• |
ide | kryesore

Izraeli intensifikon sulmet në kampin e refugjatëve Jabalia

Lajme, Planet
GazaNë 12 orët e fundit, ushtria izraelite ka intensifikuar sulmet e saj në kampin e refugjatëve Jabalia në një zonë të shënjestruar vazhdimisht që nga fillimi i luftës me sulme masive ajrore dhe granatime të pamëshirshme artilerie.

Sulmet e koordinuara ajrore, tokësore dhe detare në zonën me popullsi të dendur ku mijëra njerëz janë ende të bllokuar në Jabalia dhe nuk mund të evakuohen, raporton Al Jazeera.

Objektet e banimit janë rrafshuar me tokë së bashku me objektet publike. Një problem që kemi tani është komunikimi me aftësi të kufizuara. Është e vështirë të marrësh informacion dhe një numër të saktë viktimash, sepse shumica e spitaleve janë jashtë shërbimit.2 Comments

    1. TE GJITH JEMI NJEREZ GJINI NJERZORE ,VIM NGA I NJEJTI BURIM KRIJIMI UDHEZIMI SISTEM FUNKSIONI DUM TE DREJTEN HAKUN DHE SPRANOJM PADREJTESIN TE NA BEHET JEMI TE NJEJT NDRYSHOJM NE ANGAZHIM thotë:

      DIKUSH ANGAZHOHET NE VLERA DREJTA HAKU DIKUSH NE PADREJTESI ,DHE KJO ESHTE PIKA QE FILLOJN KONFLIKTET, TE GJITH 7,8MILIARD BANORE KEMI PERGJEGJSI NE KETE BOTE PER TE NJOHUR DOMOSDOSHMERIT DHE JUSTIFIKU PERGJEGJSIT,NA ESHTE NDALUAR PADREJTESIJA NGA ZOTI BOTNAVE GJITH KEMI PRANUAR TI NDESHKOJM TE PADREJTIT KRIMIN KRIMINELET TERRORIN TERRORIZMIN,NA ESHTE NDALUAR HIPOKRIZIJA DYFTYRSIJA HESHTJA ,PERBALL PADREJTESIVE,JEMI KRIJUAR TE GJITH QE TE BEHEMI NDIHMES DHE PLOTESUES NE DOBI JO TI SHKATRROJM BURIMET E DOBIVE, SOT PER GJITHCKA NDOLL PARA SYVE TAN JEMI PERGJEGJES SIPAS NUVELIT MUNDESIT TE MOS HESHTIM, POR TE REFLEKTOJM NE UNITET DHE NDALIM CDO TE KEQE PADREJTESI QE ZHVILLOHET NGA NJERZIT ,LIND PYETJA QE PO NDOLL KJO E KEQE KU JAN REFLEKTIMI UNITETI ANGAZHIMI TOTAL KUR KJO MUNGON ATEHER ME CME DUHET MUA SEJCILI HESHTJE HIPOKRIZI MARRVESHJE INTERESI ,DIJENI SE PADREJTESIN E NDJEN DHE MADHKON CDO GJALLES SIPAS THENJEVE HYJNORE,FRIKSOHEM SE KY MALLKIM DO NA KTHEHET TE GJITHEVE NE NJE NDESHKIM HYJNORE PER PERGJEGJSIT QE KEMI CDO BANORE I TOKES SIPAS MUNDESIS NIVELIT TASHME JEMI ZHYTUR NE SPROVA TE VESHTIRA QE GJITHNJE E ME SHUM NGA MOSLARGIMI NGA PADREJTESIT DHE MOSDHENJA E HAKUT GJITHCKAJE RREZIKOJME TE MARRIM SEJCILI PJESEN E NDESHKIMIT ME HAK ZOTI MADHERISHEM NA KA PARALAJMRUAR ,ME KOHE PER GJITHCKA ,DHE PER ASNJE ZHVILLIM KUNDER NESH NE TE ARDHMEN NUK DUHET HABITEMI PASI ESHTE HAKU I MOSVEPRIMIT DUHUR NE KETE JET SPROV NGA ZOTI ME KTHIM ATIJE O NJERZ JUSTIFIKONI ME HAK PERGJEGJSIT QE KEMI PREJ ZOTIT TONE DUKE I DHENE HAKUN GJITHCKAJE ME HAK SI THOT I MADHI ZOT ZOTI JU UDHEZOFTE MESHIROFTE FALTE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *