• |
ide | kryesore

Bilanc tragjik nga tërmeti në Japoni/ 126 viktima dhe 210 persona të zhdukur

Lajme, PlanetBilanci i viktimave nga tërmeti me magnitudë 7.5 ballë i shkallës Rihter që goditi Japoninë sa vjen e përkeqësohet. Këtë të shtunë numri i viktimava ka arritur 126. Ndërkohë, autoritetet lokale bëjnë me dije se 210 persona vijojnë të jenë ende të zhdukur.

Mijëra shpëtimtarë vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit nën rrënoja pavarësisht kushteve të pafavorshme të motit. Skuadrat e shpëtimit janë detyruar të punojnë nën rrethana tejet të vështira sidomos pas rrëshqitjeve të herëpashershme të dheut. Sipas medieve të huaja ka pasur rreth 1,000 rrëshqitje dheu në orët që pasuan tërmetin tragjik të ndërrimit të viteve.1 Comment

  1. na plasi kari

    beni sehir shkerdhata per femijet e gazes

    na plasi kari

    komb shkerdhate qe e bombardon dhe te thote mik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *