• |
ide | kryesore

Mbytet anija në Mesdhe, raportohet për 40 viktima

Arkiva, Planet, Të fundit
Mbytet anija në Mesdhe, raportohet për 40 viktimaDyzet persona kanë humbur jetën pasi anija me të cilin udhëtonin u përmbyt në Mesdhe.

Sipas La Republica anija mund të jetë mbytur edhe si pasojë e kushteve ekstreme të motit. Anija ishte nisur javën e kaluar nga Libia për në Lampedusa.

Pavarësisht alarmit të dhënë nga ekipi i Alarm Phone dhe ngritjes së dy avionëve të Frontex dhe njërit italian, rojet bregdetare, nuk mund të gjendeshin të humbur.

Në vitin 2023, të paktën 2,271 emigrantë dhe refugjatë vdiqën në Mesdheun qendror.1 Comment

  1. Aman i thoni Berishes qe te mos aratiset me anije se do na mbytet , aman se sgjen me si Berisha edhe koqe edhe kandar ose koqe kandari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *