• |
ide | kryesore

Shqiptarët arrestohen me 2 kg kokainē e mijëra euro në Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit
Milano, vjeçari, køkainë, gruan, Itali, Amerika, ItaliDy shqiptarë janë arrestuar në Itali, ndërkohë që u janë sekuestruar rreth 2 kilogramë kokainë dhe rreth 4 mijë euro.

Rreth gjysmë kilogrami lëndë narkotike u gjet në fundin e rremë të një makine, e bllokuar nga oficerët në kabinën e pagesës Alessandria East pasi Skuadra Fluturuese kishte monitoruar një kalim të mundshëm droge.

Megjithatë, me sa duket, në automjet kishte vetëm një kuti këpucësh bosh, por hetimet e mëtejshme zbuluan vendin e fshehjes. Një kilogram e 300 gram kokainë u gjet në një garazh në qendër të Alessandria, pasi kontrolli i shtëpisë kishte dhënë rezultate negative. Janë arrestuar dy persona me kombësi shqiptare 36 dhe 33 vjeç, pa precedentë penalë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *