• |
ide | kryesore

Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, merr pjesë në Samitin Botëror të Klimës, COP28

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare pune në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku po merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës, COP28.

Kreu i qeverisë është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres dhe presidentin e KiE-së, Charles Michels, si dhe me Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

Gjatë momentit të mbërritjes në Dubai ku edhe është pritur nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në Samitin e Ndryshimeve Klimatike.9 Comments

  1. Janë të sforcuar në gjithshka që bëjnë. Ca qeshin, ca ndezin zjarre, ca përmbysin karrige, ca bëjnë video. Janë inskenime. Opozita është në krizë pa kthim. Nga kjo rrezikohet edhe mazhoranca. Edhe nga e majta ka probleme. S’ka më moral dhe idealizëm. Është një teatër i sforcuar i Berishës për të dalë kudo në gjithshka që ndjekim. Berisha është modeli më elitar i të keqes mes shqiptareve

  2. Per ju shpellkare duhet te arrestohet organizatori i protestave te dhunshme qe salihu per bythen e vet ka nje muaj qe pellet per organizimin e ketyre protestave shpellkare e maloke cecene te jeni gati mos harroni bythen tuaj,sopata sfurqe kosa kazma e ndonje arme me vete dilni e protestoni,kush nga ju nuk del ne proteste per bythen e salihut do ju shkerdhejne fisin grupi i zjarrit Lumneshi me trimat,grupi i 8 janarit tek selia e pd.

    1. pasi ta shpetojme saliun do ta perdorim per te rrezuar edkarin

      ne fund do ti heqim te dy

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *