• |
ide | kryesore

Shpërndahen ndihma humanitare në Gazën e veriut për herë të parë që nga fillimi i luftës

Lajme, PlanetPër herë të parë që nga fillimi i luftës më 7 tetor, ndihma humanitare i është shpërndarë popullatës palestineze në veri të Gazës. Këtë e ka konfirmuar agjencia e Kombeve të Bashkuara që merret me çështjet humanitare.

Shpërndarja e ndihmave deri më tani ishte penguar në veri të Gazës, sepse konsiderohej si zonë lufte. Kombet e Bashkuara po shpërndajnë ndihma për ata njerëz që ishin fshehur në spitale dhe shkolla.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *