimbjen e familjarëve të viktimave dhe e ka trajtuar si një leckë një provë të re të dalë para disa muajsh. Është koha që drejtësia e re të reagojë dhe ndërkohë qysh se ky krim ka marrë rrugën e prokurorive dhe gjykatave të vendit, ka ndryshuar struktura e sistemit të drejtësisë dhe personalitetet.

Vrasja nuk ka nisur nga tërheqja e këmbëzës së automatikut, por nga urdhri që ka ardhur nga maja. Nga ana tjetër, Gjykata e Strasburgun vë gishtin edhe tek pengimi i drejtësisë. Autoritetet ekzekutive kanë penguar në mënyrë brutale dhe kriminale drejtësinë që të veprojë për të nisur zbardhjen e këtij krimi. Unë e kam bindje të pa lëkundur që nuk ka asnjë forcë që mund ta pengojë zbardhjen përfundimtare të krimit shtetëror të 21 janarit, por sigurisht mund të vonohet.19 Comments

 1. Mire do bej ti hetoje organizatoret e dhunes dhe cenimit te rendit kushtetues dhe institucioneve te rendesise se veçante. Nuk mund te hedhesh gurin e te fshehesh doren.

 2. bë dikur shkaktar për t’iu vënë zjarri Shqipërisë, e kritikoi Breçanin se i kishte shpëtuar jetën (“…aq bëri, asgjë më shumë”, – tha. Sikur jeta të ishte gjëja më pa vlerë në këtë histori!!!) kur agresori i sëmurë mendor e goditi në bulevard me grusht.

  Ky që mohon të gjithë vetëm për të shpëtuar vetveten, e ka humbur dhe surratin, dhe fytyrën, dhe nderin, dhe dinjitetin, duke u shenjuar në histori si një hileqar i keq,gjykohet ai qe vret e plagos popull ne rruge o rroteKari i 13:28,sipas teje salihu e cibanet e tij ne kuvend duhet te hetohen per zjarrin ne kuvend,ceceni shpellkar mendon me bythe

 3. Si tha KM se nk e kuptova mire ?

  Urdheri per sulmin e organizuar ndaj policise duke i plagosur, duke ua vene jeten ne rrezik

  vetem se ishin ne krye te detyres, se po mbronin nje objekt te rendesise se vecante si Krye-

  ministria, pasaka ardhur nga maja? Nga maja e kujt nuk na e tha se ka shume maja, psh nga

  maja e plepit, nga maja e thanes nga maja e ………?

 4. Rama.e dha urdhrin publikisht, edhe pse ka 10 vjet që i ka të gjitha pushtetet në dorë dhe 6 vjet që ka drejtesinë e re nën kontroll të plotë

  Skapiii do hapë çështjen për të kënaqur ramën që të fitojë zgjedhjet në tavolinë.

 5. Ik ore pirdhu.

  Vetem per ty NUK reason.

  Sterilizimi , Checkupi, Inceratoret

  jane Grupe Te Strukturuara Kriminale

  Jo Shperdorim Detyre

  per pasoje

  Konfiskohet Pasuria, duke perfshire edhe tenden.

  Por SPAK, eshte katandisur ne AGJENCI NDERESH

  1. Po pse kar eshte rama ta bente skapppppin qe te fuste ate vete brenda?!

   Ramskapi fut brenda kundershtaret politik, dhe ska opozite, ramskapi fut të vetet e ridhjerjes brenda dhe i bën të gjithë skllevër , ridhjersit ishin kurva por tani janë skllevër

   Cirk që të bën për të vjellë

   Ky popull kurvë meriton edhe më keq, meriton lali erin

 6. Do të hetohet pa tjetër sepse nuk është hetuar pjesa më e rëndësishme. Kush e organizoi dhe dha urdhër për sulmin dhe dhunimin e ruajtesve të rendit. Kush i plagosi??Kush ishin ata që prishën derën me makinë dhe që i vunë zjarrin të gjitha makinave dhe klubeve përrreth. Këtu duhet të fillohet rihetimi. Kur u sulmua kongresi Amerikan drejtësia e filloi dhe e përfundoi me ata që e sulmuan. Dhe ndër t’a pati viktima por asnjë ruajtës nuk u procedua . Deri ke ish presidenti Trump vazhdon hetimi për nxitje të turmës. Atë kohë prokurorja militante e PS as që mori mundimin të hetonte nxitësit sepse kishte fakte tepër komplikuese të Ramës e të tjerëve. Rama kujton se ka Aspakun e do bëjë ç’të dojë por do komplikojë vetveten.

 7. Foli kryeprokurori,kryegjytari dhe kryeavokati!!! Dhe s’ka nevojë fare për ta. Shkresat i ka çu. Direktivat janë të qarta. Të gjithë armiqtë e rilindjes në litar. Rroftë Amerika!!!

  1. kshu si është katandis vendi ne kete derexhe te ramadrejtesise , trekembeshi në shesh mungon!

   Dhe arsyeja qe nuk e bejne eshte se trembet europa

   Realisht ska me ligj , kushtetutë te drejta, paanshmeri, ska asfare drejtesi as pavaresi, rama flet skapi ekzekton gjykata noterizon.

   Duhet ti themi faleminderit miqve tanë amerikanë lu peshkatarit kimete fytyrenythes dhe mcgonical për këtë derexhe

 8. Dy standartet e Rames. Per çeshtjen Beleri, Rama shkurt i thote grekeve eshte çeshtje qe i takon drejtesise, politika nuk ka pune. Jam ne nje mendje me te.Per rastin e vrasjeve ne Bulevardi Rama mban fjalim shume minutesh se si duhet te punoje drejtesia! Sjam ne nje nje mendje me te.

 9. Heshtin shoqatat/ Berisha kërcënon gazetarin Artan Hoxha: Do përfundosh aty ku e kanë vendin Bajrët!O ceceni Gimi njerzit u vrane e u plagesen ne rruge te madhe,kudo ne bote denohet urdheruesi dhe ekzekutuesi dhe ne kete rast keto i di dhe ti o ceceni gimi se kush eshte,prandaj turfullon salihu sot brecanin e shiti,tani radhen e ka kulici etj.

 10. KANCERI I KOMBIT EDVIN PASHIQ RAMSHKERDHATA.
  I pa bese ,tradhetar,FODULL-palaco cirku.
  ZERO BURRERI….jane te rregjistruara pamjet 21 Janarit dhe udhezimet e kryeshkerdhates edpashiqi nji dite e disa ore perpara demonstrates.

 11. Po me bej drejtesi, ke 12 vjet me drejtesine tende te re, fute ne burg ate qe vrau me 21 janar te cilin per sherbimin qe te beri e gradove i pari Matit, Kryetar i Rilindjes ne Mat dhe Kryetar Bashkie Mat.

  1. ishte kryetari i grupit te zjarrit ai , pra ai qe urdheronte dhe agim llupo qe shtiu

   ndeea beri burg llupo beri burg , Mlaaj u be kreyetar bashkie

   e shiko si funksionon bota

   vrit bej viktima dhe pastaj te shperblen rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *