• |
ide | kryesore

Zjarr masiv në një hotel në Bilisht, zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e flakëve

Lajme, Të funditNjë hotel në qytetin e Bilishtit eshte përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Zjarrfikëse nga Devolli edhe nga Korça kanë shkuar në ndihmë për shuarjen e flakëve.

Mësohet të gjithë personat që ndodheshin në hotel, kanë dalë jashtë, ndërsa raportohet vetëm për dëme materiale.

Dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një shkëndijë elektrike. Flakët janë ende aktive dhe zjarrfikëst po punojnë për shuarjen e tyre. Në vendngjarje ndodhet edhe policia.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *