• |
ide | kryesore

Seanca për Berishën në GJKKO, avokatët e ish- kryeministrit kërkojnë prezencën e mediave

Lajme, Të fundit


Avokatët e Sali Berishës kanë kërkuar prezencën e mediave, në sallën e gjyqit ku GJKKO po shqyrton kërkesën e SPAK për ashpërsimin e masës ndaj ish-kryeministrit.

Kujtomë se seanca ka nisur në orën 11:00.


10 Comments

 1. Perse te lejohen midiat ne seancen per Berishen , apo per tu bere altoperlant te pretendimeve

  te tij se medemek masat e marra ndaj tij nuk jane te bazuara ne ligj. Te gjithe e kane te qarte

  edhe pa u thene nga avokatet e Berishes se keto masa nuk jane te mbeshtetura ne ligj, por kur

  jane ndaj Sali Berishes ato duhen marre, si masa preventivr qe ai te mos komunikoje me publikun

  dhe ndjeksit e tij per ti nzitur ata ne protesta kunder qeverise duke prishur imazhin e Shqiperise

  te ndertuar me aq mund nga Z. Rama si nje vend demokratik edhe pse jo 100% i persosur.

 2. Sali,

  Prezencen e mediave kerkoje edhe jur te jesh ne kafaz.

  Te te shofim ne ekran, te myll gjithe diten e te kenaqemi. Mundesisht pas ze, se na tremb kalamajte

  1. SHQIPERIA RRI SI SHKERDHATE NE KAFAZIN E AMERIKONIT ME SAKT CIFUTVE
   SHIH SESI NUK BEJNE PROTESTE PER VRASJEN E FEMIJEVE TE PALESTINES

   KETU E DEGJEREROI CIFUTERIA SHQIPERINE AUTOKTONE “KRENARE”

   1. Shko mor idiot, shiko fëmijët e tu, mos u merr me amerikonin e palestinën, se nuk u bë bytha jote injorante të merret me ato punë, jeni bërë gjithë lidera global si edvini

 3. NE VEND QE SHTETI ME GJITH APARATIN E VET TE DISKUTOJNE PER GJITHA FUSHAT E JETES QARTESI GJALLERI SIGURI ZGJILLJE PAQE SHPRES SHPETIM PER KOMBIN E VET NUK DISKUTOHET POPULLI POR INTERESAT E TYRE ,PERSE TJU MBAJM ME TAKSAT TONA KUNDER NESH thotë:

  KUSH KA SHANCE ,QE PER TRIDHJET VITE PADREJTESI TE BEHEN GJYGJE TE MBYLLURA DHE POPULLI TE MOS DIJE CFAR BEHET,AQ ME TEPER PER NJE UDHEHEQES ,QE KA QEN PIK KYCE NE QEVERISJE ,TANI DUHET TE DIM TE GJITH HAPUR ME FAKTE ,PJESEN QE I PERKET SALI BERISHES ,PERGJEGJESIT POR EDHE CFAR THOT AI PER AKUZAT POPULLI VOTUESIT E TIJE DUHET TA DIN TI THON TURP TE KESH APO BRAVO DHE TA PERKRAHIN PER AQ SA E MERITON, NESE KY GJYGJ NUK BEHET I HAPUR DHE POPULLORE, DO THOT SHTETI KETU KA DESHTUAR ,NUK ESHTE I PRANUESHEM ASNJE LIGJ JUSTIFIKUES ME ASNJE ARSYE TE GJYKOHET PERAQSUESI I NJE POPULLI PA E DITUR VET POPULLI DREJTPERDREJT AS TE GJYKOHET NJE POPULL PA U NJOPFTUAR PER CFAR GJYKOHET NUK KA SEKRETE SHTETI PERDERI SA BOTA E DIN GJITHCKA, PERDERI SA PUSHTETI BURON NGA POPULLI DHE I PERKET ATIJE E KEMI LIGJ KUSHTETUES ASNJE PUSHTETARE SIPAS KUSHTETUTES SGUXON TE DALE MBI POPULLIN ,E NESE DEL DIKUSH TE THOJNE NUK PYESIM PER LIGJE KUSHTETUT NDERKOMBETARE SIC BEJNE CIFUTET NE PALESTIN ATEHER KY QUHET JO SHTE POR PUSHTUES ME FORME DHE LIGJE ,NUK DO TU MUNGOJNE AS KOHA AS MUNDESIT DHE ASGJE E DUHUR KETI POPULLI TE COHET NJE ZERI ME TE DREJTE TJU TREGOJN CFAR ESHTE POPULLI LIRIT TE DREJTAT HAKU , SEJCILI DON TE DREJTEN HAKUN DHE SPRANON PADREJTESIN TE GJITH KEMI NDERIN JETEN PRONEN TE BARABART NJELLOJ GJITHCKA E KRIJOJ ZOTI AI E PERCAKTOJ NDAU DHE BERI FUNKSIONALE NUK LA HAPESIR QE NDONJE SUPERMAN NGA NE TE PERMIRSOJ APO KRIJOJ ME MIR SE NE NEVE NA MBETET VETEM TA RESPEKTOJM ATE PADREJTESIJA ESHTE E BUKUR PER DISA SI ZHVILLIM POR PER TO ESHTE KRIJUAR TE FUNKSIONOJNE NJE FUND TRISHTUES UN NUK URREJ ASKEN DHE ASGJE ME SHUM SE SEJCILI NGA NJERZIT DU TE DREJTEN HAKUN TIM NE KETE BOT DHE ZDU PADREJTESI TE ME BEHET, KE KEMI PERGJEGJSI NGA CDO KENDVESHTRIM KESHILLIMIN PER MIR DHE NDALIMIN NGA E KEQA REFLEKTIM NDAJ PADREJTESIVE SI INDIVID DHE NE UNITET E DREJT NGA ZOTI SI HAK PER TE PADREJTIT DHE SI QARTESI GJALLERI SIGURI ZGJILLJE SHPRES SHPETIM PER SHUMICEN EKZISTOJNE ORATOR NE KET VEND QE EDHE PSE JAN GABIM DUKET SIKUR KANE TE DREJTE POR PERGJEGJESIT GABIMQARET I TREGON RALITETI ME FAKTE ZHVILLIMET ORJENTUESIT I DALLON DREJTESIJA DHE LIGJET I DALLOJN VLERAT QE NESE VEPROHEN TE MOS KTHEHEN BURIME KRIMI PRA I DALLON HAKU I BERJES DREJT ,PAS CDO ZHVILLIMI GJITHNJE KA NJE ANALIZ REFLEKTIM PER TE GJITH ,PRANDAJ O POLITIKAN LIGJVENES GRUPE INTERESI MOS MENDONI SE NJERZIT PSE HESHTIN NUK KUPTOJN TE GJITH ZHVILLIMET I ZGJUN KUPTOJN SHUM HER ME TEPER SE JU JAN SHUM HAPA PEWRPARA JUSH SE JU JENI FAJTOR POR ATO JAN TE DREJT POR SEJCILI CDO GJE KA MOMENTIN CAKUN E VET QE ZOTI I KA CAKTU PER TI LLEN HAKUN PER GJITHCKA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *