• |
ide | kryesore

Të hënën opozita protestë tek Kuvendi, ndërsa do vendoset heqja e imunitetit të Berishës

Arkiva, Lajme, Të fundit
KuvendiPartia Demokratike ka vendosur që të organizojë dy protesta popullore. Vendimi është marrë në kryesinë e PD-së të mbledhur mesditën e sotme.

Burime janë shprehur se ditën e hënë, datë 18 dhjetor në orën 11:30, do të mbahet një protestë popullore tek Kuvendi i Shqipërisë.

Gjithashtu një tjetër protestë do të mbahet edhe ditën e enjte, këtë herë tek salla e parlamentit të Shqipërisë, ku do të zhvillohet dhe seanca parlamentare.

‘Aksioni do të zbresë në terren në mbrojtje te demokracisë. Opozitën nuk e likuidojnë dot’, janë shprehur gjatë diskutimeve, anëtarët e Kryesisë së PD-së, në mbledhjen me dyer të mbyllura.18 Comments

 1. Hahahah dhe del pa turp e thote. E bej per ju o popull.

  Mos ki merak se do dalim e do japim dhe jeten per pasurin tende.

  1. Te henen opozita ashtu si ka premtuar te shkoje ne parlament dhe te votoje pro heqjes se imunitetit te Sali kriminelit dhe jo te protestoje . Ju ngjire zero duke thene ju dhe vet Sali komunisti se po te vije kerkesa e SPAK per heqjen e imunitetit ju do e votonit menjeher. He pra o pordhacer votojeni tani qe edhe ne populli te besojne se ju jeni vertet demokrat dhe nuk po luftoni per te mbrojtur Saliun nga drejtesia.

   1. Duhet te jesh kar qe te mos e kuptosh qe kerkesa është në eskalim të asaj që nuk erdhi në fillim,
    dhe
    në kohën që plasi inceneratori i tiranës por pa veliajn!!!!

    Skapiii politik

  2. Të gjith të dalim dhe të mbromë hajdutë dhe vrasit, nga drejtësija… Saliu mosë u tremb se ke (Lunatën) delët desha të thoja nga mbrapa…

 2. E shkerdheu opoziten.
  Erdhi gjasme per ta ringritur. E per ta bashkuar. E beri me lesh.
  E me keq, tani do qe ta perdor edhe per hallin e tij.

 3. Foltorja, Rithemelimi, Revolucioni, PD-ja, opozita, bota paralele që ju ka bërë të besoni, nuk ka ekzistuar kurrë. Ka qenë vetëm lufta për ta bërë ëndërr, këtë realitet që po ndodh sot: I vetëm dhe i kërrusur drejt verdiktit të Drejtësisë!

  Po shkoj puna deri te burgu, askush të mos ketë merak. Aty kanë Edi Ramën që krijon kushtet më të mira. Njësoj si për të vetët, edhe për opozitarët Kulla 64 kateshe vazhdon punimet,sakrifiko pak burg salih per serbet e vegjel argita dhe shkelzen qe si babi salih nuk u paraqit ne gjykate sot

 4. Rithemelimi duhet t’ja selloje urgjentisht tek spitali psikiatrik, te hapi dyert e ti nxjerre te gjithe jashte.

  Keshtu ka ca shanse te dyfishohet numri i protestuesve !!

 5. Pas vrasjes se Xh.F.Kenedit , ne meshen e mbajtur ne Boston, imzot Noli u tha te pranishemeve

  se ne nuk po qajme per Presidentin por po qajme per veten tone, se kur arrijne te vrasin Presidentin

  eshte e kuptueshme se sa te pambrojtur jemi ne te gjithe. Ashtu edhe populli opozitar duhet te ngrihet

  me gjithe forcen jo per te mbrojtur Sali Berishen qe gjithesesi e ka ngrene livadhin e tij, por te ngrihet

  per vete se kur ja bejne Sali Berishes qe ka prapa vetes mbi 500 shqiptar me te drejte vote ne Shqiperi

  dhe te pakten po aq ne diaspore, cfare jane ne gjendje keta ti bjne njerzve te thjeshte e te pambrojtur.

  Dhe cfare jane ne gjendje keta te bejne e kemi pare ne shembjen e mbi 8800 shtepive sipas deklarimeve

  te vete KM, i kemi pare ne burgosjen vetem brenda nje viti te mbi 38 000 qytetareve ne kundershtim me

  kushtetuten pasi jane burgos per kundravajtje si mospagim dritash dhe nderrrim tjegullash e kemi

  pare me patronazhistet e ne cdo hap te ketij pushteti vrastar te shpreses se shqiptareve.

 6. Pa u gjykuar kanceri non-grata, nuk te fut njeri ne BE.

  Ne proteste do jene nje grusht halabakesh dhe shpellaresh besnike te non-grates qe s’kane asgje ne dore.

 7. Amerikes dhe BE i rane breket nga Kina me Rusine dhe kjo qeveri qe mbeshtetet nga bythqirat Ameriqen i ka ditet e numeruara. Ne duhet te ngrihemi me arme ne dore ta bejme si ne Niger

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *