• |
ide | kryesore

Zhdukja e Ervis Martinajt, Balla: Kemi shumë të dhëna, po presim dokumentimin e rastit

Lajme, Të funditMinistri i Brendshëm Taulant Balla mbajti sot një konferencë me gazetarët e kronikës, ku paraqiti bilancet e vitit që lamë pas, dhe muajve që ai është në drejtim të këtij dikasteri.

Një çështje që vijon të mbetet mister është ajo e “mbretit të kumarit”, Ervis Martinaj.

“Unë nuk hyj në debat në shifra me ty sepse je i vëmendshëm në numërimin e ditëve në rastin në fjalë. E kam marrë detyrën në 15 korrikun të vitit të kaluar, dhe kjo çështje ka qenë një prej çështjeve të para në detyrë. Mbetet një sfidë ende e pazgjidhur sa i takon referimit në Gjykatë. Policia ka shumë informacion për këtë çështje, por sa kohë që dokumentimi i plotë i saj kërkon ende kohë dhe angazhim nga ana e policisë, nuk do të bëj një informacion të plotë. Kur te kemi një pasqyrë të plotë të kësaj çështje, mezi pres që të dal para jush për të sqaruar publikun,” tha Balla.7 Comments

  1. Pamja e Berishës dje ne ballkon me flamuj dhe duke mbajtur fjalim, më kujtojë Lad Marksistin. Ndërsa çeta Haxhiqamiliste poshtë pallatit që thërrisnin: O Sali, O hero gjithë Shqipëria ty të do!

    Më ngjasonte me pensionistët e Frontit Demokratik, të rinjtë e grupit brainwash të PD me kryetarin Mustafa dhe të tjerë që nuk bëheshin më shumë se 100 vetë dukeshin si vullnetarët e Enverit në 1991.

    1. Edhe pidhi mamit tat o patronazhist 5 leksh ka qenë mësimore për gjithë sekretaret e partisë dhe brigadieret e kooperativës o kokecepsh handikapat

    2. Ti Kopili 16:24′ je sperma e prishur sllavo-komuniste dhe prandaj ne një brime I bie fyellit siç edhe ja kanë shqyer brimen asaj buçes mamasë tënde!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *