• |
ide | kryesore

Netanyahu paralajmëron Hezbollahun: Bejruti mund të bëhet si Gaza…

Arkiva, Planet, Të fundit
Netanyahu paralajmëron Hezbollahun: Bejruti mund të bëhet si Gaza…Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, paralajmëroi grupin militant të Hezbollahut se sulmet e tyre mund ta kthejnë Bejrutin si Gaza.

Sipas liderit izraelit, nëse Hezbollahu do të përshkallëzojë sulmet e tij në një luftë gjithëpërfshirëse kundër Izraelit, grupi militant libanez do të përballet me pasojat. Në këtë rast Libani do të përballet me sulme, njësoj siç u veprua në Gaza, për shkak të ndërhyrjes së grupit militant të Hamasit.

“Nëse do të vijojë sulmet, Hezbollahu me dorën e tij do ta kthejë Bejrutin dhe Libanin e Jugut, jo shumë larg nga këtu, në Gaza dhe Khan Younis. Ne jemi të vendosur të sjellim fitoren”, deklaroi ai.

Kjo deklaratë vjen pas shkëmbimeve të vazhdueshme zjarri përtej kufirit midis ushtrisë izraelite dhe luftëtarëve të Hezbollahut aleatë të Hamasit që nga shpërthimi i luftës.

Kreu i fuqishëm i grupit ka lëshuar më parë një breshëri kërcënimesh kundër Tel Avivit, por nuk shpalli një luftë të plotë.4 Comments

  1. ME MENDJE DHE FJAL TE GJITH NE MUND TE ANGAZHOHEMI SI TE DESHIROJME ,POR SAPO TE ANGAZHOHEMI ME VEPRA DO TREGOJM SA VLEJM SHESHAZI thotë:

    KUSH MUND TE NA NDALOJNE SEJCILIN NGA NJERZIT TE MENDOJME FLASIM DHE VEPROJME SI TE DESHIROJM, ASKUSH,,CESHTJA ESHTE SE NE ANGAZHIME SI NE MENDIME DUAM QETESI JO STRES DEPRESION NE FJAL KUR FLASIM DESHIROJM TE NA DEGJOJN DHE RESPEKTOJNE JO SHAJNE DHE URREJN DHE KUR TE VEPROJME DESHIROJME TE KEMI SUKSES ,NDERE RESPEKT SHPERBLIM JO ZHGENJIM HUMBJE NDESHKIM ,HISTORIJA NJERZORE KA NJOHUR TRIMA DHE ME TE ZGJUAR PASUR DHE FUQISHEM SE KETO QE JAN TANI ME SHPAT DREJTPERDREJT ,QE NUK JAN CMANGUR DUELIT JO SI KETO TE SODIT ME ARM NE DORE DHE DISTANCA TE LARGETA KAN FRIK NJERI TJETRIN CILI ISHTE PERFUNDIMI TE PADREJTEVE KOH PAS KOHE NJE FUND I TMERRSHEM ,SEPSE KESHTU U KRIJU TE FUNKSIONOJN ANGAZHIMI NE PADREJTESI NE CDO KUPTIM PA KUFI MAS VETEM NDESHKIM KUR SKA PENDIM ME KRITERE HAKU ,MOS VALL AKOMA KA NJERZ SOT QE MENDOJNE SE ANGAZHIMI NE PADREJTESI ,KA SHPERBLIM MOS VALL KETO JAN TE PRIVILEGJUARIT E ZOTIT DUKE VEPRU GJITRHCKA ZOTI NDALOJ MUNDET QE NJERZVE DERI NE NJE MAS TJUA HELLIN ME FJAL POR VEPRA KURRSESI ,KURSE TE MADHIT ZOT KURRSESI PERDERI SA E KA PERMBYLLUR KRIJIMIN SISTEMIN E FUNKSIONIT UNIK NDERGJALLESOR UDHEZIMIN ME RREGULL MAS DHE ESHTE AKTIV NE SI NJEREZ JEMI TE KRIJUAR NE ATE MENYRE FUNKSIONALE QE ANGAZHIMIN TON TA KEMI PER VETEN NESZE MIR DREJT SHPERBLEHEMI NESE KEQ DHE PENDOHEMI NDRYSHOJME MESHIROHEMI NESE BEHEMI KOKFORT ZULLUMQAR NDESHKOHEMI ,,KJO ESHTE CESHTJE PERFUNDUAR ,SOT TE GJITH QART PO VJELIM FRYTET E ANGAZHIMIT TON PEWRGJEGJSIVE TONA VEPRIMIT APO MOSVEPRIMIT HIPOKRIZIS APO DYFTYRESIS ,TE GJITHA I KEMI NE SHESH PO ZHVILLOHEN ,PYETJA QE BEHET ESHTE VADH CFAR PO KERKOJM DHE CFAR PO NA VJEN DUAM VETEN ,DHE ZHVILLIMET NA VEN NE POZICION KUNDER VULLNETIT NUK VIN PRITSHMERIT SIC KEMI DESHIRAT KY ESHTE PROBLEMI ALARM PER TE GJITH MBASI GJITHCKA U KRIJU NE RREGULL FUNKSIONON ME RREGULL EKUJLIBER ,TANI HUMBEN TE GJITHA NGA VET NE NJERZIT PA NEVOJ

  2. Ismail Mulleti i dha 350 mijë euro Shkëlzenit, Berisha i dha Ismail Mulletit koncensionin e markimit të naftës! Po SPAK-u ku hyn këtu?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *