• |
ide | kryesore

Deklarata e Dumanit/ Meta refuzon të flasë: Nuk kam asnjë koment

Lajme, Të funditKreu i PL-së, Ilir Meta në një konferencë për gazetarët u pyet në lidhje me deklaratën e djeshme të kreut të SPAK, Altin Dumani.

Meta refuzoi të fliste, duke thënë se nuk kishte asnjë koment për deklaratën e Dumanit, ndërsa shtoi se ka qenë nën hetim gjithë jetën.

Dje nga Shkodra kreu i SPAK u pyet se në çfarë fazë është hetimi ndaj Ilir Metës. Kësaj pyetje Dumani tha se çështja është nën hetim dhe se nuk mund të japë të dhëna.

Meta: S’kam asnjë koment për këtë deklaratë dhe e di që kam qenë gjithë jetën në hetim. E dimë gjithashtu që prokurorët kanë marrë angazhime personale për t’u marrë me Metën. Unë kam qenë, jam dhe do të jem këtu përballë jush. Të jeni të sigurt që s’ka asnjë forcë e cila mundet të zhbëjë PL-në si një parti të vërtetave të mëdha.7 Comments

  1. Garo u shpreh se të rinjtë janë të painformuar dhe të pandërgjegjësuar për aktualitetin politik.

    “Shoqëria e ka detyrim të reagojë. A mendoj që unë opozita është kaq e fortë? Nuk është, ne jemi në ditët më të vështitra, por opozita të paktën e ngre zërin. Qeveria nuk del në një debat.

  2. Shpresoj shume te shoh ne burg edhe ty se e din mire qe je ti qe e bere kryetar bashkie e pastaj kryeminister edi bastardin e tradhtove sali berishen qe te shpetoj nga burgu dhe u be protesta ku u vrane kater njerez kote e dine mire se cfare ke bere je i pa bese, munde te thuash cdo gje por je i pa bese e dine gjith shqiperia ilir koke lopa tani rrine si mute nuk guxon te thuash asgje nuk ja permend as emrin edit je dhjere me shume qe je i dhjere i pirdhu e mos del me te flasesh tradhetare i pa bese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *