• |
ide | kryesore

Incident në homazhet për “21 janarin”/ I riu thirrje kundër Ramës: Vetë i çuat dhe i vratë

Arkiva, Lajme, Të fundit
janaritNjë incident u shënua sot teksa kryeministri Edi Rama dhe familjarë të 4 viktimave të protestës së 21 janarit 2011 vendosnin lule dhe bënin homazhe në vendin ku ndodhën vrasjet. Në këto momente një i ri ka bërë thirrje kundër qeverisë.

“Vetë i çuat atje, vetë i vratë”, – ishte thirrja që i riu bëri ndaj kryeministrit Rama. Më pas ai u ndalua nga disa efektivë civilë të policisë të cilët kërkuan shoqërimin e tij. Në videon më poshtë shihet se si i riu kundërshton shoqërimin.

“Nuk kam bërë gjë. S’kam pse të jap mjetet e identifikimit. Mos më prekni! S’bëra gjë. Më lini të qetë! Më ktheni telefonin. Nuk bëra gjë! Nuk bëra asgjë. Më keni lënë pa punë. Më shkatërruat. Nuk kam pse të vij me ju. Nuk kam bërë asgjë. Përse të vij tek ju. Mos më prekni. po më bëni presion psikologjik” – dëgjohej ai të thoshte.

Pamjet janë shpërndarë edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha që e ka identifikuar të riun si Daniel Katana. ©LAPSI.al54 Comments

  1. Po pra shume sakte, ka thene ate qe gjithe shoqeria shqiptare e di por nuk e flet! Te gjithe rinia duhet te dale te protestoje ndaj ketij KM mafioz qe ata te cilet ishin vrases i ka shperblyer duke i bere kryetare bashkie, etj qe sme kujtohet mire ca e ka bere nje tjeter!

 1. Sali Berisha si kryeministër ka fshirë filmimet e 11 kamerave me cilësi të lart dhe ka zhdukur serverin e kryeministrisë më 21 Janar në mesnatë.

  Mjafton ky fakt për të ngritur akuzë ndaj Sali Berishës për prishje të qëllimshme provash.

  Ai dhe ekipi tij duhet të detyrohen të dorzojnë filimimet ose të shkojnë në burg.Nje shpellkar berishist uluret si babai i tij biologjik.

  1. mos ofendo,o kelysh i kuq,i barkthare,o skllav i ndyre i diktatures.une jam nga jugu e nuk merem me ndjesi krahinore,sepse ne krahasim me ju minj halesh,jam shqiponje e kurre,sherbetore i kurrkujt.

  2. Poshte Saliu poshte,iliri,poshte,Rama,bejne sikur zihen diten e qeshin naten sebashku.Tallen me pupullin,enveristat e qelbur.U shktarofshin si familje.

  1. Ps paguan o pjerdhes i ndyre,i von atje,i armatos,i paguan Toma&Saje Qorri e fshehin doren e vrasesit,ky eshte edvin Kristaq Rama,i biri i te jatit vrases e shpirt mut.

    1. Po agron malaj mo kar, që sot është kryetar i bashkisë Burel, por më janar ishte komandant garde që dha urdhër për të qëlluar! Rastësi!?

 2. Rama eshte po aq fajtor per braktisjen e njerezve te cilet po ai i kishte sjelle aty ,kujtoj momentet kur filloi trazira dhe ramen qe diku aty ne turme shikonte nga larg pa reaguar fare (se fundja njerezit ishin te sakrifikueshem per qellimin e tij)…..eshte fajtor baahke me berishen e bashen …..plehra

    1. Fol i her për Ramën shqeto. mos e fut saliun në koment kur ke mutin mullar me ramën se diskretitohesh si fugshkalafit

     sa për kulturë 600 mijë ja varen nën partinëbandeshtet te ramës dhe më shumë janë ata që janë te detyruar të rrinë gojëmbyllur

     1. E ke pyetur veten perse ndenjen gojen mbyllur? sepse nuk duan te votojne Berishen..Nuk kam perse te diskretitohem une por ata qe nuk kuptojne keta njerez qe po ulerijne me heshtjen e tyre duke thene se Berisha, Noka, Ndoka, Topalli, Meta, etj etj NUK PERFAQESOJNE PROTESTEN E POPULLIT!

 3. kur nuk ke te drejte te protestosh dhe te thuash cfare mendon per mua ai vend ka mbaruar eshte diktature une e kam jetuar kohen kur nuk mund te thoje asnje fjale per fate te kqeq u kthye edhe nje here ajo kohe e kjo per faje te Sali Berishes e Ilir Metes qe e vune ne pushtet kete legen sperme komunistash e bythlepires psikopat si enveri jam me fate qe nuk jetoj me ne ate vend legenash.

    1. Fol i her për Ramën shqeto. mos e fut saliun në koment kur ke mutin mullar me ramën se diskretitohesh si fugshkalafit

     sa për kulturë 600 mijë ja varen nën partinëbandeshtet te ramës dhe më shumë janë ata që janë te detyruar të rrinë gojëmbyllur

     1. Nuk kam c’fare te flas per Ramen se na dhem shpirti qe e ka katandis Shqiperine ne kete fare feje, por ta fillojme nga rrenjet. Ke do votojme? Berishen? Ramen apo nuk do votojme? Pergjigjen e kupton sikurse e kupton perse Berisha do beje qe te fitoje prape Rama ndaj nuk ka nevoje te ta spjegoj une

 4. Dikush eshte fajtor qe i vrau nga frika dhe papergatitja arrogante, dikush eshte fajtor qe ne ate proteste dogji makina dhe me dhune deshi te futej me makine ne kryeministri. Tani eshte te thuash nje llaf te arrestojne.. Turp

 5. Na ka çarë karin me 21 janari! Rama ka 11 vjet pushtet dhe e mban çështjen pa zgjidhje
  Ka 6 vjet me skapin privat dhe prape tall karin me viktimat

  Burrë bastard , o i shtrydh deri në ditën e fundit të jetës o ska!

  Xhaxhai do dalë si luiza me gisht në gojë , pas noi viti do jete

 6. Aktori, karagjozi medio, politik, ky mashtrues klasik, Rama, ben sfilata bulevardeske ne cdo jenar.Se kuptojme se cdo te thote, kur keta vete u bene thirrje protestueseve me thirrje,, edhe mbi 300 kufoma do kalojme, qeverineBerisha ta rrezojme .Mjeshteria e ketyre per te shitur ata qe i cuan e provokuan institucionin me menyrat me barbare, e anti ligjore, sot, e qe nga 11 vjet na shiten te ndershem. A u vrane neKapltol hill ne Amerike, kur u sulmua, pse atje garda, policia mbrojti institucionin, e nuk u ngrit kush qe i vrau presidenti.Andaj, puciste komsomolas te rilindur, eshte zbatuar ligji.Ju, zarbo, po shkelni e zbatoni ligje anti demokratike qe jane hapur ne shkelje te kushtuteshmerise, e na i shisni si zbatim.Kjo nuk eshte demokraci, por ju mbajne tutoret nderkombetare, per srabilo kraci, kesaj dijani per nder ju trashgimtare kriminelesh.

 7. 21 janari ishte grusht shteti per te rrezuar Berishen.Grushti i shtetit eshte organizuar nga rama,topi ,ina rama.Nese do kish nje sistem drejtesie te pavarur dhe te vepronte sipas kushtetutes,21 janari dhe viktimat e saj do ishin shmangur.Para 21 janarit duheshin arestuar edi rama,veliaj,eduard shalsi,barja,ngjela dhe kupola e ps e kohes.Pas ngjarjes po te kish nje drejtesi apolitike dhe te pavarur,duheshin arestuar bamir topi,ina rama,per mosveprim me dashje dhe besoj se kane qene ne dijeni te skenarit te vrasjeve dhe pjese e planit per grusht shteti.Per mendimin tim garda nuk duhej jo te prekej,por as te akuzohej,qofte edhe per vrasjet,duhej qe berisha te jepte doreheqjen dhe dhe te merej nen hetim ,ndersa basha te arestohej menjehere,se ai eshte plani i egzekutimit te kater te vrareve te 21 janarit dhe pjese e grushtit te shtetit rama-topi-ina rama basha..Po te behet nje hetim hermetik ndaj vrasjeve ,ata qe shtine ndaj kater te vrareve ,do dali lul basha urdheruesi dhe egzekutori i tyre.21 janari ,drejtesia duhej ti kish eleminuar nga pushteti ramen,berishen dhe meten.Ramen si organizatori i 21 janarit, Meten si shkakun e 21 janarit dhe berishen si i paafte si kryeminister.Berisha ne keto momente duhet shfrytezuar vetem sa per te rrezuar ramen dhe kete qeveri antishqiptare dhe misioni i tij per pushtet ka perfunduar njehere e mire per kete vend .Ndersa basha njeriu me karragjoz dhe pashtylle kurizore per te qene ne politik,jo me ne pushtetin e larte.Fatkeqesia me e madhe e ketij vendi qe shancin qe na dha usa mbas 1990 u vune ne krye te shtetit,sa te korruptuar,aq dhe te paafte.

 8. Per zbulimin e autoreve te vertete te cdo krimi, duhet pare kush kishte interes dhe kush perfitoi

  nga ai krim. Se kush kishte interes dhe kush perfitoi e dine te gjithe shqiptaret dhe nderkombetaret.

  Eshte ai qe e shperbleu komandantin e grupit te zjarrit te 21 janarit duke e e bere kryetar

  bashkie . Po te kishte drejtesi te vertete do te ishte krejt e lehte per te gjetur urdheruesit e

  vrasjeve. Ai djale sot i perplasi ne fytyre te verteten e madhe. Ai djale eshte nje hero.

 9. Popull i perdorur e i lodhur,……sot qe flasim i larguar ne mase, kan mbetur pensionistat dhe adoleshentet ,rama vetshpallur mbret i patronazhisteve shkurt kush ka mend ne koke vendi ka pjerdhur totalisht per fshi ktu dhe opinionistet e portaleve

 10. Kjo i djeg Rames se i nxorri njerezit per bllokun e Metes, i ndersyri turmat dhe i la ne meshire te fatit, me pas hengri ngjala te gjiri i Lalzit me Meten dhe erdhi ne pushtet me Meten e bllokut te korrupsionit duke e cuar ne majen e shtetit shqiptar. Rama sot hipokrizi dhe shfaqje te turpshme me familjaret e viktimave. Ndersa me e tmerrshmja qe videon e te riut trim e dinjitoz e publikon Berisha njeriu kryesor i dyshuar si urdherues i vrasjeve.

 11. Injoranca armike e demokracisë dhe pluralizmit!!!
  Një person me inteligjencën minimale e kupton që familjarët e tyre u bënë viktima vetëm për kodoshinn Rama dhe po keq përdoren nga ai akoma!!!
  O këta janë pra injorantë ose janë militantë të pandreqshëm dhe për këtë paguhen.
  Me dashje ose jo janë veçse bashkëpunëtorë në rivendosjen e diktaturës Edviniste që sdallon nga ajo Enveriste.
  Vetëm të kujtojnë sa viktima ka bërë diktatura e dikurshme dhe e tanishme.
  Me qindra e mijëra ajo e dikurshme me 1 milion kjo e tanishme me emigrimin e nxitur nga antishqiptari Rama!!!

 12. Ora 19 30 . 21 Janar 2011

  Në një konferencë për shtyp pak orë pas protestës, Sali Berisha, kryeministri i asaj kohe gënjen me vetdije dhe thotë se protestuesit i ka vrarë opozita pasi janë qëlluar me armë të lehta nga afër, që nuk i disponon garda.

  Nga kryeministria deklaroi se sipas raporteve paraprake mbi incidentin, “viktimat ishin qëlluar nga afër me armë të një lloji të ndryshëm nga ato që përdor policia dhe Garda e Republikës”. Gjithashtu ai i ftoi prokurorët që të hetonin ngjarjen.Prokurore salihu ju fton qe ta hetoni,cfare prisni
  Gimi dhe Xixa po mundohet te tregojne qe salihu muk i vrau me duar ne xhepa,por i vrau rama qe i solli aty,salihu ne 11 vjet opozite ka bere deri tani mbi 48 protesta te dhunshme por asnje malok shpellkar nuk eshte vrare,denohet ai qe vret o karigjyzel gimi e xixa

  1. Maloket e i kemi shoke, o rq! Nga jugu jam une dhe nuk i shaj! Keto sharje i nxisni ju rq e Edit se s’keni me ca te percani kete popull!

  2. Une jam Lab dhe Maloket i kam miq e vellezer, ai qe na shan ka share Shqiperine..Ik e merr leket tek ambasada serbe e ruse tani

 13. Protesta ishte e pakuptimte kur afer ishin zgjedhjet! Por Rames i duheshin keto kurbane qe te merrte votat!

 14. Ke sa vite qe tall karte me keto hijena qe se kane per gje te sheain gjakun e familjes per pushtetin tend o ligesi e palaço kriminale me emrin edvin Rama.
  Ke sa vite qe ben aktorin gjasme te ka erdhur keq per ta ?Te gjitha pushtetet i ke,skapsat e sigurimsat aty i ke e prape ha mut duke bere propagande me gjakprishurit e mutamut veline ?!Gjaku i atyre viktimave te sillet rreth koke edvin,ti i cove aty,giwhti yt be videon qe qarkullon ne rrjet tregon te verteten,kalimi mbi kufoma qe predikoje nje nate me pare me 20 janar te top qeni,flet shume se akoma nuk eshte hetuar 21 janari.Ti je shkaktari i vertete,ti i ke vrare ata njerz e tall bythen me keto qenije te peshtira qe kane shitur gjakun e viktimave cdo 21 janar.

  1. Përse u bë të themi “demostrata” në 21 janar???
   Për të supozuarën korrupsion të Metës!!
   I çoi njerzit për hiç gjë dhe ata bindur si militantë ekstremistë dogjën e shkatërruan çdo dhe egërsisht sulmuan policët!!
   U futën dhe në oborrin e Kryeministrisë për çfarë??
   Sigurisht të hynin dhe t’a shkatërronin dhe sigurisht për të bërë viktima.
   Dhe si do vepronin gardistët në mbrojtje të objektit të rëndësisë të veçantë??
   Të rinin duarkryq??
   Si do veprohej sikur kjo të ndodhte tani që Rama është kryeministër???
   Dhe për gjithë ato që ka bërë ai nuk e meritonte të shkatërrohej kryeministria??
   Po. Por demokratët nuk janë ekstremistë.
   Rama meriton shumë se se pari vrau në pabesi 4 të mjerë që i çoi mish për top.
   Meriton më shumë se ai ka kryer krim e genocid ndaj shqiptarëve duke larguar 1 milion të rinj nga vëndi.
   Dhe pa pikë turpi vazhdon e tallet me ato 4 viktima por dhe milionat e shqiptarëve që kanë lënë vëndin e tyre nga politika antishqiptare e tij duke zbatuar planet famëkeqe të Serbisë për çpopullimin e Shqipërisë!!

 15. U hap prap kapaku gjerizit, i ores,17,30, Eshte fatkeqesi qe te merrem me nje guak, apo te cmendur sekti ,jeni vulosur e su hiqet e shkreta.Po te pyes se ta kam kerkuar ne koment, a e ke pyetur te teme se me ke te ka zene.

 16. Ne spak ka nje padi er edi ramen.Mashtroi me 21 janarin,ngriti popullin ne demostrata per interesin e tij te marjes se pushtetit me mashtrim.Arsyet pse i ngriti dhe qe u vertetuan ne pushtetin e tij 10 vjecar,qe ishte mashtrim. 1 : E ngriti popullin dhe vrau 4 veta per korrupsionin e ilir metes dhe ne pushtetin e tij korrupsioni eshte shume ,shume here me i madh. 2: e ngriti popullin ne demostrat dhe vrau 4 veta per kapjen e pushtetit te drejtesise nga berisha dhe vete i ka kap te gjitha pushtetet e pavarura me tmerrshem se putini. 3 .E ndriti popullin ne demostrata dhe vrau 4 veta se berisha nuk e degjonte opoziten,sot ne pushtetin e tij rama e ka eleminuar fare opoziten dhe vepron si shtet moniste. 5 rama e ngriti popullin ne demostrata dhe vrau 4 veta se berisha se fshatin lazarat e ktheu ne prodhim droge,ndersa rama ne 10 vjet e ktheu shqiperine ne prodhuesin me te madh te ashashit ne europ dhe e beri shqiperine vendin trazit te kokaines ne europ. 6 rama e ngriti popullin dhe vrau 4 veta se berisha i vodhi zgjedhjet vendore,ndersa vete rama ne keto 11 vjet i ka vjedhur dhe ska bere zgjedhje fare..7 rama e ngriti popullin dhe vrau 4 veta se pushteti i berishes punonte vetem per oligarket,ndersa vete rama keto 11 vjet me VKM,PPP DHE IVESTIMET STRATEGJIKE parate publike dhe financat e vendit jua ka dhene oligakeve dhe i ka ndare parat dhe bizneset me oligarket 50 me 50 .8.Rama e ngriti popullin dhe vrau kater veta me 21 janar me mashtrimin se populli ishte i papune,spaguante dot as dritat dhe ujin,ndersa vete ne pushtetin e tij jo vetem,qe edhe ata popull qe ishin ne pune dhe qe sishin pjese e kupoles se rilindjes i hoqi nga puna ju hoqi jo vetem parat e dritave dhe ujit,por ju hoqi dhe buken e gojes dhe kush spagonte dritat i burgoste i varte me litar ne burgje dhe thosh varen veten,gje qe solli me dhune shpopullimin e vendit.Spak vepro.Padin per 21 janarin e ke ne tavoline .Mos perserit diktaturen e proletariatit .PARTI SHTET.Nje dite do gjykohesh edhe ti per keto veprime banditeske ne sherbim te diktatorit fashisto-komunist rama.

 17. MIREMENGJES 1 HERE ! 21 JANAR VITI 2011
  MIREMENGJES 2 HERE ! VITI 2012
  MIREMENGJES 3 HERE ! VITI 2013
  MIREMENGJES 4 HERE ! VITI 2014
  MIREMENGJES 5 HERE ! VITI 2015
  MIREMENGJES 6 HERE ! VITI 2016
  MIREMENGJES 7 HERE ! VITI 2017
  MIREMENGJES 8 HERE ! VITI 2018
  MIREMENGJES 9 HERE ! VITI 2019
  MIREMENGJES 10 HERE ! VITI 2020
  MIREMENGJES 11 HERE ! VITI 2021
  MIREMENGJES 12 HERE ! VITI 2022
  MIREMENGJES 13 HERE ! VITI 2023
  MIREMENGJES 14 HERE ! 21 JANAR VITI 2024

  DHE ME NGA NJE KAR-A-FIL SI GJITHMONE JU UROJ EDHE SOT NJE DITE TE BUKUR !!!!!!!!!!!!!!

 18. nuk e di sesi familjaret e viktimave mund te takohen me ramen,kur ky i fundit ishte ai qe e thirri ate proteste dhe ka minimalisht pergjegjesi morale qe i dergoi njerezit mish per top……nuk e di dmth ……..sindrome stokholmi komplet …..mos flasim per pergjegjesite e berishes pastaj …..duhet nje nate dimri…..plehra majtas djathtas….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *