• |
ide | kryesore

A do të thirret Rama për t’u pyetur për “McGonigal”? Dumani: Nuk ka rëndësi emri, por provat

Lajme, Të funditKreu i SPAK, Altin Dumani, në një takim me studentë të universiteti ‘Luigj Gurakuqi’, ka deklaruar se nuk ka rëndësi pushteti dhe se kushdo do të duhet të japë llogari në SPAK kur t’i vijë koha.

Teksa SPAK ka nisur një hetim për çështjen “McGonigal”, Dumani nuk i ka shpëtuar pyetjes nëse në pyetje do të merret edhe kryeministri Rmaa, i përmendur në dosje.

Rama a do thirret për t’u pyetur për çështjen “McGonigal”?

Dumani: Nuk mund te përgjigjem për pyetje te caktuara. Nuk ka rendësi emri, por provat dhe nuk ka rendësi pushteti që ka dhe në një moment do t’i duhet kujtdo që të vijë dhe të japë llogari në SPAK apo gjykatë. Ne jemi të ndjeshëm ndaj asaj qe ndodh edhe në media apo kudo tjetër. Shumë media në muajin shkurt të vitit të kaluar dhe deri para 2-3 muajsh kemi marrë kritika pse nuk kemi regjistruar çështjen e McGonigal dhe gjithë kriteret duhet të ndjehen të zhgënjyer se e kemi regjistruar që në janar të vitit 2022. Duhet të presim momentin kur të kemi diçka konkrete për ta publikuar.11 Comments

 1. Provat thotë!!! Po para syve i ke mor enverist e familjarisht enveristsa!!!
  Thuaj qe s’kam vullnet r do zbatoj udhëzimet e partisë dhe sekretarit të parë Edver Hoxha!!!

 2. Dhe ky nuk paska prova. Pretenca e prokuroreve federale amerikane nuk jane prova. Drejtesia e re u vu ne prove me dosjen e patronazhisteve. Kaq. Te tjerat jane pallavra. Por vetem nje gje, historia kur perseritet behet gallate pastaj. Keni harruar qe populli nuk eshte analfabet si ne 45. Nuk nenshtrohemi me asnje diktature.

 3. eme mire qenka pergjigj, rendesi kan provat, nqs ka prova qe e fjesojne do therritet pak rendesi ka nqs eshte kryeministri apo jo

 4. Mvaret nga prapanica jote e qelbure sí tuneli i Kerrabes…
  Njesoje si bitha e fik kurvices dhe pragqireve te tjera patronazhiste mazokiste pjelle e gonorrese se monstrave te sigurimit gjakatar.
  Kur shitet vota sa nje pule…
  Atere mire ja beni kopese se nderkyer dhe turmes se perdhunuar.

 5. Diplomatet edhe psa flasin me nenkuptime,perseri,dicka e thone neper te.Pergjigja e Dumanit,eshte si nje nxenes i dobet,qe i pergjigjet mesuesit,roma per toma.Pyetja qe i eshte bere,nuk i kerkon Dumanit te tregoje se si po hetohet,por “A po hetohet”,pra nuk nxjerr ne shesh sekreete hetimi,ashtu sikunder vete ata (hetuesit e Spakut),i rrjellin me qellime qe ata vete i dine,shume gjoja sekrete te hetimeve.Pergjigja e kryehetuesit,tregon edhe nivelin intelektual,por edhe pozicionin qe ka duke udhetuar,i shoqeruar nga perfaqesues te ambasades amerikane,si badiguard!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *