• |
ide | kryesore

BE cakton ambasadorin e saj të ri në Shqipëri

Lajme, Të funditPërfaqësuesi i Lartë i Bashkimit për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë Josep Borrell, njoftoi sot emrin e ambasadorit të ri të BE-së në Shqipëri. Ai është Silvio Gonzato, një emër i spikatur në diplomacinë europiane.

Ai ka shërbyer më parë si Zëvendës Ambasador i Delegacionit të BE-së në Kombet e Bashkuara në Neë York.

Gonzato ka shërbyer edhe si Drejtor për marrëdhëniet ndërinstitucionale, koordinimin e politikave dhe diplomacinë publike.

Ai do të marr nesër zyrtarisht detyrën si ambasador i BE.8 Comments

 1. Frenchman Alexandre Stutzmann, a former diplomatic adviser to the last three European Parliament presidents, was named the assembly’s director for external policies-committees in 2015. He shares a love of diplomacy with his partner, Silvio Gonzato, an Italian who is director for strategic communications, parliamentary and legal affairs for the European External Action Service.

  VETEM LGBT SJELLIN NE KETE VEND!!!!!
  Yuri Kim – lezbike
  Alistair King Smith – homoseksual i deklaruar
  Ambasadori i ri i BE – homoseksual i deklaruar

  dhe jopo nongrata jopo amerika jopo aleanca e bythqirave

 2. Po ketij ke do i gjejne dashnor se Sorekes i kishin gjet Rominen?
  Kantidatet per dashnor

  Lyli
  Lali
  Ulusiu
  Bolino topolino

  Partia pret propozime

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *