• |
ide | kryesore

Short tronditës për Shqipërinë/ Përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë në Euro 24

Arkiva, Lajme, Sport
EuroShqipërisë nuk i buzëqeshi fati në shortin për grupet e Europianit Gjermani 2024.

Kombëtarja jonë ra në grupin B, përballë Spanjës, Italisë dhe Kroacisë.

15 qershor: Shqipëri – Itali, Dortmund

Ndeshjen e parë të grupit do ta zhvillojmë me Italinë më datë 15 qershor në qytetin e Dortmundit në stadiumin “Dortmund BVB Stadion”

BVB Stadion Dortmund ka një kapacitet prej 66 mijë spektatorësh. Skuadra vendase është e famshmja Borussia Dortmund.

Ky stadium është një nga mjediset më të njohura në futbollin botëror falë tribunës së tij të famshme ‘Muri i verdhë’. BVB Stadion Dortmund është një nga arenat më të mëdha në UEFA EURO 2024 dhe ka pritur një sërë ndeshjesh të Kupës së Botës dhe futbollit evropian, duke përfshirë finalen e kupës së UEFA-s së vitit 2001 mes Liverpoolit dhe Deportivo Alavés.

19 qershor: Shqipëri – Kroaci, Hamburg 

Ndeshjen e dytë do të përballemi me Kroacinë më 19 qershor në Hamburg, në stadiumin “Volksparkstadion Hamburg”.

Stadiumi Volksparkstadion Hamburg ka një kapacitet prej 50 mijë spektatorësh dhe skuandra vendase është Hamburger SV.

Volksparkstadion Hamburg u hap për herë të parë në 1953, por u riparua rrënjësisht në vitin 2000 dhe ka pritur ndeshje në Kampionatin Evropian të UEFA-s 1988 dhe Kupat e Botës 1974 dhe 2006.

24 qershor: Shqipëri – Spanjë, Duseldorf 

Ndeshjen e tretë të grupit do të përballemi me Spanjën më 24 qershor në Duseldorf, në stadiumin “Düsseldorf Arena”.

Düsseldorf Arena është stadiumi më i vogël për nga numri i spektatorëve ku do të luajë Shqipëria në Euro 2024.

Stadiumi është 47 mijë vendësh dhe skuadra vendase është Fortuna Düsseldorf.

Edhe pse nga stadiumet e vogla të Gjermanisë, në Düsseldorf Arena janë zhvilluar ndeshjet e grupeve të kampionatit europian të UEFA-s në vitin 1988.

Grupet dhe kualifikimet në fazën eliminatore

Gjashtë grupet në europian përbëhen nga katër ekipe secili. Vendet e para dhe të dyta kalojnë automatikisht në fazën eliminatore.

Gjithashtu kalojnë katër ekipet e treta në grupe që performojnë më mirë. ©LAPSI.AL 

 

 19 Comments

  1. Kroacia u ra nga turku 4-0 ne kroaci, italin e zgerdhiu maqedonia, , spanja eshte nr 1, keshtu qe shance kemi seshte se skemi

 1. FOTO: Pamjet tronditëse të Trebickës së vrarë, baxhanaku i Berishës në morg, tabulatet e celularit të Shkëlzenit, fakset e Aldo Bumçit. GËRDECI siç nuk e kemi lexuar kurrë!

 2. Çfarë portali pervers jeni!!!!!!!

  Lajmi parë: Short tronditës për Shqipërinë
  Lajmi dytë: Surprizë në kuvend/ Argita pasuese e Saliut në PD.

 3. Po çfarë janë këto stadiume demode gjermane pa asnjë kullë oligarkësh ?

  Mos e ka “vrarë” Berisha Trebickën në njerin nga këto stadiume ?

  Në cilin nga këto stafiume paska dalë “Argita” për tu prezantuar si pasardhëse e “Saliut” ?

 4. Dokumentat tregojnë se në vitin 1994 Jamarber Malltezi dhe Argita Berisha, dhëndri dhe vajza e Sali Berishës, kanë shkuar për trajnime në Gjermani me paratë e Sorosit (2332 dollarë).

  – Po këtë vit Klubi Studentor ‘Perla’ që drejtohej nga Malltezi dhe Argita Berisha, kanë marrë nga Soros për një aktivitet një javor 7350 dollarë.

  – Në vitin 1999, Jamarbër Malltezi ka përfituar bursë nga Soros për studime në SH.B.A.

  – Po në vitin 1999, shoqata e Argita Berishës, “Perla” ka marrë sërish fonde nga Soros për projektin ambjentalist “Njohja e Thesareve të Bregdetit” me vlerë 3870 dollarë.

  – Ndërsa në vitin 2000, sërish “Perla” e familjes Berisha, ka marrë 4900 dollarë me projektin “Pjesëmarrje e Komunitetit në Nivel Lokal”.

  Të gjitha këto financime gjenden në raportet vjetore të Fondacionit Soros.Shqipkare te salihut tani mos bindje civile te gjithe ju qe luftoni per bythen serbe salih karaxhic berisha

 5. Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU

 6. duke e vënë de facto këtë të fundit në rresht pas familjes Berisha dhe fatit të saj të paqartë. Votoi me shumicë “komuniste” rikonfirmimin e Doktorit në krye të partisë, i dha edhe më tej hov fjalëve për një hyrje në politikën aktive të vajzës së tij (edhe ajo e shpallur non grata nga SHBA), si dhe shmangu çdo analizë serioze për gjendjen dramatike ku ndodhet sot opozita

 7. Deputeti i Forza Italia ngre në qiell Tiranën para Berishës: Qytet i bukur dhe tepër i sigurt. Bie heshtja në Kuvendin e Rithemelimit

 8. Argita Berisha është e vetmja rrogëtare në botë që arrin të kursejë 1 milionë euro nga rroga dhe dietat e saj dhe të bashkëshortit. Jo vetëm të kursejë 1 milionë euro, por ndërkohë të ketë apartamente në një lagje luksoze të Tiranës bashkë me babin, Vilën më të madhe në Gjirin e Lalëzit, 19 pallate nga 7 deri në 13 kate te ish-klubi Partizani, toka nga Mali i Dajtit e fshatrat përreth, etj. etj. etj.

  E megjithatë, kjo masë e stërmadhe pasurish nuk e pengon fare atë që jo vetëm të ankohet për lirinë e fjalës, por të na thotë se ajo është përfaqësuesja e shtresës së mesme të shqiptarëve.

  1. Rrogetare Argita?
   Mos thoni genjeshtra se nuk u besohen as te vertetat.
   Rrogetare ke Xhaçken, Ballukun e kompani.

 9. Fjalimi i Argita Malltezit? Fatbardh Kadilli: As Enxher Hoxha nuk vuri fëmijët në krye siç bën Berisha

 10. është fytyra e vërtetë e politikës së Berishës ndaj Shqipërisë, Tiranës, madje dhe e ndonjë fshati të humbur të Shqipërisë. Nëse ato zhvillohen dhe përparojnë jashtë interesit të tij politik, ai i urren dhe është kundër tyre.

  Në logjikën politike të Berishës, një Shqipëri që dyfishon buxhetin që nga koha e tij dhe çon GDB 24 miliardë euro nga 12 që ka qenë në kohë të tij, është një Shqipëri e keqe, pasi favorizon armikun e tij.

 11. “Vetëm Kim Youngu në Kore sot paraqitet me motrën, pavarësisht se ai është lideri suprem, ai paraqitet me motrën. Tani çfarë na ndodhi, në kuvend ai paraqiti vajzën. Atëherë ekzpozimi i Argitës në një instancë të lartë, do të thotë që i tregoj demokratëve testamentin e vdekjes politike. Në një farë mënyre ekspozojë trashëgimtarin e vetë. Madje, kam dëgjuar që Berishën do ta arrestojnë, por jo nuk arrestohet. Ai mund të ketë një masë arresti në shtëpi dhe ketë do ta thyej, jam i bindur”,

 12. Bodrum 10 mijë euro

  Bodrum 36 mijë euro.

  Truall 187 m2 në Tiranë

  Tokë arë 2270 m2 në Priskë të Madhe

  Tokë arë 3 000 m2 në Priskë të Madhe

  Dyqan 33 m2, 26 mijë euro

  Jamarbri

  Apartament 375 m2 në Tiranë

  Apartament 372 m2 në Tiranë

  Apartament 346 m2 në Tiranë

  Apartament 373 m2 në Tiranë

  Apartament 356 m2 në Tiranë

  Apartament 201 m2, 225 mijë euro

  Apartament 112 m2, 150 mijë euro

  Apartament 208 m2, 93 mijë euro

  Apartament 195 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 459 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 379 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 510 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 500 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 375 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 167 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 305 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 214 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 376 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 113 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 107 m2 në Tiranë

  Tokë arë 13 mijë m2, Alltare Tiranë.

  Garazh 16 m2 në Tiranë, 6 mijë euro

  Truall 685 m2, Bashkia Berat

  Truall 670 m2 në Tiranë, pjesa 186/684.

  Truall 442 m2 në Tiranë, pjesa 12/36.

  Truall 908 m2 në Tiranë, pjesa 186/684

  Truall 33 m2 në Tiranë, pjesa 9/40

  Truall 90 m2 në Tiranë, pjesë 1/192.

  Truall 206.5 m2 dhe ndërtesë 206.5 m2 në Tiranë, pjesa 1/4.

  Truall 3294 m2 dhe ndërtesë 1467 m2, tek ish Klubi Partizani.

  Truall 2330.3 m2 në Tiranë, pjesa takuese 186/684.

  Truall 1341 m2 dhe ndërtesë 565 m2, tek Rruga e Dibrës në Tiranë, pjesa takuese 189000/2100000

  Truall 680 m2, Bashkia Cërrik, në bashkëpronësi, regjistruar në 3 korrik 2007

  Truall 7.5 m2 dhe ndërtesë 7.5 m2 në Tiranë

  Truall 660 m2 në Tiranë, pjesa 7935/33600

  63 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mln lekë llogari bankare, sekuestruar

  29 mijë USD llogari bankare, sekuestruar

  62 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  45 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  1. Te kujt keto llogari pronash e llogarish bankare ?
   Nese behet fjale per Malltezin, ish pronar, ti gezoj.

   Do duhej te merrte vleren e 165 pronave te konfiskuara nga shteti komunist e te pakthyera nga shteti pas renies komunizmit.

   Ketu jane bere pronar te padeklaruar e te deklaruar morracat qe kane grabitur shtetin, trafikant droge e qeniesh njerezore.

   Keta i bejne llogarite nje ish pronari.
   Kjo tregon mentalitetin e deformuar te nje pjese te shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *