• |
ide | kryesore

Nga Shkupi në Madrid, Rama niset me charter për panairin e turizmit në Spanjë

Arkiva, Lajme, Të funditEdi Rama nuk është kthyer fare nga Shkupi në Tiranë pas samitit me liderat e Ballkanit Perëndimor.

Kryeministri do të fluturojë me charterin e tij direkt e për Madrid, ku në dy ditët e ardhshme do të zhvillojë disa takime dhe do të marrë pjesë në një panair për turizmin “Fitur”.

Lapsi.al mëson se bashkë me Ramën janë edhe ministrat Mirela Kumbaro e Ogerta Manastirliu, si dhe kryetarët e bashkive Gjirokastër, Durrës, Lezhë e Shkodër.

Për udhëtimet me charter kryeministri nuk ka bërë asnjëherë transparencë.

Opozita ka kërkuar edhe ngritjen e një komisioni hetimor për këtë çështje, por që është refuzuar nga mazhoranca vazhdimisht. ©LAPSI.al24 Comments

 1. Gjigandi. Duke punuar per shqiperin.
  12 milion sivjet turizmi.
  Vetem Rama mund ta realizonte kete zhvillim spektakolar te turizmit.

   1. Mos u gezoni o te gezuar dhe te dehur nga droga se se shpejti ju vjen nga mbrapa ! thotë:

    Shkoi ne Spanje per te furniture avionin me karburant??APO KISHTE NGARKESE PER TE CUAR ? SHQIPERIA NE KOHEN E RAMES VETEM. PER DY GJERA MBAN REKORD PER FUTJEN E DROGES. QE JU I PERDORNI TE GJITHE. DHE PASTRIMIN E PAREVE TE PISTA!! BENI QEF DHE QESHNI POR NE BYTHEN E FEMIJVE TUAJ E KENI ORE TE GEZUAR!

  1. E ci duam turistat ne.
   Biles un them qe kur te vij ne pushtet berisha.
   Te ver rrethim me tela ne kufi qe mos te futet e te dal askush.
   Dua ta bej plazhin vetem me vellezrit e mi shpellar.

   1. Sarkazem to holle paske mor sufllaqe.
    Kur te besh plazh vetem, mos harro, vish breket me vrim te Shukriut.

  2. Une di qe kete vit pervecse fyerje neper rrjete sociale, bllokime te kota neper kakaliqet urbane te ridhjerjes, dhe plazhe me ere haleje, nuk kemi pare gje te mire..

  3. Nuk flet ti or Kar qe po tall bythen me taksat Shqiptare duke ik me Çarter sa me nje vend me nje vend tjeter po thu se punon per Shqiperine por po punon per xhepin e vet e ti Rrote Kari thu12 milion turizmi e vetem BORATI mund t a realizonte kte zhvillim te Shpopullimit o Buole e rrujtme

 2. Zhvillimi karit. Shqiperia 1.5 milione dhe neser ngelen 500 mije per shkak te zhvillimit dhe ske me shtet mer toc kuklle!!!

  1. coji miliardat e vjedhura nga vellai yt,a cfare e ke spese nuk meret vesh ke ke djale,ke ke vella ke ke kalama.2,5milard euro te vjedhura nga ai qe lante piatat ne usa.

 3. Hahahaah salibanet. Plasen prej inati.
  Keshtu ju pafsha o injorant.
  Qe keni nat, qe shteti juaj ecen perpara.
  Ju jeni gati ti vini zjarrin shqiperis.
  Ose te minoni shtyllat e tensionit te lart😉.
  Vetem e vetem te dal keq Rama.
  Hani 💩 se per gje tjeter nuk jeni.

  Dhe mos harroni. PELLCISNI.

  1. Nuk flet ti or Kar qe po tall bythen me taksat Shqiptare duke ik me Çarter sa me nje vend me nje vend tjeter po thu se punon per Shqiperine por po punon per xhepin e vet e ti Rrote Kari thu12 milion turizmi e vetem BORATI mund t a realizonte kte zhvillim te Shpopullimit o Buole e rrujtme

  2. O te qifsha shtetin ty, Shtet shkerdhat qe mbahet me paret e droges, 800000 bashkatdhetare qe jane larguar ne 10 vjet dhe ti mor loqe gezon qe shteti bythes hecen perpara.

   1. Ti gëzohesh që shan me Edi Ramën të shkërdhefsha Motrën Grunë dhe Mamin sa për libër shpije dhe qentë e macet me ti qi sepse je bthqirë e ste punonme o LGBT kurse ty te Qihen per nje vend pune qe te hash buke o rrace e sektit Mavi e sigurove dhe sot sufllaqemutin per mjes O Sumaxhi ik boj nje gojore me Safetin tani.

 4. 14 milion kete behar.
  Booo vetem Rama mund ta bente kete.
  Eshte i madh kodoshi.
  Po vjen shqiperia era europ.
  I ka halla edhe 10 vjet te tjera si kryeminister.
  Dhe i ka te sigurta.

  1. 50 vite komunizem na vrau e na preu dhe prape prej ca idiotesh si ti, mbajti pushtetin..Nuk te jep ore jo, ti po qyqar do mbetesh, por vetem mburresh me parane e tjetrit..Morracak gjenetik

 5. LLogaritjani udhetimet me kesi aeroplanesh personal, dhe sa i del shpenzimi Mos harroni se pas tij, shkon skuta gardiane, qe edhe ata, harxhojne per bilete, diete, hotel e per luks.E kush kryeminister tjeter i vjedh shtetit te tij me shume nga ky bandit turist karagjoz.E dyta, perse zmadhohen gjerat me pompozitet per arritje ne turizem, kur eshte pranuar se kish ca te ardhur e vertete, por turiste me xhepin bosh, jo elitar Llogarite e timsit, si turiste jane totale, ku bejne pjese edhe emigrantet qe vijne ne familjet e tyrene kete bej pjese edhe une qe vij ne vendin tim dy here ne vit, e me llogarit turist.Nuk dua ti bej analize pastaj konkurrence, per kondita, hoteli, ushqimi, plazhi, guide, dhe fundi mbi shpenzim, e kenaqesi mesatare.Shqiperia ka propaganden, reklamen, a per realitetin e elitarit ne turizem, ka shume pune per te bere.

 6. RAMASHTEJN DHE LINDAMAXWELL PO JU RRJEPIN LEKUREN DHE PATRONAZISHTAT. GEZOHEN ME NJE SUFLLAQE! thotë:

  Sa pensioniste mund te pagueshin vetem me shpenzimet e qefit qe Ben RAMASHTEJN ME AVIONIN MBUSHUR ME LOLITAT SHQIPTARE? BENI. NJE LLOGARI TE THJESHTE JU HAJDUTE DROGMENE ME NE KRYE KRYEHAJDUTIN E BALLKANIT EDI RAMASHTEJNIN!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *