• |
ide | kryesore

McGonigal/ Berisha: Rama u mor në pyetje 2 herë nga FBI

Arkiva, Lajme, Të fundit
BerishaIsh-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë për mediat në selinë blu, nga ku ka deklaruar se kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një udhëtim në Nju Jork, por nuk ka realizuar asnjë foto pasi sipas tij asnjë zyrtar nuk pranoi të fotografohej me të.

Berisha u shpreh se Rama është pyetur nga FBI 2 herë lidhur me rastin “McGonigal”, ndërsa shtoi se kreu i qeverisë nuk lejon ngritjen e komisionit hetimor të opozitës, pasi i trembet të vërtetës.

Sipas tij Rama u përpoq të jepte miliona për mbylljen e kësaj çështjeje, por pa pasur efekt.

“Ai ka bërë një udhëtim në Nju Jork pa foto. Në 32 vite, rasti i parë që nuk publikoi asnjë foto sepse asnjë zyrtar nuk pranoi të fotografohej me të sepse protokolli e përjashtoi nga pritja që i jepet. Sa herë kanë qenë zyrtarë nga Shqipëria janë ftuar, si kryeministra dhe presidentë.

Kësaj here nuk u ftua. Ne do marrim dosjen nga SHBA ku ai është marrë 1 orë e gjysmë në pyetje në dalje dhe 2 orë në hyrje, saqë po i ikte limuzina që i kishin marrë. Po pyetej nga FBI. Ai nuk lejon të hetojmë për McGonigal-in, sepse do i themi shqiptarëve të vërtetën. U përpoq të jepte miliona, por pa efekt. Tani mos harroni, McGonigal është bashkëfajtor identik me Ramën para drejtësisë.

Njëlloj është si ai që jep dhe ai që merr ryshfet. Zëri kot nuk i dridhet, trupi kot nuk i përpëlitet kur del para jush. E di që e ka në kurriz këtë punë”, u shpreh Berisha.25 Comments

 1. Rama eshte kontigjent burgu dhe ti Doktor e di mire kete qe nga koha e bashkise dhe kur solli ne parlaemt 20 deputete kryesisht ne veri qe ishin vrases, perdhunues, PIMP etj kriminele ordinere!

  McGonical eshte gje e poshter sepse ata qe presupozoheshin te ishin balancuesit , i futen shkelmin opozites dhe u korruptuan nga rama dhe jo etem MCGonical por edhe Lu Peshkatari, Kimete FytyrBytha e dikush tjeter qe eshte pak i fshehte si mathew palmer apo escobar, qe jane met e kujdesshem vete, por perseri te blere

 2. beni gar me Ramen kush hetohet me shum. Hajde politikan qe kemi hajde. Njeri me hajdut se tjetri. Ke te vesh e ke te heqesh.

 3. Një doktor profesor nuk as njëherë gjasa të jetë hajdut. Asnjë prej tyre me këto tituj nuk është gjykuar qoftë i majtë ose i djathtë. Vetëm ata që nuk janë të nivelit intelektual janë të prirë të bëhen hajdutë siç është në rastin e Ramës që e filloi aktivitetin duke vjedhur e trafikuar ikonat shqiptare.

  1. jo ore. Dmth po na thua doktor profesor Fatos Nano na paska qen i ndershem meqe kishte keto dy tituj shkencor? Ti je me kari nga te gjith delet militante. Me ca komente totalisht idjote.

 4. Ore, komentues i 14,54, a je ne terezi o idiot, a ke peshore truri, si barazon nje kapo mafioz si Rama, me Berishen, pa le por per vjedhje.Dhe mendja e ketij komentuesi qe hiqet naiv, duket qe i djegin bemat skandaloze, tashme te dokumentuara, faktuara te Rames, e nga zori ben paralelizma mes te dyve,,,, kurre nuk barazohen ne kete akuze, nje kelysh kurvi, drogmen, imoral, pornograf, hajdut, kompromentues, i pa bes sic esht Rama.

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Ty është për të të qirë nënën në dru derisa , mor idiot kokëtrashë që nuk kupton se rama na ka qirë nënën, se e mbani ju debil që shiteni për 5 lekë!

  1. Ore ti cop kari, ku po jeton? Je ne kete planet apo ne ate te foltores. Ju jeni ber idjota 100 karatsh. Na e ben Saliun prostitut te virgjer. Me njerez si ty as nuk ja vlen te diskutosh se cfardo qe te thuash, edhe po te te nxjerrin ujkun para ti do kerkosh gjurmet se je neverist i konvertuar ne sahilist. enveristat dhe sahilistat nuk duan as te degjojn as te shikojn, duan vetem liderin shpirteror. Ju militatet rrota kari te te gjitha kraheve jeni skorje e shoqeris, jeni ju pa jan ata. Un i fus ne nje thes, ti shkon e nxjerr Saliun si virtuoz, njeri super i ndershem. O kar, vetem vila ne lalz ben 5 milion euro. I paska ber Saliu me leket e djerses se ballit. Ptuu rrac e qelbur suflakesh militante, copa delesh qe jeni ber pesh kesaj shoqeria. Mut ju e mut patronazhistat. Ptu mjeran.

   1. Këtu është gabimi yt, që i fut në një thes të gjithë – Ram, Berishë, Metë. Ndërsa këta dy të fundit kanë faje, ato as nuk krahasohen me vjedhjet dhe krimet e klikës së Ramës.

    Ndaji gjërat!

    1. Mir o Miri, po ti po thua kan faje, nuk po thua te verteten, kan vjedhur. Nqs kan vjedhur duhet te paguajn ashtu si cdo tejter, ashtu dhe Rama. Te denojm hajdutat e PS dhe te mbrojm hajdutat e PD, nuk behet shtet keshtu, nuk behet shtet kurr pastaj.

    2. Te drejte ke, nuk krahasohen. Atoo te Berishes jane llahtare, shkaterrim i shtetit, malokezim i shoqerise, kanuni ne vend te Kushtetutes, fisi ne vend te administrates shterore. Nata me e zeze qe munud te jete.

   2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    O debil një kile gjizë ka shkuar 3000 lekë të vjetra nga 1000 në kohë të Berishës

    e fillova me gjizën se këtu kemi mbërrirë o idiot, se mishi, gjalpi, djathi fruta e perime janë bërë për ti konsumuar vetëm për festa, kur pagat në 10 vjet janë rritur vetëm 30 përqind ndërsa çmimet kanë fluturuar me 2 e tre herë

  2. Qe ta kuptosh ti dumbabist idjot dhe dele, Rama i ka te gjitha ato qe ka Saliu, hajdut, perfitus, autoritar. Pervec ketyre, Saliu ka dhe vrasje mbi kurriz. Ke nje hajdut perball nje hajduti vrases. Ti preferon hajdutin vrases, kurse shqiptaret jo militant e dele si ty, preferojn hajdutin perball hadjutit vrases, kaq e thjesht eshte. Po ju militantet shifni vetem me nje sy e me dnoni vetem me gjysmen e trurit, gjysma tjeter: parti Sali, jemi gati kur do ti.

   1. Meqe qenka puna keshtu, kush e beri kryetar te PS dhe Kryetar te Bashkise Mat ate vrasesin e 21 Janarit ??? Patjeter Sali Berisha e beri kryetar te Rilindjes per meritat e 21 Janarit.

 5. Afera korruptive MecKonigal-Rama që po gjykohet në SHBA, ka pasur si objekt akuzat e padrejta kundër Bashës të kurdisura nga revista e së majtës ekstreme Mother Jons, se ai paskej pasur lidhje me biznesmenë rusë, për të sjellë në Shtëpinë e bardhë Z.Trump.
  Nuk e zinte fare në hesap Rama në ate kohë Berishën si lider të PD, pasi ky kishte deklaruar publikisht se jepte dorheqje nga çdo funksion.
  Rama e kishte piketuar Bashën e jo Berishën, pikërisht se shihte tek ai politikanin e ri të PD, që kishte pasur rezultatet më të mira si ministër në tre dikasteret që pat drejtuar dhe ishte i vetmi lider politik shqiptar i arsimuar në perëndim.
  Është një fakt domethënës që në përceptimin publik e në mediat shqiptare, me akuza për korrupsion e përzjerje me krimin janë akuzuar treshja Rama, Meta e Berisha, ndërsa të tre këta, e mediat që ju bëjnë fresk, bëjnë akuzat qesharake duke e quajtur Lul pengu apo Lul brava (sipas Berishës), Luli që të gënjen për orën (sipas Likes) e Luli që fle gjumë, (sipas dymetroshit karagjoz)
  Në studion e gazetarit të shquar në nivele ndërkombëtare Ylli Rakipi, është bërë edhe një zbulim i madh për Lulin.
  Luli paskej bërë krimin e madh se është parë duke ngrënë byrrek.
  Duhej të hante sufllaqe si Beleri që të quhej patriot shqiptar.

 6. O Sale, meqe ra fjala, ajo puna e gjyqit ne Paris si vajti, se s’na ke apdejtuar fare. Se mos dale dhe kjo si puna e Parisit, apo s’e rrun ti fare, e mohon takfak, s’e njof baxhanakun, s’e njof Brecanin etj. etj.

 7. Se marr vesh se çdo Berisha me pergojimin e hetimeve ndaj Rames kur per kete gje eshte FBI. Berisha po mundohet te bashkepunoje me FBI?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *