• |
ide | kryesore

Rregjistrohen lëkundjet 5.1 ballë në Bursa, dridhet dhe Stambolli

Lajme, Të funditNjë tërmet tjetër ka prekur ditën e sotme sërish Turqinë, dukë shënuar një lëkundje të përsëritur brenda pak ditësh. Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje që shkojnë deri në 5.1 ballë në qytetin e Bursës, ku epiqendra është shënuar në Detin Marmara.

Një lëkundje tjetër është shënuar disa minuta më parë nga tërmeti i fortë në të njëjtën vend, dridhje e cila ka alarmuar banorët.

Ali Yerlikaya, Ministri i Brendshëm i Turqisë ka deklaruar se ekipet dhe institucionet menjëherë pas tërmetit janë nisur në gadishmëri në zonë për të parë nga afër terrenet.

“Tërmeti është ndjerë edhe në qytetin tonë. Falë Zotit, ende nuk ka ardhur asnjë raport. Përpjekjet e skanimit po vazhdojnë…Zoti na ruajt nga të gjitha llojet e aksidenteve dhe telasheve”.- tha Guvernatori i Stambollit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *