• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shikoni si e kalon kohën Berisha gjatë paradites

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të funditI izoluar në banesën e tij që prej 30 dhjetorit të vitit të kaluar, kur gjykata i caktoi masën “arrest në shtëpi”, Sali Berisha është filmuar teksa ecën në verandën e banesës për të mbajtur trupin në lëvizje.

Filmimet tregojnë ish-kryeministrim që ka dalë në tarracën e banesës për të bërë ecje.

Edhe pse është izoluar në shtëpi, aktiviteti politik i Berishës nuk është ndalur. Përkundrazi kreu i opozitës zhvillon çdo ditë një komunikim me mbështetësit e tij në rrugën “Mustafa Matohiti” dhe u flet nga dritarja e shtëpisë.

Së fundmi, SPAK i mohoi kreut të opozitës edhe pjesëmarrjen e tij në punimet e kuvendit, pasi ish-kryeministri kërkoi leje të shkojë dhe të bëhet pjesë e seancave parlamentare. Por sipas prokurorëve të SPAK, përderisa një qytetar i thjeshtë nuk mund të shkojë në punë kur është në arrest shtëpie, atëherë edhe deputeti nuk duhet të ketë të drejtë të bëhet pjesë e seancave parlamentare për sa kohë është në arrest shtëpie.

Nëse mungon 6 muaj në parlament pa arsye, Berishës i hiqet mandati.

 

Ish-kryeministri është në hetim lidhur me privatizimin e ish kompleksit Partizani. SPAK fillimisht i sekuestroi pasaportën dhe vendosi masën e arrestit detyrim paraqitje, por Berisha refuzoi t’i bindet me arsyetimin se prokurorët duhej më parë t’i drejtoheshin parlamentit për masën ndaj tij.18 Comments

  1. Doktori esht GJIGAND! Ramsi me gjamse me i ri duket si baba Sales. Berisha duket qe Koken ne bythe ja ka futur . KAQ.

 1. Si diktatura Edviniste po izolon me ndihmën e Amerikës majtiste marksiste simbolin e demokracisë e burrin e shtetit dhe të arritjeve madhore që arriti në qeverisjen e vëndit.
  Arritje që Rama me rivendosjen e diktaturës rrezikojnë të ç’bëhen!!!

  1. simbol i demokracis ishin studentet. Saliu ishte nje komunisti i derguar per te vjedhur kauzen e studenteve, gje qe e beri mir fare. Nga gjith themeluesit e PD nuk ka ngel asnje se i perzuri Saliu.

 2. Per hadut o cope mishi nuk ke cte akuzosh Berishen, a e sheh se sa na ka vjedhur e turperuar horri politik,Rama.Per kenaqesine e lehjes si zagar i tij qe je, dije mire llafin e popullit,, Qesh mire, ai, qe qesh i fundit.Po te pyes se koti, a ke thithur ndo nje doze falas nga padroni, se re jeshe kaqe i trashe sot ne kete boten e brendeshme politiko, ekonomike mizerabel e drjtuar nga langojt e kurvit, e te sulmosh, apo gezohesh keshtu sic shfaqeni ju, kjo tregon se keni trasheguar ndjenjen e xhelatit e te kriminelt te baballareve tuaj.Rrace e poshter

 3. Plasët duke gërmuar e gërmuar , po asnjë akuzë nuk i ngrini dot ! Flisni sa të doni me goj , asnjë fakt nuk gjeni dot ! Dhe drejtësia komuniste po vjen vërdall me ndëshkime , arrest e mbyllje goje , po ama nuk arrin të formuloj qoft dhe një akuz të vetme ! Pastaj të shkruajn e të bëjn hartime si të duan këta patronazhistët , e vërteta është para syve .

  1. Ça faktesh do me ti,vrau 4 njerez me duar ne xhepa,hodhi ne ere nje fshat,lejoi firmat piranidale dhe dergoi avione per te bombarduar jugun,tjeter gje qe gjykatesit e kapur prej koqesh prej tij po perpiqen ta denojne thjeshte per korrupsion ashtu siç denoi ky Nexhmien per kafe sa per te thene qe e denova.

   1. O Jetleshi pse nuk pyet veten se kush i çoji atje duke djegur makina e kishte dhe te armatosur ne kte kryengritje per vidion e Ilir Metes dhe pastaj u bashkua me Ilirin qe qeverisi 4 vjet bashke me te e vazhdon te jete ne qeverisje ne saj te atij ky i drejti juaj Borati,ndersa firmat Piramidale beri gabim qe i lejoi por ato i hapen pjestare te sektit tuaj Komunist dhe mbas falimentimit te tyre u ngrejten ne revolta duke hapur depot e armeveqe Vlora filloi e para e me rradhe ne te gjithe Shqiperine dhe bene permbysjen e Qeverise Berisha por FatosNano si bir kurve ju tha se do ja u kthej leket nga firmat piramidale un 100% dhe i mashtroi ,dhe per Nexhmijen ju kelyshe te fares komuniste atehere dilnit dhe protestonit qe mos tu denonte e Veja e diktatorit por Berisha ka ca faje se nuk e nxorri Partine tuaj te jashtligjeshme per veprime kriminale kunder popullit qe kish internuar,vrare neper kufi e terhequr me tela me gjemba mbrapa traktorit e torturuar o Jetleshi faqezi patronazhist rilindas.

 4. po mandati hiqet nqs mungon 6 muaj pa arsye. Mungesa e ketij nuk eshte pa arsye keshtu qe skan si tja heqin mandatin.

 5. Parlamenti Europian rrëzon pretendimet e Berishës dhe Bardhit/ Njeh Alibeajn bashkëkryetar të komisionit “ad hoc” dhe inkurajon palët për gjithëpërfshirje

  1. Tjeter patronazhist ky qe e ka kuptuar se Parlamenti Europian rrezon pretendimet e Berishes dhe nje Ali bashen si bashkekryetar nga e more kte lajm nga zyra e shtypit te mamqires ke shpija ,se aq sa kuptojme aty thote per gjitheperfshirje nuk cilson se per njerin apo tjetrin deputet o Toç Kari

 6. Ju baxhellot pragqire morra te kuq…
  Jeni shume bura… si fiku dhe chingia e gjate…
  Problemi eshte se u tradheton prapanica qe e keni si tuneli i Kerrabes…
  Behuni te gjitha bashke….
  Dhe pirdhni koqet e Dr. Berishes.

 7. Edhe ne enderr ju del Saliu o qelbesirat e edver baxhelles,superhajdutit dhe tradhetarit nga surrel shpella e lindes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *