• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Reshje të dendura shiu dhe dëbore

Lajme, Të fundit
Parashikimi i motitSipas MeteoAlb, si pasojë e ndryshimit të masave ajrore nga të ftohta polare në masa ajrore të ngrohta oqeanike, vendi ynë do të karakterizohet nga moti i ngrohtë, por i lagësht. Reshje të dendura shiu do të ketë në të gjithë ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat e thella malore priten reshje të konsiderueshme dëbore.

Parashikohet që kushtet e paqëndrueshme atmosferike të na shoqërojnë deri vonë në mbrëmje. Atëherë pritet dobësim i intensitetit të reshjeve. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje si në mëngjes edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 15°C.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *