• |
ide | kryesore

U arrestua për blerje votash në zgjedhjet e 14 majit, SPAK mbyll hetimet për Klodian Kapidanin

Lajme, Të funditProkuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për Klodian Kapidanin, i cili u arrëstua për blerje votash për “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet e 14 majit. Kapidani akuzohet për veprën penale “Korrupsion aktiv në zgjedhje”.

Nga veprimet hetimore të kryera lidhur me këtë procedim penal është provuar fakti se Klodian Kapidani, me banim në Kavajë, në datën 14.05.2023, iu ka premtuar dhe iu ka ofruar personave të tjerë para me qëllim për të marrë pjesë në votime, për të siguruar pjesëmarrjen edhe të personave të tjerë në votime, si dhe për të përcaktuar mënyrën e votimit.

NJOFTIMI I SPAK:

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet për proçedimin penal nr.88 viti 2023 që bën fjalë për veprën penale “Korrupsioni aktiv në zgjedhje”, të parashikuar nga neni 328 i Kodit Penal.

Nga veprimet hetimore të kryera lidhur me këtë procedim penal është provuar fakti se i pandehuri Klodian Kapidani, me banim në Kavajë, në datën 14.05.2023, datë në të cilën janë zhvilluar zgjedhjet e përgjithshme vendore për zgjedhjen e organeve të qeverisjes vendore, iu ka premtuar dhe iu ka ofruar personave të tjerë shuma monetare me qëllim për të marrë pjesë në votime, për të siguruar pjesëmarrjen edhe të personave të tjerë në votime, si dhe për të përcaktuar mënyrën e votimit.

Në përfundim të hetimeve paraprake, Prokuroria e Posaçme ka paraqitur në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar kërkesën për dërgimin në gjyq të procedimit penal nr.88 viti 2023 në ngarkim të të pandehurit Klodian Kapidani, i akuzuar se ka kryer veprën penale “Korrupsioni aktiv në zgjedhje”, të parashikuar nga neni 328 i Kodit Penal.7 Comments

 1. Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU
  Fuck EU

 2. Sali Berisha ishte një prej këtyre të rinjve. Bashkë me Tritan Shehun, Mehmet Elezin, dhe të rinj të tjerë që ju bashkuan revolucionit kulturor kinez, duke prishur me zell kishat dhe xhamiat, Sali Berisha ndjehej fatlumë që po i bashkohej komunizmit në periudhën e tij më regresive.

  Marrja e teserës së Partisë së Punës së Shqipërisë e çliroi atë nga “bisturia” si mjet i vetëm për karrierën që kish zgjedhur deri atëhere. Ata që e mbajnë mend në organizatën e Partisë së Punës, vizatojnë disa tipare agresive të tij, të cilat shpesh kanë vënë në siklet kolegë të tij, të cilët teserën e partisë e kishin një mundësi për të qenë të qetë si mjek.Njeriu i salihut qe vetem ka blere e vjedhur vota per llogari te serbit salih

 3. Akoma tymnajë patronazhisti 12:41!!! Dmth këta janë fajtorë sepse e duan patronazhistët e Ramës. Se ku i pa ky i “ndrituri” që kanë shembur kisha e xhamia vetëm ky e di. Në imagjinatën e tij të sëmurë,nuk ishte Enveri e Biroja politike që nxorri direktivën po ishte Berisha që e tha dhe Enveri u detyrua prej tij t’a pranonte e zbatonte!!!

 4. Në Kavajë!! Atje ku fitoi PD.
  Të zellshëm policia e rilindjes!!! Në gjithë atë vjedhje kolosale të votës nga rilindja policia militante kërkoi e gjeti dy raste “blerje” tek opozita!!! Metoda sigurimi tipike për shtet diktatorial!!

 5. Keta, kusare te demokracise, lirise e ekonomise, qe prejardhjen, permbajtjen,genin, trashegimerine e kane nga partia me kriminale qe ishte ne lindje. Parti e,, shkerdhatokracise,,, ua tha D,Agolli, se i njihte mire, e sot,banditi, hajduti, hipokriti qe me gjak e origjine e fis, vjen nga rraca kriminale e ndyre, na mbahet e aktron si demokrat.E, ja po i shihet rezultati ne te tera fushat e lulezimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *