• |
ide | kryesore

Video/ Bellingham nuk mjafton për Real Madrid: vetëm 1-1 në shtëpinë e Betis, asist për Barcelonën

Sport, Video
BellinghamNë javën e gjashtëmbëdhjetë të La Liga, Real Madrid nuk shkoi përtej barazimit 1-1 ndaj Betis Seville. Pas një pjese të parë të bllokuar, i zakonshmi Bellingham zhbllokoi rezultatin në minutën e 53′. Anglezi shënoi falë një asisti të ish-lojtarit të Milan, Brahim Diaz, por në minutën e 66′ andaluzianët u përgjigjën falë eurogolit të Ruibal. Real Madridi ngjitet në 39 pikë, provizorisht në krye të renditjes. Girona tani është -1 (nesër e impenjuar në Barcelonë), por në këtë situatë mund të përfitojnë për tu afruar edhe katalanasit. Sukses për Las Palmas, 1-0 ndaj Alaves falë golit të Rodriguez.

Real Madrid ngadalësoi ritmin dhe nuk shkoi përtej barazimit 1-1 në transfertë ndaj Betis Sevilla. Në pjesën e parë të ndeshjes, Blancos u përpoqën të luanin lojën, duke menaxhuar zotërimin e topit për një kohë të gjatë. Ancelotti shpresonte të përfitonte nga shpejtësia e Rodrygo, por pa rezultat. Bardhejeshilët treguan forcën e tyre në fund të pjesës së parë, që sidoqoftë u mbyll pa gola 0-0.

Lexo më tej: I ati zbuloi ëndrrën Real Madrid, Kvaratskhelia driblon: “Ishte pasioni im, por jam i lumtur te Napoli

I ZAKONSHMI BELLINGHAM DHE PERLA E RUIBAL

Në fillimin e pjesës së dytë, merengues goditën me Jude Bellingham. Trekëndësh perfekt mes anglezit dhe Brahim Diaz, me ish-lojtarin e Milan që dhuroi një asist të mrekullueshëm duke e vënë anglezin përpara portës. E thjeshtë pastaj për Bellingham të bënte 1-0 në minutën e 53′. Reagimi i andaluzianëve erdhi menjëherë dhe në minutën e 66′ Betis arriti të rikthejë ndeshjen në ekuilibër. Një perlë e çmendur nga jashtë zonës nga Ruibal me të djathtën, që fiksoi shifrat në 1-1. Në fund, skuadra e teknikut Pellegrini u afrua në mënyrë sensacionale për të bërë rezultatin 2-1, me goditjen me kokë të Isco që goditi shtyllën në minutën e 90′. Përfundoi 1-1, me Real që ngjitet në kuotën e 39 pikëve, i pari +1 ndaj Girona (luan nesër me Barcelonën). Betis është ende i shtati në renditje, tani në kuotën 26 pikë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *