• |
ide | kryesore

Banorët e Postribës në protestë për ndotjen e uji të pijshëm

Lajme, Të funditBanorët e Postribës në Bashkinë Shkodër kanë dalë këtë të enjte në një protestë për punimet e guroreve në këtë zonë, që u sjellin ndotjen e ujit të pijshëm.

Por, ndryshe nga protestat e tjera, këtë herë ato bllokuan rrugën para shkollës së mesme të zonës. Banorët kërkojnë ndërhyrjen e shtetit, pasi nga punimet e guroreve ka pasur edhe shpërthime, ndërkohë uji u vjen i ndotur prej kohësh.

Ato paralajmërojnë përshkallëzim të protestave nëse nuk ndërhyhet.1 Comment

  1. Vete e votuat bastardin e ramebushtres globale dhe bandat e vrasesve te tije kokepalare…
    Me lire se nje dele u shitet o popull kurve…..!
    Tani perse luani bithen…?
    Aty kerrnaquni me llozin plot gonorre te qiresave patronazhiste .
    Skeni pare gje akoma o kurva voteshitese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *