• |
ide | kryesore

Ndryshime në qeveri më 8 dhjetor dhe zgjedhje të parakohshme? Përgjigjet Rama

Arkiva, Lajme, Të fundit
ramaKryeministri Edi Rama u ka dhënë përgjigje zërave se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme, si një zgjidhje për t’i dhënë fund kaosit në jetën parlamentare. Sipas shefit të qeverisë, PS po përgatitet për procesin zgjedhor të 2025 dhe asgjë të ngjashme, në një kohë të afërt siç pretendohet nga opozita.

“PS fiton për shumë arsye dhe fiton sepse është gjithmonë disa hapa përpara gjithë të tjerëve dhe është gjithmonë në përpjekje për të rikrijuar vetveten. Duke nxjerrë mësime nga çfarë erdhi nga zgjedhjet e mëparshme dhe përgatitemi për zgjedhje të tjera. Jo “të parakohshme”, por “të tjera”, – tha Rama i ftuar në  emisionin “Debat”, në A2CNN.

Shefi i qeverisë hodhi poshtë edhe zërat, kryesisht nga grupi i Rithemelimit që thonë se do të ketë ndryshime në qeveri, që do të njoftohen në Kongresin e PS.

“Çfarë ndryshimesh. Pse duhet të bëj ndryshime në qeveri në Kongres? Ato që janë befasi nuk thuhen para kohe e para. E dyta nuk ka ndryshime të kësaj natyre”, – tha Rama.

Sa i përket përzgjedhjes për të zhvilluar Kongresin më 8 dhjetor dhe simbolikës që përfaqëson kjo datë për demokratët, Rama tha: “Është ditë pushimi, është dita e rinisë dhe është një ditë e mirë për të bërë një kongres”.

Rama ka bërë me ironi sa i përket kundërshtarit të tij politik Sali Berisha. Teksa iu soll në vëmendje se Berisha ka treguar emrat e ministrave që do të shkarkohen dhe emërohen, Rama nuk i ka kursyer ironitë.

“Sali Berisha? Kush është ky? Ku punon? Nuk e njoh! Ça është Rithemelimi, se di, nuk jam i informuar”, tha Rama. Ndërkohë, kreu i qeverisë refuzoi që të japë detaje nga Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS. /LAPSI.al13 Comments

 1. Berisha eshte ai qe ta qi pragun moj pacavure me gonorre…
  Prandaje ti dhe kufoma e lulekurvit qe perdhunove deshet ta varrosni per se gjalli
  Bashke me shterpen koreane te denuar nga Zoti dhe larot e tu bithelepires….Je nje chingie me gonorre te pasherueshme.
  E bagluar nga vrima e qelbure e kristaqo perdhunuesit.

 2. Këtij populli injorant , vetë zoti i vuri në krye djallin me brirë shpirtzi Rama , për t’ ju treguar se deri ku arrin marrëzia dhe ligësia e një djalli të tillë si ky , kur ata vetë nuk janë të zotë të mbrojnë , jo atdhe , por as veten dhe ca më keq fëmijët , pjellën e vet , por i degdisin rrugëve të botës për t’ ju sjellë para për ti mbajtur me bukë frymën , që këta të brohorasin djallin mostër , i cili prej 10 vjetësh i rrjep , mjeron dhe shpërfytyron si njerëz .

 3. Ky eshte gjigand ne cdo aspekt.
  Gjigand ne trup.
  Gjigand ne politik.
  Gjigand ne politiken e jashtme.
  Gjigand qe e shkerdheu pd ne cdo vrim e nuk po i le kusur partis se mashtruesve.
  Vazhdo gjigand. Shkatroje ate fole minjsh. Dhe fole komunistash. Edhe pak duan e te ven ne hale te gomerve.

  1. Gjigand psikodroge që ju ushqen 10 vjet me m*t super gjigand ty dhe gjithë pederastët krimrilindas patronazhist si ty . Do përfundoni në gropën e madhe të hales krimrilindase që ju ka hapur ky psikodrogmen .

  2. Nuk e dime se si e kishte me perpara emrin Ps e komunizmit o rrote Kari ti o Xhuxh se gjigant nuk behet fjale te jesh ti dhe Edvin drogemeni per kte muaj e ke gati rrogen e patronazhistit po te pijne gjakun o Loqe po nuk po te shofin syre te jane verbuar duke e pas mendjen vetem ke Ed Drogaxhiu

 4. Gjigandi i fiton zgjedhjet kurdohere.Njehere e donte tepsine te tere per vehte,zberi gje e skishte cfare te thoshte,mori dajren.E Ky popull lojti si arixhinjte nen tingujt e saj pavarsisht se nuk mbushin dot barkun me grosh si ushtaret ne kohen e Dullese votoi perseri.Ne zgjedhjet e ardhshme do marre daullen a gerneten,e Ky milet do vazhdoje ta votoje.Fundja jemi me mire se ne 1938- thonin dikur komunistat e para 1990,kurse Ky i pas 1990 do na krahasoje mirqenien e sotme me ate te 1960 e mileti do mallengjehet nga fjalet e liderit suprem Kim Yang,alias Edi Rama e do e votoje perseri.Vetem per-Para!

  1. Merita e këtij krimineli sadist është,kriminalizimi i shoqërisë dhe të gjithë sektorëve të ekonomisë,zbrazja e vendit në mënyrë sistematike e vendit me metodën e luftës së re të klasave ku shumica më e madhe janë demokratë duke i larguar nga qelizë të administratës dhe duke bërë të falimentojnë dhe veprimtaritë private të tyre me metodat komuniste. Dhe pak ju skuqur faqja pretendon të rijë akoma në pushtet duke i sjellur sikur jetojmë në një demokraci funksionale!!! Ky harron se po ece mbi hunj do të hyjë në prapanicë ndonjë e që s’do t’a heqësh dot!!

  1. Ky esht udhëheqës me I mire që ka zgjedhur mocali I shqiptari. Ta zbrazi krejt ket vend shkretetir le ta ktheje

 5. Ky derrrrrrrrrrrrr meriton fatin e Çausheskut Gadafit Indiragandit Sadamit që të bëhet kjo duhet nji popull tjetër e jo ky popull derrrrr që i shkon pas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *