• |
ide | kryesore

“Gërdeci”/ Thirren si dëshmitar Shkëlzen Berisha dhe ish-ministri Bumçi

Lajme, Të funditNë seancën e sotme, bashkë me Shkëlzen Berishën, trupi gjykues vendosi të thërrasë si dëshmitar edhe ish-ministrin Aldo Bumci.

Por seanca u shty për shkak të mungesës në proces të ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Mësohet se shkak për mungesën e tij në gjyq, ishte seanca plenare në Kuvend, ku u miratua buxheti 2024.

Mediu iu drejtua përmes një shkresë Gjykatës së Posacme, ku e informonte mbi seancën e sotme plenare ku duhej të ishte i pranishëm. Seanca e radhës u caktua nga trupi gjykues më 14 dhjetor ora 09:00, krahas Shkëlzën Berishës e Aldo Bumcit, gjykata ka kërkuar edhe 5 dëshmitarë të tjerë.5 Comments

 1. C pune ka Zeni ne spak.
  Ai eshte cuni i prof dok. Berisha.
  Mos i bini ne qaf kot.
  Po te ishte cun i keq. Nuk do bente 2 ore filem hollivudi per te.
  Mos e ngatroni me politik djalin.

  Ai me boronica meret.

 2. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për Departamentin Amerikan të Shtetit, i cili e shpalli familjen Berisha “non grata” për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për qeverinë britanike e cila deklaroi Sali Berishën “person non grata” për lidhjet e tij me krimin e organizuar. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për SPAK-un që i ka vendosur masa shtërnguese Sali Berishës dhe dhëndrrit të tij për pastrim parash dhe korrupsion.

  1. E more sufllaqen sot o lom Loqja se e bone shkrimin qe te duhet kundra Dr Berishes e dhenderit te tij prandaj gezohu o i patronazhist mbasi ka kapur te gjithe insistucionet po don me shi lome me te gjithe po prit se dardha e ka bishtin mbrapa .

 3. Djal me te mire se Zeni nuk ka. Une nuk e kuptoj pse Gaz Bardhi i tha babi i Zenit. Zeni vetem 200 mije apo 300 mije euro ju ka pas marre krytareve te komunave dhe te bashkive per kandidim. Ca beri Zeni pse mori 5 milion euro per CEZ-in me Noelin. Po ca beri Zeni qe ndau me Delijorgjin nja 5 milion euro. Mos i bini ne qafe kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *