• |
ide | kryesore

Zbulohen emrat e 3 prokurorëve të rinj në SPAK

Arkiva, Lajme, Të funditKëshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar renditjen përfundimtare të 8 kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme, SPAK.

Tre prokurorët e përzgjedhur nga KLP për t’iu bashkuar SPAK-ut janë: Ols Dado, Anita Jella dhe Ndini Tavani.

Lista me 3 kandidaturat e para i përcillet SPAK për kontroll pasurie dhe figure.

Me emërimin e tyre në Prokurorinë e Posaçme do të plotësohet dhe organika e këtij institucioni me 20 prokurorë, nga 17 që kanë qenë më herët.

Renditja përfundimtare e 8 kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme pranë SPAK:

1. Ols Dado

2. Anita Jella

3. Ndini Tavani

4. Bledar Maksuti

5. Kreshnik Ajazi

6. Pali Deçolli

7. Albert Kuliçi

8. Sonila Muhametaj3 Comments

 1. Puna e mbare.
  Tani filloni e prisni kokat e qelbesirave, kushdo qofshin ata.
  Mos u merni me fukarenjt, po me kucedrat 30 vjecare, qe na kan zen frymen.
  Mos na zhgenjeni.

 2. Gërdeci, thirret Shkëlzen Berisha/ Djali i ish-kryeministrit do pyetet si dëshmitar në seancën e 14 dhjetorit,Baci i salihut nxjerr flakadanet nga bytha.

 3. Po more komentues Cara,po…
  . Mbajeni shprese tek show I radhes se drejtesis se re. Jo reform por nje deformim I thell. Asnje gjemb nuk do I hyj ne kemb politikes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *