• |
ide | kryesore

“Po na mohohet e drejta për përfaqësi në Reformën Zgjedhore”, Bardhi: S’do të tërhiqemi

Lajme, Të funditKreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi deklaroi se opozita nuk do të tërhiqet nga aksioni i saj, ndërsa i bëri thirrje maxhorancës që t’i thërrasë arsyes.

“Siç edhe e patë, edhe pse prej kohësh Kuvendi është futur në një anormalitet, maxhoranca nuk ka asnjë reflektim sa i takon respektimit të të drejtave të opozitës. Opozita shqiptare nuk ka kërkuar asnjë favor të vetin. Opozitës i mohohet e drejta për të pasur përfaqësues të saj në Komisionin e Reformës Zgjedhore dhe shqiptarëve s’do iu jepet mundësi që në zgjedhjet e ardhshme shqiptarët të kenë zgjedhje të ndershme. Opozitës i mohohet e drejta për të kontrolluar qeverinë. Kjo e drejtë na mohohet prej dy muajsh, Ajo që patë sot ishte vijim i aksionit tonë për të mos lejuar dhe deputetët e PS që të punojnë në mënyrë normale. Sot në Kuvend jemi përballur me rrethimin nga forcat e sigurisë, një ndodhi në një vend anëtar të NATO-s.

U rrethuam me forca sigurie. Kjo godinë dhe kjo sallë ka humbur misionin e vetë dhe të përfaqësimit të qytetarëve, por është pushtuar nga forcat e sigurisë. Ne do të vazhdojmë që qëndrojmë në këtë aksion. Nuk kemi ndërmend të tërhiqemi. Pasi do të thotë që të pranojmë de-facto rënien e shtetit të së drejtës. Apeli im për maxhorancës, është që në vend të forcës të fusë në punë arsyen dhe logjikën.”, tha Bardhi.3 Comments

 1. por të tjerët, ata që e kanë menduar dhe besuar se ky “bashkim” do ishte rruga e duhur për të ardhur drejt pushtetit, sot duhet ta kenë më të qartë se s’ka bashkim parimor dhe ideor me Berishën.

  Me të ose mund të nënshtrohesh dhe t’i bindesh, ose do duhet të durosh nga goja e Tritanit ato që mendon Berisha, dhe nga ekrani i “syrit” koburen me të cilën gjuan Berisha.

 2. Bodrum 10 mijë euro

  Bodrum 36 mijë euro.

  Truall 187 m2 në Tiranë

  Tokë arë 2270 m2 në Priskë të Madhe

  Tokë arë 3 000 m2 në Priskë të Madhe

  Dyqan 33 m2, 26 mijë euro

  Jamarbri

  Apartament 375 m2 në Tiranë

  Apartament 372 m2 në Tiranë

  Apartament 346 m2 në Tiranë

  Apartament 373 m2 në Tiranë

  Apartament 356 m2 në Tiranë

  Apartament 201 m2, 225 mijë euro

  Apartament 112 m2, 150 mijë euro

  Apartament 208 m2, 93 mijë euro

  Apartament 195 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 459 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 379 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 510 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 500 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 375 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 167 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 305 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 214 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 376 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 113 m2 në Tiranë

  Njësi ndërtimore 107 m2 në Tiranë

  Tokë arë 13 mijë m2, Alltare Tiranë.

  Garazh 16 m2 në Tiranë, 6 mijë euro

  Truall 685 m2, Bashkia Berat

  Truall 670 m2 në Tiranë, pjesa 186/684.

  Truall 442 m2 në Tiranë, pjesa 12/36.

  Truall 908 m2 në Tiranë, pjesa 186/684

  Truall 33 m2 në Tiranë, pjesa 9/40

  Truall 90 m2 në Tiranë, pjesë 1/192.

  Truall 206.5 m2 dhe ndërtesë 206.5 m2 në Tiranë, pjesa 1/4.

  Truall 3294 m2 dhe ndërtesë 1467 m2, tek ish Klubi Partizani.

  Truall 2330.3 m2 në Tiranë, pjesa takuese 186/684.

  Truall 1341 m2 dhe ndërtesë 565 m2, tek Rruga e Dibrës në Tiranë, pjesa takuese 189000/2100000

  Truall 680 m2, Bashkia Cërrik, në bashkëpronësi, regjistruar në 3 korrik 2007

  Truall 7.5 m2 dhe ndërtesë 7.5 m2 në Tiranë

  Truall 660 m2 në Tiranë, pjesa 7935/33600

  63 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mln lekë llogari bankare, sekuestruar

  29 mijë USD llogari bankare, sekuestruar

  62 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  45 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

  26 mijë euro llogari bankare, sekuestruar

 3. Bardho sot filloi Saliu me te sulmu nepermjet syri.tv. Te rref mendje se do te lej nonji kothere ty. Ty ka per te flak me keq se Lulin, do perdoresh vetem si leter higjenike. Kujton ti se do i lej celsat e pushtetit te partis familjare ndonjerit si ty apo si Salianji apo te tjer qe dje e shanit e sot e lavderoni. Edhe Argiten e prezantoi si pasardhese te fronit monark te PD. Hidhu perpjet ti Gazo, bej si lac e bej sherre, kari e fishkur te Saliut ke per te marr ne fund.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *