• |
ide | kryesore

Seanca për ish-kryeministrin, avokatët kërkesë në gjykatë për marrjen e provave

Lajme, Të fundit


Avokatët e ish-kryeministrit Sali Berisha kanë dorëzuar kërkesë në gjykatë për marrjen e provave. Mbrojtësit kanë kërkuar audion e seancës dhe procesverbalet, për të provuar njëanshmërinë e gjyqtares Irena Gjoka. Avokatët kërkojnë të gjitha vendimet e arsyetuara, të dhëna nga gjyqtarja Gjoka por edhe vendimet e dhëna nga gjyqtarët e tjerë që kanë rrëzuar kërkesat e avokatëve për përjashtimin e saj nga çështja Berisha.

Kujtojmë që Gjykata e Posaçme do të japë këtë enjte në 15:00 vendimin për masën e sigurisë ndaj Berishës, pasi shqyrtoi në seancë pretendimet e palëve. SPAK ka kërkuar për ish-kryeministrin ‘arrest në shtëpi’ me mbikëqyrje policore dhe asnjë komunikim me persona të tjerë veç familjarëve në banesë.

 


9 Comments

 1. Merri avokat sa mundeeh, se kta do thon skemi dokumenta kqn humb , ishin por sjanë

  Shteti i ramës nuk ka kontrata ppp e konçesionesh , kan djeg laboratoret e policisë për të prishë provat,

 2. Per cfare i duhen provat Spakut.
  Spaku po perzgjedh lideret e opozites.
  I kemi te trajnuar per lufte klasash.

 3. Po po me keto idiotsira. Do ta shpëtoni lexhenden.
  Nuk ka shpetim per vampirin.
  Iken ato kohëra kur tallnit bolet me gjykatat.
  Tani aty ne rradh o kurva si gjith te tjeret.

  1. Habitesha me perndjekjen qe CIA i bente elementeve komuniste ne vitet 80. Tani e kuptoj sa te drejte kishin pasur. (note. sot nuk bejne te njejten gje …)

  2. Prova nuk ka se i ka zhduk Sali Berisha.
   Aleatit strategjik i besojne sot Mavite si dikur partise te paret e tyre.
   Provat?
   Po partia te pushkaton pa prova.

 4. Nuk e kuptoj se cfare provash kerkojne avokatet. A nuk u mjafton shpallja nongrata nga aleati
  yne strategjik. A nuk eshte kjo nje prove e mjaftueshme per ta kalbur ne burg sa te jete gjalle.
  Por keta kerkojne prova se dine qe prova nuk ka se Sali berisha si skile e vjeter nuk ka lene
  prova, por gjykata le tu jape nongraten amerikane e tu mbylle gojen njehere e mire. Ne nuk na
  duhen prova te tjera per tu bind per fajesine e Berishes, pse me te zgjuar se aleati strategjik
  jemi ne qe kerkojm qiqrra ne hell.

  1. Prova nuk ka se i ka zhduk Sali Berisha.
   Aleatit strategjik i besojne sot Mavite si dikur partise te paret e tyre.
   Provat?
   Po partia te pushkaton pa prova.

 5. Po Kyekurven qe po vjedh si makut me gjithe kysaret ne qeveri e ke fut ne liste,mo,qe marrte lideri dhe partia nga ditet e tua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *