• |
ide | kryesore

Berisha refuzon heshtjen me vendim gjykate: Dumani vrasës, do ia nxjerr fytyrën

Arkiva, Kryesore, LajmePër ta ndëshkuar sa më fort Sali Berishën që refuzoi të paraqitur dy herë në javë para oficerëve të policisë gjyqësore, prokurorët e SPAK Arben Kraja dhe Enkelejda Millonai i kërkuan gjykatës jo vetëm arrestimin dhe izolimin e tij në shtëpi, por edhe mbikqyrjen policore edhe ndërprerjen e komunikimit me personat jashtë familjes.

Nga kjo kërkesë e fundit lindi debati nëse SPAK kishte synim ta dënojë Berishën si lider të opozitës dhe jo si një person nën hetim për një aferë korrupsioni. Sepse nëse Berisha privohej nga komunikimi me bashkëpuntorët politikë atëherë aktiviteti i tij opozitar cënohej rëndë. Me gjithë kundërshtimet, gjykata speciale u tregua zemërgjerë me prokurorët e SPAK dhe e ashpër me Berishën.

Arrestimi u shoqërua edhe me ruajtjen nga policia dhe ndalimin e komunikimit me personat jashtë familjes, një masë që avokatët e vlerësonin të paprecedentë në 33 vjet.

Në protestën e parë u duk se Berisha pranoi të heshtë. Vërtet do të tërhiqej nga mosbindja e vendimit të gjykatës, të cilën e konsideronte antikushtetues, për të paktën do të shmangte një ndëshkim akoma më të ashpër, siç është arresti me burg.

Ndaj mbështetësve që u tubuan në rrugicën poshtë shtëpisë së Berishës, dje u foli vazja e tij Argita.

Por sot kreu i opozitës ka mbajtur një fjalim sfidues. Në orët e pasdites simpatizantët u mblodhën sërish poshtë shtëpisë së tij me thirrjet “O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do”.

Pasi i përshëndeti me dy gishta, Berisha nuk i rezistoi fjalimit nga dritarja, ndërsa zëri i ndihmohej nga pajisjet e instaluara në rrugë.

“Ju garantoj se nuk ka qenë absolutisht vendimi i Edi Ramës që ka ndërprerë komunikimin, por ka qenë një gjendje gripale e cila kërkonte që të ruhesha për mosrëndimin e saj. Ajo kaloi shkëlqyeshëm dhe do ju rrëfej një gjë. Gjithë jetën unë kisha bërë vaksinën e gripit, por kur pushtetet filluan të na e imponojnë si në diktatura qytetarëve, unë hoqa dorë prej saj dhe nuk do e bëj ndonjëherë” u shpreh Berisha.

Në fjalim, nuk i kurseu akuzat e forta ndaj prokurorëve të SPAK. Ai sulmoi direkt Altin Dumanin, të cilin e quajti një laro të Edi Ramës dhe një vrasës, që ka mbyllur dosjet e vjedhjes së votës dhe të atentatit ndaj kandidatit të PD në Has.

“Në çdo gjë që kemi në vlerat tona politike, supervlerë ne kemi votën e lirë. Por në qoftë se Edi Rama, ministrat e tij, Dumani, Doshi e me radhë, Gjiknuri, Manja, e të tjerë, janë vrasës të saj në terren, Dumani, Kraja dhe horat e tjerë janë vrasës të saj në dosjet që nuk i hapin kurrë. Miqtë e mi, këta janë laro. Këta janë armiq të lirive tuaja, të lirive të shqiptarëve. Këta, për ata që ndajnë me kriminelët në qeveri, janë gati të shkelmojnë mbi lirinë tuaj më themelore, votën. Vetëm pak muaj më parë, në zyrat e ekstremistit Altin Dumani mbërrin dosja zyrtare, e firmosur nga zyrtarë, në të cilën dëshmohet se falangat e partisë së krimit, meqenëse nuk fitonin Hasin, kërkonin të eliminonin kandidatin e PD. Dumani është një vrasës si ata. Fsheh krimin e tyre dhe del përgjërohet në publik. Unë ju ia jap fjalën ju se atë fytyrë siç e ka do ua nxjerr para shqiptarëve” u shpreh Berisha.

Rrugës ku banon kreu i opozitës i ka mbetur emri “Mustafa Matohiti”, sepse është njohur përherë si “rruga e Berishës”. Tubimet e militatëve po bëhen më se të zakonshme dhe mbështetës të PD-së nga e gjithë Shqipëria do të zhvillojnë një lloj pelegrinazhi për të dëgjuar liderin e tyre të arrestuar, teksa flet nga dritarja e shtëpisë.

Një izolim si ky

Mbetet për t’u parë se si do të reagojnë prokurorët e SPAK pas këtij komunikimi në publik të liderit të opozitës, Sali Berisha, i cili i ka qëndruar të njëjtës linjë që nga fillimi i masave ndaj tij./Lapsi.al52 Comments

 1. Berisha sot: Miqtë e mi, unë dhe cdo njëri prej jush kemi dy kushtetuta. Kushtetutë supreme kemi ndërgjegjen tonë, ajo është hyjnore dhe i bindemi asaj njëlloj si zotit.

  Argita dje i tha duke profetizuar: Zoti ka plane shumë të bukura për ne këtë vit.

  Ndërkohë Zoti në Bibël thotë te: 1 CORINTHIANS 11:5 Çdo grua, që lutet ose profetizon kokëzbuluar, turpëron kryet e saj, sepse është njëlloj sikur të ishte e rruar. 6 Sepse në qoftë se gruaja nuk mbulohet, le t’ia presin flokët; por në qoftë se për gruan është turp të qethet a të rruhet, le të mbulojë kryet.

  Shënim: Këta vetëm me Zotin që nuk kanë lidhje. Sidoqoftë planet e bukura duken tashmë: Dhëndëri, Jamarbëri qe në burg e tani në arrest shtëpie, Saliu në arrest shtëpie, rrezik arrestojnë edhe Shkëlzenin. Plan më të bukur hyjnor nuk ke ku gjen! Mungon vetëm arresti për Lirinë ose Argitën!

  1. E lan nervat. Nuk po duron dot me.
   Se ishte mesuar vampiri te dilte e te bente c te donte.
   Tani nuk po durron dot mbyllur e pa gjak.
   Po ishalla vazhdon e cmendet me keq. E ta mbyllin te vendi, sa me pare.

    1. Sala spordhi kur e rrethuan morracaket e jugut ne presidence me jave e po pirdhka per spurdhjake te tipit Dumani me shoke qe jan me letra amerikane “just in case”
     Ore gomere bibilushe te sorrollopit ripjerdhja shenojeni ne defter, tipa si Sali Berisha i vijne kombit nje here ne 1000 vjet dhe lejne gjurme gjigandesh ne histori, kshu qe kini duri.

     1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

      O malok i përdhunuar, ha mut por Berisha do tju qijë o debila! biles shumë shpejt!

      Jo se ka ndonjë fuqi, përveç BURRËRISË, KARAKTERIT E DINJITETIT, cilësi të huaja për mutra si ti e neokomunistët, POR…. duke u nxituar ta izoloni ose do të bëjnë ndonjë gafë idiotët rilindas, ose debilat si ti mund tju vijnë mend e ta kuptoni se po iku Sala ju i keni ditët e numëruara nga skënderbeu juaj, se ai nuk e rruante për familjen e tij, jo më për mutra si ti që jeni me shumicë!

  2. Vend pelegrinazhi për të bër mutin💩💩💩 para dersë së një vrasi dhe hajduti me një familje mafjoze.. thotë:

   Vendet pelegrinazhi??? Për të bër një mut💩💩💩….. Poshtë Ed Ram Turk hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun hajduti… Rrofte Shqiprija Evropjanë dhe përdimore. SPAK jemi me ju na shpetoni Rama, Sali dhe Meta…🇦🇱🇺🇲🇪🇺

  3. Berisha sot: Sa herë që unë dal në këtë dritare dhe ju shoh ju këtu, ndjej një erë të fuqishme që fryn. Kjo nuk është era stinore e janarit, kjo nuk është era e ftohtë e dimrit, por kjo është era e shpresës, era e fitores, era e të ardhmes për PD-në dhe shqiptarët. Kjo pra është era e ndryshimit, e cila buron nga shpirti, zemra, idealet tuaja dhe ka të gjithë fuqinë për të ndryshuar fatet e shqiptarëve dhe Shqipërisë. Kjo rrugë quhet “rruga e shpresës” dhe jo më “rruga e Salës”.
   Tashmë doktori është bërë burim memesh, që mesa duket do vazhdojnë gjatë. Pra pas 33 vitesh, ku ka qënë President, kryeministër, kryetar opozite, doktori, prapë ay, thotë se është shpresa, madje edhe kur është i arrestuar, dhe ka humbur zgjedhjet. Ndoshta izolimi i ka bërë keq, e I duket vetja si Krisht, si e vërteta. Ose mbase i duket vetja si Papë që nga ballkoni flet “si i shenjtë”, jep urdhëresa e bekime, dhe ato budallëqe kujton se merren si të mirëqëna. Me gjithë zullumet e tij në këto 3 dekada në pushtet e opozitë, pa kërkuar as minimumi falje për zullumet, nuk denjon, të paktën tani që është në opozitë dhe praktikisht i mbaruar. E vetmja gjë që di të thotë është se ai është shpresa , se pa të s’ka opozitë, pa të s’ka demokraci, dhe sipas tij tani jemi në diktaturë, mqs doktori është arrestuar. Nuk mjafton kjo, por thotë se ndien në ballkon një erë, erën e fitoresh, era e të ardhmes së PD dhe shqiptarëve. Ose ka rrjedhur ose kujton se ky teatër i mjerë viktimizimi, sikur po kryqëzojnë doktor-Krishtin, do e nxjerrë nga arresti e do e bëj të pafajshëm të paktën në opinion publik. S’besoj se kanë ngelur më budallenj që manipulohen me këtë ligjëratë. Nuk ka faj doktori se s’ka pas kohë më parë të rrijë në ballkon apo në dritare dhe nuk e ka kapur era më parë kaq gjatë, nuk e di aromën erës atje, tani ka mundësi t’a ndjejë çdo ditë. Ajo është era kur je me arrest shtëpie ose kur je papunë tërë kohës dhe s’ke kokërr leku e vërdallisesh nga halli në shtëpi. Sidoqoftë ajo nuk është era e ndryshimit, dhe as e shqiptarëve. Mjafton të kujtojmë kohën kur doktori qe në pushtet dhe mbushej administrata, ministritë,( apo dhe bashkia e Lulit ) , vetëm me militantë, nepotizëm e rryshfetxhinj dhe shqiptarët e ndershëm rrinin papunë ose emigronin. Ata të foltores që e mbështesin akoma, e bëjnë se kanë qënë ose ish ministra në kohën kur doktori ishte kryeministër, ose janë deputetë që presin të rivihen më listën zgjedhjeve e 2025, ose ish funksionarë që kanë përfituar poste, njerëz të lidhur me interesa. Pra një tollovi servilash që pa asnjë meritë janë katapultuar nga Berisha nëpër poste të rëndësishme, dhe s’dinë e s’duan të bëjnë punë tjetër se kanë qënë rehat e kanë bërë miliona, mjafton të shikoni pasuritë e tyre, kanë shtëpi të shtrenjta apo vila, kanë makina luksoze, bëjnë pushime luksoze, mundësisht nëpër jahte. Dhe këtyre nuk ju plas për doktorin, por për veten e tyre dhe të ardhmen e tyre, se doktorin e kanë shfrytëzuar si lopë hollandeze, dhe këta ndërkohë e kanë mitizuar saqë Saliut i duket vetja si Krisht, si Perëndi, madje edhe këto ditë ku është katandisur ku thërret qameti. Si është sjellë doktori dikur në pushtet? Kryeprokuroren Ina Rama në fillim e quajti Silvia Konti, e pastaj kur nuk ju bind e quajti lavire bulevardi, kurse B.Topin horr bulevardi sikur ishin pjesë e puçit të 21janarit. Tao Taos në parlament i tha , “çfarë do bëhet jot motër, prostitutë”? , etj kërcënime e sharje. Praktikisht nuk ka qënë gjuha e një autokrati që kërkoi të kapte gjithë pushtetet e nuk i’a arriti dot, por ishte gjuha e një banditi politik. Po të shihni me kujdes dhe vrasjet në bulevard në 21janar, garda qëlloi mbi të pafajshëm që ishin jashtë gardhit rrethues të kryeministrisë që po rrinin. Nuk qëlloi mbi ata që kishin hyrë brenda gardhin po qëllonin me gurë etj. Pra, një provë tjetër që nuk qëllohen ” horrat apo huliganët” por të pafajshëm. Ky është doktori që kërkon shpresë nga ballkoni dhe një tufë servilash poshtë pallatit që s’duan dhe s’kanë as këllqe t’i thonë që koha e tij ka mbaruar.

   Shënim: Doktor, po të impenjohesh më shumë mund t’i marrësh ca audiencë Big Brotherit që fillon në 13 janar. Gjithshka varet nga Memet dhe lajthitjet e tua. Jep provat, jepu shpresë njerëzve që mund të jesh mbreti i memeve, dhe që s’ja vlen të ndjekësh një tufë delenxjinjsh e intrigantësh që futen në Big Brother.

 2. Na çau trapin na çau.
  Jemi në qejfin tonë në shtëpi dhe do dëgjojmë këtë legen materniteti që mer megafonin dhe po na tremb kalamajtë e pallatit.
  Po ik, ore po qe burrë, shko fol te selia. Çdo që na prish rehatin çdo ditë.

   1. Do me tgene ky zoteria te nderroje shtepine se do flase ky maloki.. Keni te drejte, rregullat e jeteses civile per shpellaret nuk jane te njohura..ju njihet veshtiresia e jeteses..

   2. Vaksina, pseudonim i agjentit të UDB penicilina.
    Do të mar dorën ty, të ndërroj shtëpinë, o pabuks shurraq, që të liruan nga ushtria se kalbe dyshekët e repartit.

     1. Ti duhet të kesh qenë me Berishën në shtëpinë e Enver Hoxhës.
      Sepse në fakt nuk ka mbetur shqiptar që po ti donte bytha hante drekë me Enverin, me Nexhmien dhe fëmijët e tyre.
      I bie që Berisha të qijë veten, se vetëm ai ka mbetur komunist në Shqipni.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   O kar dhe për karin e orës 13:36

   Pse ishte mjek i madh e morën në Bllok, jo për bukurinë apo ndonjë gjë tjetër!

   Më shumë kishte Blloku nevojë për Salën se e kundërta!

 3. Me mire te flasi e te telendiset cdo dite qe te binden , jo salienveritet por edhe naivet e fundit, cfare lideri ka qene.

  1. Po ju o patronazhist u kënaqet me byrek e dhallë, kur dashnoret e shefave tuaj marrin DG dhe Prada me nga 2 mij eur..imagjino shefat dhe shefet

 4. “Te te trajtoje armiku si armik nuk eshte turp” – thote Prometeu i lidhur me zinxhire ne shkembin

  e Kaukazit ku e kishte degdisur Zeusi sepse u kishte vjedhur zjarrin perendive dhe ua kishte dhene

  njerzve. Nuk eshte turp qe armiku i popuillit opozitar arriti me ane te pushtetit ta arrestoj liderin

  qe solli lirine e Shqiptareve pas 45 vjet nen diktaturen me te pergjakshme te Europes se pas

  Luftes Boterore. Turp eshte nese populli opozitar rrin duarkryq e lejon armikun e tij ta coje planin

  makaber deri ne fund per shkaterrimin e opozites dhe krijimin e kushteve te kalkuluara per

  largimin e popullit opozitar nga Shqiperia.

  1. Populli është një, turp është kur një pjesë idiote e këtij mut populli edhe pse nuk ka ndonjë përfitim të drejtpërdrejtë, gëzohet edhe më shumë se edvini dhe larot e tij që duan të vjedhin rehat pa u shqetësuar për opozitën që ju çjerr maskën!

 5. Degjojeni baben me kujdes.
  Se po ju flet nga haleja.
  Po degjuat zhurrma te cudicme. Mos tu vej mendja per keq.
  Pleqeri.

  1. Pasi u shfaq tek ballkoni I shtëpisë, si Sudja në ditët e fundit të saj, kur lajmëroi kreditorët se nuk ka më lek, Berisha i shpjegoi sot çetës së tij para pallatit , se këto dy vite që ka sulmuar SPAK, nuk e ka bërë për interesa të familjes së tij, por për shkak se SPAK po I sulmonte kryetarin e Bashkisë së Hasit.

   Që të jemi të qartë, Hasi është e vetmja bashki që ka fituar Berisha më 14 Maj me merita të tij.

  2. @paemer 21:17.

   E saktë! Si ujqër të babëzitur që duan vetëm gjak janë këta. Edhe une habitem se sa shumë të tillë ka ky vend… vetëm hakmarrje shtazarake dhe aspak llogjikë.

  3. I paemër
   03/01/2024 te 21:17
   Mendoj se eshte ok te mos merzitemi aq shume me veten se jemi shqiptar. Keto bresherite verbale pa kuptim, te japin pershtypjen se jane shume. Me shume siguri eshte 1 qe shkruan 3 mesazhe pak a shume njelloj.
   Mendoj se duhet ta falim veten dhe njeri-tjetrin, e keshtu te kerkojme me te miren tek vendi yne jo tek biri i botes.

   1. I paemër
    03/01/2024 te 20:19
    “Te te trajtoje armiku si armik nuk eshte turp” – thote Prometeu i lidhur me zinxhire ne shkembin

    e Kaukazit ku e kishte degdisur Zeusi sepse u kishte vjedhur zjarrin perendive dhe ua kishte dhene

    njerzve. Nuk eshte turp qe armiku i popuillit opozitar arriti me ane te pushtetit ta arrestoj liderin

    qe solli lirine e Shqiptareve pas 45 vjet nen diktaturen me te pergjakshme te Europes se pas

    Luftes Boterore. Turp eshte nese populli opozitar rrin duarkryq e lejon armikun e tij ta coje planin

    makaber deri ne fund per shkaterrimin e opozites dhe krijimin e kushteve te kalkuluara per

    largimin e popullit opozitar nga Shqiperia.

 6. Fiks, kjo eshte realiteti i ketij komentuesi Qenkan leshuar korbat e zinj e cfare nuk kakarisin nw mllefin e tyre, biles pallogjike e mendim, por me ndjenje katilesh armiqesore deri ne percarie si eterit e si ky idiotizhyles i urave, e nudove te Parisit, si nje gogol me thonj te pa prere u erdhi peshqesh mbetjeve kuqale qe sot jane bashkuartufe, qe kush te shqyej me shume kete vend, e flasin per demokraci qenerit qe fshiheshin lanes, sot i kemi ne cdo institucion.Keta zarbo komentues pocaqi, patronazhiste, misionare te Miladinit jane bijte e kurvit qe nuk hoqen e kane hequr mendjen e qellimin, nga ai qe i rrezoi ne91shin, e sot po me veprimet, menyrat, kurthet e ustallareve kriminele po diskretitojne demokracine e jeten e shqiptareve.Shqiperia do mbetet vetem kodosheve, dhe emrin bota do ia ndryshojneShqiperia e spiuneve, sepse do ngelin SHQETO, le ta gezojne servilet, gjumashet, dembelet, drogmenet, tradhetaret, por nuk zgjat shume, historia ka treguar me se miri perfundimin e diktatoreve, e gardes se tyre.Keta nga ateiste , sot po i shohim qe naqenkanbesimtare, por qe e perdorin ne politike , kete nuk e di predikuesi se eshte jasht urdherit e deshires se zotit.Le te vazhdoi, se prepotentin e partise e ka me 100 flamuj besimi, por i perdor atehere kur kerko te duket , te shitet, te kllounoi, apo te dirigjoi.Kurre nuk do e pranojme qe nji i degjeneruar,LBGL,HAJDUT, DROGMEN KORRUPTUES, KOMPLLOTUES,DIKTATOR, KARRIERIST , te jete kryeministri im,,,KURRE.

   1. I vrafte zoti keto Patronazhiste e ripjerdhes kriminele ju kur nuk doni Shqiperine vendin tuaj se ashtu ju lindi nena Parti Ateiste tani beni sikur besoni ne zot e ju keputet zemra per Brekushexhiun Edvin Ramoviçin e sojin e tij ptuuuu rrace e poshter katilash.

    1. Karma edhe ne pidh te bushtrave te futeni nuk do ju fale. Nje hale vend qe nuk i hapi kurre dosjet e krimeve makaber te moterqirajve komuniste. Ligji 7501.

     1. Miu, vllai, një birrë nga mua e ke po rastisem ndonjëherë në Tiranë…. Zoti të mbroftë e të bekoftë!

 7. I kërkoi Rama të drejtojë Himarën? Tavo: S’ka asgjë të vërtetë në lajmet greke! Nuk angazhohem më në politikë,lapsexhinjte e lapsit dhe nje here tjeter dolen bllof,si gjithmone kur do te besh lajm per interesa te ngushta dhe nuk perdor minimumi dy burime,por ben lajme me porosi nga para te pista

 8. Ai është në rrezik, po përgatiten kushte për ta arratisur atë. Por jo arratisje, por që e grabiti e zhduku dhe e ka marrë peng dhe nuk dihet ku e ka çuar Edi Rama. 500 mijë euro janë vënë në dispozicion të këtij plani.

  1. Pamja e Berishës dje ne ballkon me flamuj dhe duke mbajtur fjalim, më kujtojë Lad Marksistin. Ndërsa çeta Haxhiqamiliste poshtë pallatit që thërrisnin: O Sali, O hero gjithë Shqipëria ty të do!

   Më ngjasonte me pensionistët e Frontit Demokratik, të rinjtë e grupit brainwash të PD me kryetarin Mustafa dhe të tjerë që nuk bëheshin më shumë se 100 vetë dukeshin si vullnetarët e Enverit në 1991.

 9. Në Shqipëri do të meret frymë lirisht për një drejtësi të vërtetë, kur të ndëshkohen të akuzuarit për vrasje e vjedhje me prova e fakte të pakundërshtueshme, por edhe ata që mashtrojnë opinionin publik me akuza të reme të pa vërtetuara me prova.

  Ashtu si çdo qytetar i zakonshëm, edhe politikanët e pasunorët milionerë duhet të skjarojnë publikisht burimin e të ardhurave me dokumenta, e të shfajësohen nese kanë fakte e prova e fakte se nuk janë marë me veprime kriminale.
  Po ashtu cilido politikan që abuzon me postin e tij për të diskriminuar e përgojuar kundërshtarin politik , duke mashtruar e cilësuar ate publikisht si vrasës e kriminel, nëse verifikohet që ka mashtruar, të dënohet reptësisht , pasi të tilla mashtrime bëhen shkak për vrasje e krime.
  Sa i takon drejtësisë, të mos i lejohet asnjë politikani të bëjë akuza përgjithësuese për të gjithë juristët njëlloj, por të mblidhen prova e fakte për juristë që bëjnë veprime të vazhdueshme të dukëshme jo korrekte me ligjin, e pasi të mblidhen provat ti dërgohen organeve më të larta të drejtësisë.
  Nuk ka sepse më duket që të bëjmë po ate gabim me SPAK e Gjykatën e Posaçme duke i vlerësuar kryetarët e tyre njëlloj si liderët politikë si kulte të pazëvëndësueshme individësh.
  Balancimi i pushteteve duhet të pasqyrohet kjartësisht edhe në nenet e Kushtetutës, për të mos lënë shkas për inteprpretime krejtësisht të kunëdrta., edhe në GJK

 10. ZUZARE, PATRONAZHISTE,, ju jeni shoqata e Enverit sot, por te maskuar, kameleone, te rrezikshem ndal demokracise, por edhe ndaj tyre qe ju perkrahin per koniukture a interesa te kohes.Ju, hijena hani njeri tjetrin, genin nuk e keni ndryshuar, por vetem rolin e luani bukur te kllounimit w pucizmit profesional qe ju karakterizon.Ctu besohet nji rrace e erresuar nga drogat, vjedhjet, korrupsioni, korruptimi, anti konbetarizemi,butake, zvarranike, krimba gjerizi,,,,,,, perderisa ne pushtet erdhen me parullen,,,, Te bashkohen te gjithe qelbesirat per te permbysur qeverine Berisha,,, dhe ja,, qelbesirat kane plasur e nuk mund ta mohojne me.Prandaj, me domosdoshmeri, nje popull demokrat, opozitar, te beje te pa munduren qe ta pastrojme kete vend nga qelbesirat e krimbat e shoqatave te Enverit nje here e mire,ndryshe,,,, pranoni kthimin e kelysheve , pranoni qe tu perseritet historia shtypies, mjerimitqe po e instalon ky rregjim kodoshesh.O sot, o kurre,Vendi eshte drejt humneres, demokracia po thuaj ka rene, kushtetuta eshte vetem leter, prona po asimilohet, ekonomia pikiate, investime xero, rrogat nen indeksin e xhiros droges, pensionet ne lemoshe, bujqesia ka kapitulluar, po ashtu blegtoria.E me keto perparime vjedhjesh e falimenti, akoma ky popull do i nenshtrohet mashtrimit e genjeshtrave rilindase.Durimi ka nji kufi.Demokracia e ka domosdoshmeri rrotacionin, vetem ashtu ecet perpara, rrit konkurencen, fiton populli.Nji popull duhet te jete ne opozite me qeverite, kur nuk i mba premtimet, edhe kur e kane votuar.Po ketu ndodh e kundertaq.Pushteti korrupton, blen voten, vjedh voten,saboton votimet me marifete listash, etj, qe ia ka numuruar OSBEja,e prape na mburren me ate qe kane vjedhur.Maska, lekura u eshte cjerre, e surrati edepsez i ketij rregjimi, e pushtave zorraxhinj qe i vene pas eshte diskretituar.Ky pushtet nuk ka se cte jape me, andaj edhe nje here duhet SHPORRIA, e te mos shohim e degjojme me majtas, djathtaspor te shohim vendin,kombin, familjen e ardhmerine.Le te kryhet nje here permbyesja e kelysheve kodoshe anti shqiptar

 11. bythqiret e Salih Ram Berishe ndihen keq sot…Non Grata po shkon drejt burgut dhe shqiptaret mezi e presin kete Rrofte Amerika !

 12. Non-grata bashke me nje grusht haxhiqamilistash prej 100-150 koke do fillojne revolucionin, nuk do lene kembe karrige pa thyer. Non-grata mban fjalim nga dritarja e halese kurse poshte degjojne Noka, Vokshi, Kalaja dhe ndonje fatkeq i papune qe ben sehir.

  Mjere komshinjte qe i ka zene halli, iu cahet kari dite e nate.

 13. Mullah Omarin e pret vdekja politike dhe ai e di fare mire.
  Del e lexo ato karrlliqet para Sali Lushes me shoke dhe i duket vetja se do behet martir.

  Plak shkerdhat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *