• |
ide | kryesore

Vrasja e Arben Lleshit në qeli nga Sokol Mjacaj, lirohen policët e burgut të Peqinit

Lajme, Të funditLirohen policët e burgut të Peqinit, të cilët ishin arrestuar pas vrasjes në qeli të Arben Lleshit.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak kohë më parë në ambientet e këtij burgu të sigurisë së Lartë me 15 dhjetor të vitit të kaluar.

I dënuari me burg përjetë Sokol Mjacaj qëlloi për vdekje Lleshin, teksa ky i fundit ishte në qeli dhe plagosi shokun e tij të dhomës, Indrit Shaqjan, ky i fundit jashtë rrezikut për jetën.

Pak ngjarjes së rëndë, që alarmoi sistemin e burgjeve dhe autoritetet shtetërore, u arrestuan drejtori i burgut, por edhe punonjës policie.3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *