• |
ide | kryesore

Salianji “dezerton” nga opozita: Të ndalen flakadanët në Kuvend

Arkiva, Lajme, Të funditDeputetë demokratë që prej tre muajsh hedhin flakadanë, mbulojnë me tym e bllokojnë seancën parlamentare mendojnë se kjo duhet të marrë fund. Këtë mendim e thekson fort deputeti Ervin Salianji, nënkryetar i grupit parlamentar të PD-s. Salianji është duke kërkuar forma të reja reagimi nga opozitarët.

“Duhet një diversifikim, duke gjetur forma dhe mënyra të tjera radikalizimin duhet ta prodhojmë dhe me forma të tjera, me njerëzit. Ne nuk duhet të mbetemi peng vetëm i kësaj çështjeje, por duhet të diskutojmë për të gjitha temat e tjera që shqëtësojnë shoqërinë”, theksoi ai.

Qëllimin e nisjes së aksionit, Salianji e quan të përmbushur, megjithëse thekson se opozita duhet të vijojë të kërkojnë komisionet hetimore apo përbërjen në komisionin e reformës zgjedhore.

“Aksioni opozitar ka arritur ta ndërgjegjësojë shqoërinë shqiptare lidhur me këtë element dhe kanë mbetur dy rrugë të cilat, që ose të radikalizohet më tej ose të gjendet rrugë tjetër zgjidheje”, shtoi Salianji.

Edhe bashkimi i dy grupeve që takohen së bashku prej fillimit të shtatorit, por që ende shmangin selinë blu, duhet të mbyllet, thotë deputeti demokrat.

“Nuk duhet zvaritur më, ne duhet të gjejmë një rrugë, ose të bashkohemi në diversitet ose, secili të mendojë të bëj politikën ashtu siç e mendon”, tha ai.

Nëse ky bashkim rrezikon të marrë dhe shumë kohë, deputetët, edhe Salianji, mendon të marrë një rrugë tjetër.

“Besoj që shumë shpejtë do të mbaj qëndirm, nëse nuk kemi një konkulzion, nëse ngjarjet zhvillohen më këtë rritëm të ngadaltë.”, përfundoi Salianji./ABC News5 Comments

 1. Plas sherri mes grupit Berisha-Bardhi – Albana Vokshi i kërkon “llogari” Bardhit: Pse Rithemelimi s’ka përfaqësi në Bruksel? Të shtohej Berisha në rezolutë!

 2. Plas sherri mes grupit Berisha-Bardhi – Albana Vokshi i kërkon “llogari” Bardhit: Pse Rithemelimi s’ka përfaqësi në Bruksel? Të shtohej Berisha në rezolutë!ky ka hallin e burgut qe do beje.

 3. Nuk dim ca te bejm tani… Ta shajm salijanin, apo jo.
  Se ben vaki rikthehet prap te berisha. Dhe pastaj duhet ta lepijm ate qe peshtym.
  Te dal dikush nga partia. E te na thot. Ti turremi….

  1. Kushdo qe i sherben çingies se gjate duhet share dhe peshtyre ne surrat.
   Qe. Nga mero gelbaza dhe krejte lista………………. e bushtrave gojesperme sherbetoret e rameshurres.
   Ptuuu bastarde.

 4. Po pse o tu mbyllte budalla eshte Saliani, Berisha ka mbetur ne dore te Genc Gjokutaj, e Salianit i duhet pakez diell qe te ngohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *