• |
ide | kryesore

Zbulohet shkaku i ndarjes nga jeta së Vasilis Karras

F1, PaparazziVasilis Karras është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare.

Këngëtari po luftonte prej dy vitesh nga kanceri, por pasi u prek nga COVID-19 gjendja e tij u rëndua.
Pasditen e së dielës ai ndërroi jetë nga një goditje në tru.

Lindur në Kokkinochori, Kavala,Karras u shpërngul në Selanik me familjen e tij kur ishte dhjetë vjeç.

Në moshën 16 vjeçare, ai bëri paraqitjen e tij të parë muzikore në klubin e natës “Prosfygas” në Evosmos të Selanikut.

Vasilis arriti rekorde ari dhe platini gjatë karrierës së tij profesionale në Selanik. Suksesi i tij më i madh komercial erdhi me diskun “You Made Me a Tramp”, i cili shiti mbi 180,000 kopje dhe u kompozua dhe u shkrua nga Michalis Rakintzis.

Ai bashkëpunoi me kompozitorë dhe tekstshkrues të ndryshëm, duke përfshirë Dimitris Rakitzis Foivos, George Theofanous, Alekos Chrysovergis, Spyros Giatras, Evi Droutsa, Panos Falaras, Christos Dantes, Kyriakos Papadopoulos, Ilias Filippou, Michalis Hatzigiannis dhe shumë të tjerë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *