• |
ide | kryesore

Mbështetësit e ish kryeministrit mblidhen poshtë shtëpisë / Berisha i përshëndet nga dritarja

Lajme, Të fundit 

 

Ndërsa  ndodhet nën masën e ‘arrestit të shtëpisë’, simpatizantët e Sali Berishës janë grumbulluar në rrugicën poshtë banesës së tij.

Ndërkohë, Berisha ka përshëndetur nga dritarja me dy gishta, ndërkohë që në sfond dëgjohen thirrje të mbështëtësve të tij.

 

Pavarësisht se gjendet nën masën e arrestit, Berisha nuk ka hequr dorë nga drejtimi i Partisë Demokratike, ndërsa deputetët mbështetës të tij kanë paralajmëruar për ashpërsimin e qëndresës dhe mobindjes civile.

Ndërkohë mbështetësit e tij dëgjohen duke brohoritur, ndër të tjera: “O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do”.16 Comments

 1. Me vite te tera, ne mediat antiBerishe, cdo dite jane hedhur akuza kunder tij nga Izet Haxhia per vrasjen e Azem Hajdarit.
  Koha tregoi se ish nje mashtrim i madh, qellimisht i stisur.
  Kjo i ben te dyshimta akuzat kunder Berishes.
  Urretja patologjike ndaj tij perzier me urrejtjen krahinore, do bejne qe Berisha te shfajesohet edhe per faje historike te tijat.
  Kete po ben nxitimi per ta izoluar ne kundershtim me ligjet.

  1. Një gazetare e Koha jonë e atij adoleshentit se nuk ia mbaj mend emrin, që ishte gazeta më ekstreme anti Berishë, boton një libër kujtimesh, nuk e kam lexuar, por e kam dëgjuar në tv, thoshte se shumë nga lajmet kundër berishës që botonte koha jonë ishin përtej të vërtetës, ishin shpifje!

   Nikoll Lesi

 2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

  Plehra komunistë e neokomunistë kështu filloi edhe në 1990!

 3. Sot duhet të jesh naiv ose militantë i verbër që të mos e kuptosh se koha politike e Sali Berishës ka marrë fund.

  Njëjtë sikurse duhet kuptuar nevoja që ka koha për ta rrëzuar këtë klasë politike, që mbahet nga interesa të klaneve ekonomike dhe mafjoze, të cilët ushqejnë politikën për t’u pasuruar nëpërmjet vjedhjes së popullit.Do shikoni kur te filloje te flase xhevahire tritani i Aides per salihun

 4. Ja këtë duhet të bëjnë edhe analistët në të tillë situatë – te dalin në shesh në mbrojtje të individit opozitar dhe jo të merren me broçkulla nëpër media. Kur t’ja heqin edhe të drejtën e fjalës atëherë do ta shohin se s’kanë ku të përplasen më.

  Berisha keq mir është opozitar dhe vetëm për këtë fakt duhet përkrahur.

 5. Me ngadale, ore, ku na paske qene se na jep decizione me goditje politike, a mos je ndonje koqe e tespise se Rames, e behesh edhe heterogjen, te fshihet kjo klase politike, dhe, hajde ti, sipari dyte Ramist.kete politike ndoqi dhe zagari Rama, dhe e sheh ku jemisot, nen pushtetin e isheve e trashegimtareve kodoshe, ndofta si puna tende.Demokracia ne se vjen, vjen vetem nga shtresa mesme, te varferit, te persekutuarit e atyre qe u eshte vjedhur prona e trashegimeria me servile, misionare, patronazhiste e kodoshe, kjo nuk eshte demokraci

 6. Berisha eshte i ekspozuar ndaj vrasjeve e korrupsionit, shkeljes se ligjit qe ka bere kur ishte vet ne pushtet dhe jo ndaj mohimit te ndonje te drejte universale.

  Pastaj krahasimi i Berishes me Navalnyn eshte nje tjeter rekord boteror qe tregon se çfare llumi dhe çfare budallenjsh jane propagandistet e tij.

 7. rama per te tregu forcen po tenton te izoloi berishen pa fakte po me shpifjet e gatume nga zp e anallista te pagume me paga stratosferike qe te shpifin si baze , frok cubi, sokol balla, vangjeli , kreshnik spahiu , gjykatsin e diktatures beqiri e sorrogato te tjer , Berisha n.q.se ka abuzu me tendera kane perfitu femijet e tij te nxirren dokumentat dhe te dale para drejtesise po me palo akuza se ka ndiku me marre pronen e vet dhandri vetem e rrisin ne opinion.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *