• |
ide | kryesore

Dalin përgjime të reja të Erzen Breçanit: Nga Ekuadori vjen? Shpërndajeni!

Lajme, Të funditJanë zbardhur të tjerë detaje nga dosja e SPAK për grupin kriminal të trafikut të drogës, ku është i përfshirë ish-zëvendës drejtori i policisë së Tiranës, Erzen Breçani, djali i tij Eralbi Breçanit dhe 9 persona të tjerë.

“…Ku tvin senet….Ne cvend…Prej ku…Po besi a ka ik a asht ktu…Ku ne ekuator…Asht…A nshqipni…Po ne ekuator kush asht kush i nis…Ne gjermani tek kush i kaloni…Po kam merak se po ju predin nbes marokient…Pse a nuk jau pret ai kuksiani…Po me kujdes se nuk asht puna me u marr nje vit me sto pun…Ti the edhe i rrug e maroj purz…Po prej atje i ka nis ai se ti thue per dhjet dit dalin rrugt se nha ekuatori vonojn me ardh…Asht lerg…Po atij shokut te shpive a i kan hec punt hic…Po ishalla ju ecen mbar…Po hajt mos e mendo se sa lek ban por vetem te mbarosh si pun…A i kini te sigurta ne dalje qe i sistemoni i shpërndani shpejt…A vjen besi atje…”.- i thotë Erzeni të Birit.

Në vijim të bisedës, Erzen Breçani zhvillon disa komunikime ku dyshohet se i referohet aktivitetit të Ervin Matës, dhe pasi Eralbi ja tregon, Erzeni uron që Ervinit ti ecë me sukses.

“….Edhe me nis me vinin…Nuk ka problem por mos te prishesh me te…Ai me ato trillime e rrena qe ka fol aty une vetem e respektoj si mik vetem kaq se nuk du me u stresu ma me hallet e tij qe i prodhon vet problemet e haller…Po asht e kontrollume shum avioni…Se me avjon bjen pak e shpesh dhe e mbaro mrena dites ovnen…Mir i ke than…Po oer sa kile do nisin…Po nga aq eshte shum mire…Cka po don me ai…Ne cilin shtet e ban…Po kontrollohen shum…Vetem po kapi lidhjet ne polici…Tek kontrolli…Po ngaqe me foli ate dit e tha ti kam vonu i cik por shum shpejt do ti likujdoj e kuptova qe ka humb…E ishalla po i ecen… Ishalla po ecen mar…”

Në një episod tjetër Breçani i dërgon mesazh të birit në lidhje me një pistoletë.

‘…A ja dhe pistoleten atyne a…Se nese nuk jau kie dhan hala me ja fshi krehrin e perjashta se ka gjurmet e mia e mos me ja lan as gjurmet tua..Se prite zo me kap i dalin gjurmet…E gishtave…Ok…Per mue ska problem se i thash ne sy te gjithve pse ëej hall nuk ju lypi me ra ngusht ju lypi ju te pareve njerzve…Nuk kam nevoj thash i kam tana lekt me ba se nuk nisi pun po nukni pata lekt…Dhe me tha une solla elvanen per te dhan leket i thash jo jo nuk i du…I kam gjet i thash…Ok tha…’2 Comments

 1. Pas studimit te hollesishem te dosjes se pergjimebve te Erzen Brecanit kam zbuluar se ky qafir

  eshte edhe pronari i fshehte i inceneratorit te Tiranes ku cdo dite i shkojne 90 mije euro edhe pse nuk

  ka kontrate as incenerator. Jo vetem kaq por kam zbuluar se ky eshte pronari i dy anijeve gjeneratore

  ne Vlore qe pa u ndezur dhe pa prodhuar asnje kv ore ka dy vjet qe perfiton nga 90 mije euro ne

  dite. Ky eshte edhe perfituesi i koncesioneve qindramilioeureshe ne mjeksi , ky ka vu edhe traun ne

  rrugen e kombit per ti rrjepur kosovaret dhe qarkun e Kukesit ne nje kohe qe asnje rruge ne

  Shqiperi nuk eshte me pagese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *