• |
ide | kryesore

Kushtet e Greqisë për Shqipërinë/ Berisha: Integrimin në BE po e pengon vetëm Rama

Lajme, Të funditSali Berisha deklaroi ditën e sotme se integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian po e pengon vetëm Rama.

Në konferencën me gazetarët, Berisha deklaroi se kryeministri ka marrë pushtetin juridik dhe nuk po lejon që Fredi Beleri të betohet.

“Absolutisht vetëm Edi Rama, sepse ligjet e vendit nuk e ndalojnë kurrë Belerin të bëjë betimin. Betimet janë bërë në këtë vend, jo një por disa herë pavarësisht se kanë qenë të burgosur. Është Edi Rama që ka marrë pushtetin juridik dhe nuk lejon të betohet, betimi i Belerit nuk kërkon vendim gjykate dhe prokurorie, kërkon urdhër administrativ nga ministri i Drejtësisë ta shoqërojnë në sallën ku të bëjë betimin. Është gjithçka ekzekutive, për të mos thënë që organet e kontrolluara të drejtësisë nga Rama kanë pranuar provë atë që me procedurë penale nuk pranohet si provë. Pra po e pengon Edi Rama. Greqia nuk kërkon asgjë tjetër veçse zbatimin e ligjeve të vendit. Po bllokon për qëllime mafioze. Është i tërbuar pas trojeve në Himarë”- tha Berisha.8 Comments

 1. Vetem per poshtersi i punon mendja ketij qelbesires.
  Po kush na e beri peshqesh beldhjerin o kerrme. Ti o mut njeri. Ti qe u betove para ushtarve te vrar ne 93, se do merje hak per gjakun e deshmorve.

  1. Ore ka keshilltar ky koqia!!!!!
   Bejn ndonje sondazh ne ate parti!
   Me shume se 90% e shqiptarve pa dallim partish. Ate gjakprishurin e do ta varin prej koqesh.
   Kurse ky per interesa vetiake del dhe e mbron.
   Keshtu vazhdo…..

 2. Kur te vish ti ne pushtet Sali efendi. Nxirre nga burgu belerin.
  Pastaj jep edhe gjysmenbe tokes, grekut. Se gjysmen e detit ja dhe.

  Po kjo nuk ka per te ndodhur KURR. As ai koke vici nuk ka per te dal nga burgu as ti nuk ke ca te japesh me nga trojet tona.
  SE TI I KE SHANSET 0 QE TE VISH NE PUSHTET.

  Keshtu qe njerez rrini te qet. Gjerat do ven per te mire te shqiperis. Nuk ka grek e as serb te na nxjerr nga rruga e premtuar.
  Nuk i pjerdh me askush dhe kete ata e kan kuptuar.

 3. yytt te qift derri ropt o Salike Bejleri. E hengre me buk dhe turpin e rradhes e spiun i grekut. Ik ejp intervista neper tv greke o ropqir antishqiptar. Detin e shite, Bejelerin ja bere peshqesh Shqiperis o fisqir i ndyr, kur dhe vet e dije mir cfar perfaqeson ai njeri dhe nga kush sponsorizohet. Te zencin mallkimet e shqiptareve o njeri i lig.

 4. Salike Bjeleri, non-grata dhe totailsht i refuzuar nga USA dhe BE del e thot qe e pengoka puna e Bejlerit Shqiperin, duke ferkuar duart per mutin mullar qe beri. Edhe me shovinisti grek do ta kishte zili kete antishqiptar te thekur. Per hallin e vet shkateroi PD, po perdor demokratet si mburoj, po qihet me grekun se ms i heq njollen. Ku jeni o foltorista, thuajini ketij qe shqiptaret nuk e honepsin shokun dhe vllaun Bjeler te ketij.

 5. O demokrat, o vllezer, o shqiptar, lereni politiken menjan dhe mendoni njeher si shqiptar. Thuajini o vellezer ketij, qe ne kete raste e ka gabim. Nuk besoj se ka demokrat qe dashurojn Bejlerin, mir bejn qe urrejn Ramen, po nuk ka sens te dashurojn Bejlerin. Thuajini qe nuk ja heq dot njollen lobi grek ne USA, pasi lobi grek ne USA eshte antishqiptar, dhe sikur tja hiqnin njollen, do paguhej nje cmim shum i madh ne dem te Shqiperis dhe shqiptareve. Nuk eshte pun Rame ketu, eshte pun shqiperie. E perseris, nuk besoj se demokratet idealist dashurojn Bejlerin, vetem bythlepiresat e liderit bejn sikur e dashurojn.

 6. O patronazhista që nuk doni të shifni e të kuptoni. Greqia është vend demokratik dhe anëtare e BE që në vitin 1982. Është viti që u shemb diktatura e kolonelve. Pra pasi ju erdhi demokracia Europa e pranoi. Ajo nuk mund të pranojë një vend si Shqipëria që është kthyer në neodiktaturë ku ligji e sistemi juridik është nën hyqmin e Ramës dhe rilindjes neokomuniste!!! Ata e dinë fortë mirë që atë që po bëjnë e bëjnë në radhë të parë për shqiptarët që mos të kalojnë sërish ate që kaluan nën diktaturën Enveriste siç ata nuk duan njësoj që të ndodhi në Greqi një rikthim i një tjetër junte ushtarake. Dhe mos u bëni kaq mosmirënjohës sepse rreth 800 mijë shqiptarë jetojnë në atë vend. Është kumandari juaj që po krijon konflikt artificial me Greqinë me të vetmin qëllim të largojë vendin nga Europa. Të jetë i lirë që të bëjë ç’të dojë si një monark absolut!!!

  1. yyyt u qift derri ropt ju bythqirave antishqiptar. Patronazhista thot meqe jemi kunder Greqis, o shofshi o rrac e keqe antikombetare bashk me Salike Bjeler Kullen. Yyyyt rrac muti e ndyr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *