• |
ide | kryesore

Ia theu dhëmbët”: Doja Cat dhun0het nga vëllai i saj

PaparazziDoja Cat dyshohet se po dhun0het fizikisht nga vëllai i saj më i madh.

Dokumentet e depozituara nga nëna e krijueses së hitit “Paint the Town Red”, Deborah Elizabeth Sawyer, më 12 janar në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit pretendojnë se djali i saj, Raman Dalithando Dlamini, i ka thyer dhëmbët këngëtares. Gjithashtu ai vodhi dhe dëmtoi disa nga sendet personale të  saj.

Sa për Sawyer, ajo pretendon se Raman ka qenë gjithashtu fizikisht ab*zues ndaj saj “disa herë” gjatë vitit të kaluar dhe e kërcënoi se do ta vriste. Në dokumente thuhet se takimi i saj më i fundit i dhunshëm me djalin  ndodhi në fillim të janarit.

TMZ raporton se një gjykatës pranoi kërkesën e Deborah për mbrojtje të përkohshme të urdhëruar nga gjykata deri në pritje të një seance për një urdhër të përhershëm ndalimi. Megjithatë, Dojës nuk iu dha e njëjta mbrojtje, sipas gazetës , pasi asaj do t’i duhej të paraqiste kërkesën e saj të masës së ndalimit.

Ndërkohë, artistja ka qenë aktive në rrjetet e saj sociale mes akuzave të nënës ndaj vëllait të saj. Reperja “Woman” shkoi në Instagram të martën për të ndarë formacionin e Coachella-s për vitin 2024, pasi u njoftua se ajo do të performonhte së bashku me Lana Del Rey, Tyler, Krijuesin dhe No Doubt./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *