• |
ide | kryesore

Berisha: Rama ka fituar 2.9 miliardë lekë tendera

Lajme, Të funditIsh-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili ditën e premte në një konferencë me gazetarët tha se ai dha familja e tij nuk kanë përfituar asnjë fond publik.

Këto deklarata Berisha i konsideroi si mashtrime, ndërsa publikoi të dhëna që sipas tij tregojnë se thjeshtra dhe familjarë të tjerë të kryeministrit kanë përfituar 2.9 miliardë lekë tendera.

“Siç e ndoqët ndoshta, Edi Rama në daljen e tij të fundit publike ku dridhej zë sy dhe trup bëri gjithçka për apologjinë e krimeve të tij. Ai në mënyrën më të papërgjegjshme mohoi akuza të cilat nuk janë deklarata politike, por janë fakte të bazuara në dokumente zyrtare me firmë dhe vulë. Një nga këto mohimet e papërgjegjshme ishte deklarata e tij se nga familja e tij nuk ka fituar kush kurrë fonde publike, ndërkohë që regjistrat e shtetit faktojnë të kundërtën. Faktojnë se vajza e familjes është një përfituese e papërmbajtur e fondeve publike nëpërmjet tenderave ku ajo punon dhe ajo bashkëpunon.

Ky është një mashtrues publik, dhe kjo është e dënuar ligjërisht, pasi dokumente zyrtare faktojnë se thjeshtra ka përfituar në mënyrë të përsëritur nga disa kompani.

Thjeshtra e parë e vendit, vajza e familjes Rama, ka përfituar nëpërmjet kompanive ‘51N4E’ një studio belge në të cilën ka qenë e punësuar Rea Xhillari. Kjo studio ka degën e vet në Shqipëri dhe ka në punë njëlloj si Rea-n, Genti Agollin, presidentin në letra të kompanisë ‘I Riu’.

Po kështu studio tjetër ‘Xaveri’ është e lidhur me kompanie ‘51N4E’ dhe të lidhjen ka Cazanova Hernanez me thjeshtrën e Republikës. Kanë përfituar 2.9 mld lekë tendera”, tha Berisha.17 Comments

 1. Rama rrota karit thot qe rea ballgjonia ska perfituar nga arka shtetit. Ben sikur harron qe korrupsioni me tendera publike eshte PO E NJEJTA GJE. komunista fisqire koke e kembe si ky dhe rea dhe linda. Far zgjebarakse qe rri vetem per pushtet.

  #fuckEU
  #fucksoros
  #fuckrama

 2. Ben sikur harron qe te terheq vemendjen nga skandalet mcgonigal, inceneratoret dhe mbi te gjitha pronat….PRONAT

   1. Ti pirdh e ha mut sa te duash po vjedhja,abuzimi i Reas eshte aty ne letra,dite te zeza do vijne per ju patronazhiste,llumiste e hajdutiste !

    1. ishalla vijn, per te gjith abuzuesit me leket dhe taksat e shqiptareve. e uroj me gjith shpirt dhe e perseris ISHALLA VJEN AJO DIT PER TE GJITH. Ishalla vjen nje dit qe militantizmi nuk eshte me profesion e as hobi dhe ishalla fillojn njerezit e hapin syt e nuk u besojn me si loqe te verbera liderave shpirteror te te gjitha kraheve.

  1. Te njejten gje po bejne edhe gjoja demokratet per idhullin e tyre saleh……te jesh komunist i vertete apo demokrat i vertete do te thote te jesh njeri me vyrtyte,bindje e ide por…as ata nuk jane komunista e as ju demokrate por te dya palet jeni bythlepiresa!!!! bageti e bujqesi.

 3. Lapsi pse i jepni kaq ze ne portalin tuaj Berishes? Cdo dite minimumi nga 3-4 artikuj per Berishen e cdo gje qe thote Berisha e nxirrni ne lajm te pare.

  1. Patronazhist e nenqire,behet fjale per denoncim mbi fakte tw abuzimit me taksat tona,nuk ka rendesi nese eshte berisha apo kushdo tjeter,a po vjedhin apo jo taksat tona ?!
   Vo.Nuk te behet vone ty morr i kuq se ti edhe motren,gruan,vajzen,nenen ia dorezon partise mjafton qe te valvise flamurin e degjeneruar te rilindjes lart !
   Vdekshi mjerane e derdimen te padinjitet,te pafe e fshatare te ligj ne shpirt e monstruoze gjithandej.

  2. Ska faj lapsi. Lapsi 50% te te ardhurave i ka nga familja, 20% nga Greqia, 20% nga Rusia dhe 10% nga reklamat. Mos i bi ne qaf kot lapsit.

 4. shko coji ne prokurori provat. Per cfar del ne tv, apo te thuash qe Rama eshte me hajdut se ty. Kujt ja thua, apo militanteve per ti mbajt gati tu kur te te duhen? Se po ta kishe seriozisht shkoje ne prokurori, ashtu si beri Meta dhe Monen qe denoncuan inceneratoret dhe nisi hetimi. Kush vertetohet qe ka vjedh, te kalbet brenda, qoft Rama, qofsh edhe ti. Bythqir, ngele duke ber 100 konferenca ne dit per hallet familjare.

 5. Ajo fytyre petlla ka mare gati 3 miliarde tendera publike, Ramazani thote asnje pjestar i familjes time nuk ka marre asnje lek, po asnje leke nga taksat e shqiptareve.

  Keshtu, thoshte dhe tigri Ben Ahmutaj per te mbuluar vjedhjet, thoshte ” Kjo pune do behet falas, asnje lek sdo ju meret qytetareve, por kjo do financohet nga buxheti i shtetit:)))))))))

  Kete thote dhe Xoni, ska marre asnje kokerr leku shqiptareve, thjesht i ka mare nga buxheti i shtetit, fonde publike:).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *