• |
ide | kryesore

Bora arrin 20-40 cm, bllokohen disa akse rrugore në Dibër

Lajme, Të funditPas ndërprerjes së reshjeve të dëborës rreth orës 23:30 të natës së mbrëmshme, është bërë ndërhyrja me mjete borë pastruese dhe kriposja në të gjitha akset rrugore kryesore në qarkun Dibër.

Temperaturat e ajrit kanë zbritur disa gradë nën zero, ndërsa rrugët në disa zona të thella janë ende të bllokuara.

Autoritetet raportojnë se si pasojë e rënies së pemëve nga pesha e borës janë thyer shtylla dhe janë këputur përcjellësa, duke bërë që disa fshatra të mbesin pa energji elektrike.

Grupet e OSHEE ndodhen në terren dhe o punojmë për rikthimin e energjisë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *