• |
ide | kryesore

Çështja e Gjicit dhe Kaçit në GJKKO, pranohet kërkesa për gjykim të shkurtuar

Lajme, Të fundit
Safet Gjici dhe Alma K duke dale nga gjykataGJKKO ka kaluar për gjykim çështjen e ish-kryetarit të Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici dhe Alma Kaçit, të përfshirë në një video-skandal në ambientet e bashkisë. Gjykata ka pranuar edhe kërkesën e avokatëve të Gjicit dhe Kaçit, që procesi të vijojë me gjykim te shkurtuar. Nëse ata do të shpallen fajtorë, do të përfitojne ulje të dënimit me 1/3.

Në muajin qershor të këtij viti u publikua video-skandali seksual, pak javë pasi Safet Gjici ishte rizgjedhur në krye të Bashkisë së qytetit verilindor.

Ai shfaqej në disa pamje filmike të regjistruara në zyrën e tij nga shtetësja Alma Kaçi duke kryer veprime të turpshme, ndërsa kjo e fundit i kërkonte ta favorizonte në një projekt për rehabilitimin dhe strehimin e qenve. Që nga ajo kohë Gjici ndodhet prapa hekurave, ndërsa Kaçi në arrest shtëpie.4 Comments

 1. “Vetëm Kim Youngu në Kore sot paraqitet me motrën, pavarësisht se ai është lideri suprem, ai paraqitet me motrën. Tani çfarë na ndodhi, në kuvend ai paraqiti vajzën. Atëherë ekzpozimi i Argitës në një instancë të lartë, do të thotë që i tregoj demokratëve testamentin e vdekjes politike. Në një farë mënyre ekspozojë trashëgimtarin e vetë. Madje, kam dëgjuar që Berishën do ta arrestojnë, por jo nuk arrestohet. Ai mund të ketë një masë arresti në shtëpi dhe ketë do ta thyej, jam i bindur”,

 2. Bodrum 10 mijë euro

  Bodrum 36 mijë euro.

  Truall 187 m2 në Tiranë

  Tokë arë 2270 m2 në Priskë të Madhe

  Tokë arë 3 000 m2 në Priskë të Madhe

  Dyqan 33 m2, 26 mijë euro

  Jamarbri

  Apartament 375 m2 në Tiranë

  Apartament 372 m2 në Tiranë

  Apartament 346 m2 në Tiranë

  Apartament 373 m2 në Tiranë

  Apartament 356 m2 në Tiranë

  Apartament 201 m2, 225 mijë euro

  Apartament 112 m2, 150 mijë euro

  Apartament 208 m2, 93 mijë euro

  Apartament 195 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 459 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 379 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 510 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 500 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 375 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 167 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 305 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 214 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 376 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 113 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 107 m2 në Tiranë

  Tokë arë 13 mijë m2, Alltare Tiranë.

  Garazh 16 m2 në Tiranë, 6 mijë euro

  Truall 685 m2, Bashkia Berat

  Truall 670 m2 në Tiranë, pjesa 186/684.

  Truall 442 m2 në Tiranë, pjesa 12/36.

  Truall 908 m2 në Tiranë, pjesa 186/684

  Truall 33 m2 në Tiranë, pjesa 9/40

  Truall 90 m2 në Tiranë, pjesë 1/192.

  Truall 206.5 m2 dhe ndërtesë 206.5 m2 në Tiranë, pjesa 1/4.

  Truall 3294 m2 dhe ndërtesë 1467 m2, tek ish Klubi Partizani.

  Truall 2330.3 m2 në Tiranë, pjesa takuese 186/684.

  Truall 1341 m2 dhe ndërtesë 565 m2, tek Rruga e Dibrës në Tiranë, pjesa takuese 189000/2100000

  Truall 680 m2, Bashkia Cërrik, në bashkëpronësi, regjistruar në 3 korrik 2007

  Truall 7.5 m2 dhe ndërtesë 7.5 m2 në Tiranë

  Truall 660 m2 në Tiranë, pjesa 7935/33600

  63 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mln lekë llogari bankare, sekuestruar

  29 mijë USD llogari bankare, sekuestruar

  62 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  45 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

 3. Per cfare duhet gjykim i shkurtuar?
  Aty ska asnje gje qe nuk e ka pare gjithe bota!
  Ajo e shkreta qe u detyrua ta merrte ne goje,do e mbaje ne goje gjithe jeten!
  do beje edhe burg qe asnje te mos mendoje ti denoncoje keta shkerdhata

 4. O patronazhist 17;00!! Ore ai i ka vu me zotësinë dhe paranë e vetë por kumandari yt dhe banda rilindase me ca ça lekë i kanë bërë. Dhe do të ishte mirë të na i numëroje apo janë shumë e duhet një fletore për t’i shkruar. Dhe kujton se duke përsëritur të njëjtin postim do të mund të pastrosh halenë të kumandarit e rilindjes dmth dhe tënden. Dhe pastaj temë tjetër në lajm e tjetër shkruan. Të jep përshtypjen që nuk je në rregull nga trushplarja o leku që ta jep partia!!! Thuaj ndonjë gjë për perversin që e ke në burg dhe kërkon gjykim të shkurtuar. Dhe gjykata hazër gati t’ja japë!! Dhe vendimi dënim me kusht prove?!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *