• |
ide | kryesore

Berisha: Opozita nuk dekurajohet nga paralajmërimet e Ballës

Lajme, Të funditIsh kryeministri Sali Berisha foli sot konferencë për reagimin e ministrit të Brendshëm, Taulant Balla, ku ky i fundit tha se deputetët e opozitës rrezikojnë deri në 5 vite burg për kaosin e shkaktuar në Kuvend.

Berisha tha se opozita nuk do të dekurajohet nga paralajmërimet e ministrit Balla për aktet e ndodhura në Parlament. Ai e akuzoi ministrin si simboli i krimit në qeveri.

“Asgjë nuk e dekurajon opozitën. Taulant Balla është simbol i krimit në qeveri, është ikona e zezë e trafiqeve. Është përfaqësuesi më i shëmtuar i grupeve më të rrezikshme kriminale të Shqipërisë, me dokumente.
Kurse mosbindja civile në parlament është mënyra se si opozita po i përgjigjet grushtit të shtetit brenda shtetit nga puçisti Edi Rama.”, tha Berisha.10 Comments

 1. Sali Berisha ishte një prej këtyre të rinjve. Bashkë me Tritan Shehun, Mehmet Elezin, dhe të rinj të tjerë që ju bashkuan revolucionit kulturor kinez, duke prishur me zell kishat dhe xhamiat, Sali Berisha ndjehej fatlumë që po i bashkohej komunizmit në periudhën e tij më regresive.

  Marrja e teserës së Partisë së Punës së Shqipërisë e çliroi atë nga “bisturia” si mjet i vetëm për karrierën që kish zgjedhur deri atëhere.

 2. Berisha, në atë kohë një komunist karrierist dhe agresiv, njeriu që përpiqej të afrohej me pjesën e inteligjencës që po promovonte familja Hoxha, duket shumë qesharak dhe i panatyrshëm në përuljen e tij ndaj Simon Stefanit, me të cilin nuk ka pasur dëshirë të dalë në foto as ndonjë komandant batalioni nga ushtria dhe jo më një mjek me rëndësi politike si Sali Berisha.

  Mjekut Sali Berisha iu desh një ditë në Ministrinë e Brendshme të bënte ekspertizën e “vdekjes” së Fiqret Shehut, gruas së Mehmet Shehut. Shënoi me qetësi ‘vdiq nga zemra’, ndërkohë që pamjet filmike të saj flasin për një të vdekur të gjallë nga torturat ç’njerëzore.

 3. Ju qe keni shkruar me lart qe te dy rilindas ju shkerdhefte Kina dhe arabet qe do vijne ça ju ma pragu i shpise o moterqira ju i dini te gjitha o spiunet e dy regjimeve kurse ty te tretin si e do opoziten si ajo e Lul Braves qe te talli bythen Edvin Droga te tre patronazhiste e sufllaqexhinj jeni .

 4. Ore gomar. Sufllaqe ha ti se ne po hame aragosta. Ne fakt duhet me pas opoziten me nje komunist ne krye. Prite kur tju mesoj edhe internacionalen. Mesojeni mire ore qe te mos stononi si Luli.

 5. VIDEO/ ‘’Të ngrihemi për të ardhmen e fëmijëve’’, qytetarët pas thirrjes së Argita Malltezit: Të ngrihemi kundër saj, është hajdute.shpellkare e cecene tani do kenaqeni me kryekaren e re argiten,30 vjet ja lepite bythen me mut salihut tani do lepini bythen e argites sapo kjo te bashkohet me lulzimen e pd
  O ShqipeKari i salihut haloperidolin kujdes

  1. Te shkerdhefsha ate grune motren dhe nonen mu ke brima e pidhit ti qe ha loqet e Edvin karit te shkerdheshin rracen afrikane se per pak kohe i ke aty o i pa emer i ores 16 :56

 6. Komentet e patronazhiste te droguar, te shpifur e te ndyre sipas origjines e stanit te bastarduar, e kane humbur busullen e jete ne demokraci.Kjo turme zagaresh, servile, hajdutesh, drogmene qe na u ushekan edhe me aragosto te rritura ne gjerizin e sektit, i transformoka keta sherbetore pa tru ne kafshe, apo qener te anti demokracise.Ju, horra te genit butak, i jepeni te drejte vehtes e sektik me banditesk kuroren e mrekullise, kur dihet qe veprat e bemat tuaja nuk kane te sosur ne vjedhjet, korrupsionin, migrimin, vjedhjen e prones, mjerimin, e prape lehni, e lehni se fain na e paska Berisha.E kam then proverbin qe thone nga jugu,,,Qe sa te jene keta qener ne dere, ky popull keshtu ka per tu dhjere,,, andaj,eshte mese e vertete pa shporrjen e qenerve e zarbove demokracia eshte ne rrezik.

  1. Te shkerdhefsha ate grune motren dhe nonen mu ke brima e pidhit ti qe ha loqet e Edvin karit te shkerdheshin rracen afrikane se per pak kohe i ke aty o i pa emer i ores 16 :56

 7. Kjo qe ke shkruajtur shprehje e bukur .Qe sa te jene keta qener ne dere,ky popull kesjtu ka per tju dhjere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *