• |
ide | kryesore

Foto/ Publikohet dokumenti i kërkesës së divorcit që kishin bërë Naimi dhe Liridona në Suedi

Lajme, Të fundit
prokuroria



Ngjarja e 29 nëntorit në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë, ku mbeti e vrarë 30-vjeçarja, Liridona Ademaj tronditi opinionin publik në Kosovë dhe më gjerë.

Fillimisht, Policia e Kosovës rastin e kishte raportuar si “grabitje me pasoja të vrasjes”, kurse dy ditë më vonë, policia njoftoi arrestimin e tre personave të dyshuar për rastin.

Bashkëshorti i Liridonës, Naim Murseli, Granit Plava i cili dyshohet se kreu vrasjen “me porosi”, si dhe Kushtrim Kokalla si personi i tretë si të dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt.

Shkaqet që çuan Naimin në kryerjen e kësaj vepre të rëndë ende nuk dihen zyrtarisht edhe pse në media dhe nga familjarët e Liridonës dhe Naimit, janë dhënë disa versione.

Pas ngjarjes të dy familjet, u shprehen se çifti ka qenë i lumtur dhe për asnjë moment ata nuk kanë kërkuar ndarjen nga njëri – tjetri, por nga një dokumenti i siguruar nga KosovaPress, konfirmohet se Naimi dhe Liridona kishin bërë një kërkesë të përbashkët për divorc në një gjykatë suedeze.

Megjithatë divorci nuk ndodhi, sepse brenda periudhës gjatë muaj deri në një vit, të asaj që cilësohet periudhë e konsiderimit apo shqyrtimit, asnjëri nuk kishte shkuar për të konfirmuar se duan divorcin.



3 Comments

  1. ​Prepare to be tortured: – the price you will pay for dating a narcissist by A B Jamieson (Author)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *