• |
ide | kryesore

Sulmet e ashpra në Gaza, raportohet për 8 të vdekur, mes tyre dy fëmijë

Lajme, Të funditTë paktën gjashtë palestinezë u vranë të premten në mëngjes në një sulm ajror izraelit në qytetin Rafah, një qytet në Gazën jugore. Kështu deklaroi një zëdhënës i ministrisë së Shëndetësisë, e drejtuar nga Hamasi për AFP.

Ndërkohë, dy fëmijë u vranë në sulmet ajrore në qytetin e Gazës në veri, tha agjencia e lajmeve, duke cituar Fadel Naim, një mjek në spitalin Al-Ahli.

Fill pas skadimit të armëpushimit, Hamasi rinisi sulmin, ndërkohë, ushtria izraelite raportohet se i është kundërpërgjigjur.2 Comments

  1. KU JANE KURVAT QE PROTESTONIN KE AMBASADA RUSE NE TIRANE PER “SLAVA UKRAHINA”

    JU QIFSHA ROPT: NUK JANE FEMIJE FEMIJET PALESTINEZE JU QIFSHA ROPT

  2. Mos ka ne artikull zbutje te realitetit, ne ndarjen se kush jane krimet ndaj njerezimit.Por nji popull nuk mund te jete terrorist, kurse nje shtet po, kur ka dhe mbrojtjen nga perendimi, kryem masakra masive mbi popullin e palestines, e humanizmi, liria, demokracia dhunohen deri ne asimilimin e atij populli me krime nga me barbaret, te pa para e degjuar.Hamasi eshte grup terrorist e denuar ne arenen nderkombetare, lufto Hamasin, por jo femije, gra e pleq.Andaj ne kete gjoja lufte te Izraelit, eshte politika tjeter e ketij shteti, asimilimi palestines, e pushtimin, pervetsimin e tokave palestineze, ashtu sic ka bere, e pushtuar shume siperfaqe te tokave arabe. A keni degjuar ndo nje ze, presion qe te terhiqen Izraelitet, kurre, perkundrazi oreksin e kane ne vazhdim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *