• |
ide | kryesore

Përshkallëzimi i aksionit opozitar, Berisha: Nuk do jenë protesta të zakonshme

Lajme, Të funditIsh-kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka një vendim që protestat e opozitës të nisin më datën 8 dhjetor, por theksoi se në momentin që do të nisin, do të jenë pa kthim.

Në konferencën me gazetarët ai tha se do jenë protesta që Shqipëria nuk i ka njohur deri më sot.

“Nuk një vendim të tillë, por protestat kur të fillojnë nuk do ndalojnë. Beteja pa kthim, që do të thotë nuk do ndalojnë. Nuk do jenë protesta të zakonshme, do jenë protesta të mosbindjes civile që Shqipëria nuk ka njohur deri në sot.

Sot revolta po zien në shpirtin e çdo shqiptari. Sot më shumë se kurrë, imagjinata e shqiptarëve punon për mosbindjen civile.

Parlamenti është bërë shembulli më i gjallë, më frymëzues, më magjepsës i të gjithë atyre që janë të vendosur të angazhohen në një betejë pa kthim për përmbysjen e këtij regjimi banditesk”,- tha Sali Berisha.12 Comments

  1. Per ju shpellkare duhet te arrestohet organizatori i protestave te dhunshme qe salihu per bythen e vet ka nje muaj qe pellet per organizimin e ketyre protestave shpellkare e maloke cecene te jeni gati mos harroni bythen tuaj,sopata sfurqe kosa kazma e ndonje arme me vete dilni e protestoni,kush nga ju nuk del ne proteste per bythen e salihut do ju shkerdhejne fisin grupi i zjarrit Lumneshi me trimat,grupi i 8 janarit tek selia e pd.

  2. Ik o plaku Mere se le nam, is se ste pjerdh me njeri, je ne renie te lir. Ja do e shofim sa veta do mbledhes, sa veta do vijn te merren me hallet e tua familjare dhe te dhendrit. Akoma dele i kujton shqiptaret o cop komunisti? Ik o Sale paguaj rrogat e syri.net se Xeni ka frik te leviz para te pista se ja kap SPAKu. Ik se e le Qimin pa lek e pa ze pastaj.

  3. Ashtu? Me te fuqishme se ’97? Se protestat me te fuqishme, te pakten deri me sot, shqiptaret e ikan ber kunder teje ne ’97 o hajdut vrases.

  4. Sa lek paska patur familja, qija ropt. Gjith ato hapesira ne tv e salla konferencash e syri.tv e anal-ista te varur e te pavarur, gazetar, qija ropt. Nuk mbarokan leket e familjes, lum. Sa paskeni vjedh jqj.

  5. Lereni te telendiset deri ne fund. Lereni te behet gazi i botes. Konfiskojani pasurite e vene ne menyre te jashtligjshme te femijeve dhe te gjithe sherbetoreve qe e suportojne financiarisht non graten ani euroatlantik. Boll keq i ka bere ketij vendi, vazhdon ti beje keq duke mbajtur ne pushtet sivllaun e tij Edvin Sali Meten.

  6. Ka nje menyre qe Berisha te motivoje njerezit. T’ju jape te gjitheve nga 17 kulla ne Tirane, sic ja dha dhenderrit te vet, dhe del populli i gjithi ne demonstrata te jashtezakonshme. Deri atehere, te dalin dhenderri i tij me fisin.

  7. Je i pabesueshem z. Berisha. Une jam nje demokrat qe nuk kam lene proteste pa vajtur duke perjashtuar keto dy vitet e fundit,sepse ju z. Berisha jeni i pabesueshem. Deri me 9 shtator na thoje qe Basha eshte yll ne ngjitje. Me 10 shtator ju bashke me me ata gjarperinjet qe ke per rreth ju turret Bashes dhe PD si ta shkaterroni. Kjo eshte e turpshme. Prandaj duhet te largoheni sa me pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *