• |
ide | kryesore

Miratimi i buxhetit në kohë rekord, Salianji: Rama i ka vënë flakën parlamentit, po funksionojnë si junt

Lajme, Të fundit
SalianjiDeputeti i PD-së, Evin Salianji ka reaguar për mediat, pas mbarimit të seancës plenare. Salianji tha se buxheti u miratua në mënyrë tinzare.

“Edi Rama në mënyrë të përsëritur i ka vendosur flakën parlamentit të Shqipërisë. Po funksionojnë në kushtet e një junte, ku forca fizike e gardistëve, e drejtuesve të policisë, e krimit në zgjedhje bëjnë të mundur mbajtjen në këmbë të kësaj ngrehine që duket qartësisht se nuk po bashkëjeton në mënyrë demokratike, sipas Kushtetutës dhe ligjit.

Në mënyrë tinëzare dhe me vrap, PS votoi buxhetin i cili për herë të parë godet shtresën e mesme, godet më të rëndësishme për qytetarët në një demokraci, taksim 21% të profesioneve të lira.

E patë dhe sot që kishte amendime nga deputetë të PD dhe u hodhën posht. Kush do që ne të bëhemi palaçot e Edi Ramës, ne nuk bëhemi dot. Kushdo që merr përsipër të bëhet palaço për ndonjë arsye tjetër, që mund të jenë arsye financiare apo të ndonjë përfitimi të drejtpërdrejtë, është i denjë për ta bërë. Për të gjithë ata që hedhin broçkulla të tipit “po të ishit ju, çfarë do të ndodhte”, ja ku kishte mendime dhe i hodhën për dy sekonda se nuk pyet për Kushtetutë. Ne nuk po bëjmë betejë përveçse për mijëra njerëz që kanë miratuar këtë Kushtetutës. Nuk po lëmë që vendi të shkojë në një regjim të plotë” tha Salianji.8 Comments

 1. Juntat oSerian vertet jane te egra, por ne ato shtete ku e moren pushtetin sollen rregull dhe zhvillim ekonomik, kurse kjo junta jone, vetem mjerim, deskrititim, cpopullim.Keta jane bije e trashegimtare kriminelesh, spiunesh, torturuesish, hijena te albanistanit, shkretetires ballkanike andaj kjo fare e keqe ka vrare e vret shpresen e shqiptareve qe sa me te varfer, aqe me mire e sundon, sa ma pak popull aqe me lehte e komandon e mashtron, kjo eshte strategjija e re e kodosheve.

  1. Po çbëni o idjotër?
   Nëse dikur Rama lëshonte djersë të ftohta kur ja numëronin vjedhjet gjatë debateve në parlament, sot ai miratoi buxhetin për 5 minuta.
   Dikur diskutohej buxheti dy ditë pa pushim edhe natën, sot Rama tall bythën me ju.
   Dhe nuk keni turp e mburreni.

  2. Sepse opozitën e Lulit dhe Salës e kan ne xhep..me kulla, troje dhe vila ne bregdet, me pasuri marramendëse. Ketu jan bler dhe kancelarit nderkombetare.. Kujtojnë sikur shqiptaret jane vetem dele dhe hajn bar. ..

 2. Babalia dikur donte te na bente per budallenj. Me rregjistrimet e famshme.
  Sot do te na bej per qorr.
  Flak po vini ju te saliut. E beni sikur po u hapet barku per te drejtat.
  Po Babalja si lepirs bythe me nam.
  Nuk e ka per gajle te mashtroj.
  Nuk eshte cudi qe neser ti lepij bythen prap lulushit. E te thote…. Un me saliun!!!! Kurr.
  Un thjesht vajta i lepiva bythen sales, qe te merja vesh planet e tij. Apo harruat ju se ca nuk i thash saliut ne kuvend, e telendisa. Si do behesha un me saliun!!
  Ejjj jam BABALIJA un. Lepij byth sipas eres se bythes.

 3. Rrevolucionet evgjito komuniste vetem kjo fare i ben, keta qe kane pushtetin e vjedhur, e per ta mbajtur, nuk perdorin pushken, por urdherat e komplotet.Perdrin servilet, patronazhistet , policine, gjygjesorin, garden, parlamentin, varferine, korrupsionin, dhe krenohen me nje popull te shtypur e frikesuar, dhe me pushtetin e vjedhur, qe vjedh cdo dite, e prisni dite te mira nga mashtruesit e sunduesit kriminele.

 4. Vazhdoni ndihmoni Ramen, rrota kari. Akuzoni Lulushin per te shitur po nderin me te madh po ja beni ju Rames. O jeni idjot o jeni bashk o e beni vec per hallin e Saliut, osé te gjitha bashk

 5. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për Departamentin Amerikan të Shtetit, i cili e shpalli familjen Berisha “non grata” për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për qeverinë britanike e cila deklaroi Sali Berishën “person non grata” për lidhjet e tij me krimin e organizuar. Nuk e kam përgatitur unë dosjen për SPAK-un që i ka vendosur masa shtërnguese Sali Berishës dhe dhëndrrit të tij për pastrim parash dhe korrupsion. Ky me zjarr ne dore,junten po e vendos rama,shko pyete griden o salihanj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *