• |
ide | kryesore

Marrëveshja për emigrantët me Shqipërinë, Meloni: E dobishme

Lajme, Të fundit
Pezullimi i marrëveshjes nga Gjykata Kushtetuese, flet Meloni: Shpresoj të mos anulohetKryeministrja italiane Giorgia Meloni ka reaguar në lidhje me marrëveshjen për emigrantët me Shqipërinë.

Meloni ka thënë se kjo marrëveshje është e dobishme dhe sipas saj mund “të përfaqësojë një precedent që mund të bëhet në shumë vende në përputhje të plotë me të drejtën ndërkombëtare. Nuk e di pse e majta e konteston kështu, ndoshta sepse shpresojnë se ne nuk do të arrijmë ta zgjidhim problemin, gjë që shpresojmë ta bëjmë në një realitet në të cilin përballemi me flukse të paprecedentë.”

Marrëveshja me Italinë ka sjell debate të forta edhe në vendin tonë. PD zyrtare e çoi sot në Kushtetuese këtë marrëveshje. Ndërkohë të njëjtë gjë pritet të bëjnë edhe grupimi tjetër. Kjo pas deklaratës që bëri me dije dje kreu i grupit parlamentar Gazment Bardhi.8 Comments

  1. E dobishme?? Po sigurisht për ty. Por për koloninë shqiptare Jo. Gjete një fashist si puna jote dhe po ja arrit qëllimit konolinial jo me italianë nën pushtimin fashist por me afrikanë që dikur kanë qenë koloni të Italisë dhe Francës.

    1. Pepinove duhet ru shkerdhesh rrobte bashke me kete bythqirin Zionist Edi Flamen. Vetem.Enver Hoxha ja u tregoi vendin pepinove

  2. Meloni vlereson investimin transfert te emigranteve ne Shqiperi, e ben investime kapitale ne Serbi.Ku eshte vlera qe ka per Shqiperine,,,,ne cfare dege te ekonomise po na ndihmon, apo ne interesat mistike , politike personale te ketij kryeministrit tone te deskritituar tashme.Si eshte e mundur, kur nga Shqiperia jane gati mbi gjashtedhjt perqind e popullit te ikin nga ky vend, ky na e ben vendin kamp grumbullim, perqendrimi per emigrantet afrikane. Cudira, e te pa pritura shohim e degjojme nga ky, e kjo qeveri, qe vetem per shqiptar e kombetari nuk punon, por vete dhunon, i vjedh, drogon, shkaterro familjet, rinine,ekonomine e ardhmerine.Menyra e sundimi po i afrohet stilit e ligjit te babait e dajos se karafilit te gjoja rilindjes, por jane bisqet e asaj , atij ish sistemi qe nen petkun e demokracise, jane ringjallur rrezikshem ne demokracine te kamufluar, e servile te kohes.Koha e maskarenjeve.

  3. E dobishme per Italine! Te lutem zonje meqe Ramazani po e ben falas per ju kete gje, dhe meqe ai e do shume popullin vella italian, si dhurate nga populli shqiptar i beni nje transferte penisi mu ne anus se i eshte bllokuar dhe e ka te mbushur stomakun plot me fekale!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *