• |
ide | kryesore

Sezoni i mallkuar i Milan: vetëm 9 lojtarë nga 26 nuk kanë pësuar ende dëmtime

Sport
MilanDëmtimi i Malick Thiaw ishte i 25 i sezonit te Milan. Një masakër e vërtetë, që ka prekur 17 lojtarë nga 26 në total në skuadrën e teknikut Stefano Pioli. Në fakt, janë vetëm 9 lojtarë që nuk janë detyruar asnjëherë të ndalojnë për dëmtim. Bëhet fjalë për Giroud, Reijnders, Tomori (tre titullarët e vetëm), Mirante, Musah, Adli, Pobega, Romero dhe Florenzi. Kundër Frosinone do të jenë ende 9 lojtarë të padisponueshëm.

TË PADISPONUESHMIT AKTUALË TE MILAN

Malick Thiaw – Dëmtimi i përkulësit të kofshës së majtë: jashtë që nga 28/11, pritet të kthehet në 2024

Noah Okafor – Dëmtim i bicepsit femural të kofshës së djathtë: jashtë që nga 21/11, pritet të kthehet brenda një jave

Rafael Leao – Dëmtim i bicepsit femural të kofshës së djathtë: jashtë që nga 11/11, pritet të kthehet për rreth dhjetë ditë

Marco Pellegrino – Frakturë e përbërë e kockës kalkaneale të këmbës së majtë: jashtë që nga 29/10, kthimi pritet në 2024

Pierre Kalulu – Dëmtimi i tendinës: jashtë që nga 29/10, pritet të kthehet në mars 2024

Simon Kjaer – Tendosje muskulore: jashtë që nga 28/10, pritet të kthehet në një javë

Marco Sportiello – Ndrydhje e binjakut medial të pulpës së majtë: jashtë që nga 19/10, rikthimi pritet në 2024

Mattia Caldara – Operacion në kavilje: jashtë që nga 18/9, pritet të kthehet në 2024

Ismael Bennacer – Ndrydhje post-traumatike e kërcit të kondilit femoral anësor të gjurit të djathtë, iu nënshtrua një operacioni: jashtë që nga 10/5, pritet të kthehet për rreth dhjetë ditë

Lexo më tej: I ri dhe italian, ky është identikiti i trajnerit të ri të Milan: Pioli ka një listë zëvendësuesish

TË DËMTUARIT E TJERË GJATË SEZONIT

Maignan – Dhimbje në fleksorin e kofshës së majtë

Theo Hernandez – shembje në kavilje

Calabria – Problem muskulor në fleksorin e kofshës së majtë
Krunic – Problem në aduktor

Loftus-Cheek – Tërheqje në zonën pubo-aduktore

Pulisic – Lodhje muskulare

Chukwueze – Ndrydhje në bicepsin femoral të kofshës së majtë

Jovic – Lodhje muskulareLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *