• |
ide | kryesore

Basha: PD në ballë të betejës për emigrantët

Arkiva, Lajme, Të fundit
BashaKryetari i PD-së së vulës, Lulzim Basha, duke iu përgjigjur pyetjeve në Instagram, ka folur për votën e emigrantëve, teksa theksoi se pala e tij ka dorëzuar në Parlament propozimin sesi mund të mundësohet.

Basha tha se Partia Demokratike është në ballë të betejës për votën e emigrantëve, ndërsa shtoi se këta të fundit përfaqësojnë gjysmën e Shqipërisë jashtë kufijve të vendit.

“Përshëndetje dhe respektet e mia. Aktualisht Partia Demokratike ka dorëzuar në parlament propozimin se si të mundësohet votat për emigrantët. Së pari Shqipëria një zonë. Së dyti, votimi dhe numërimi elektronik dhe shtrirja e kësaj infrastrukture në të gjitha vendet ku banojnë shqiptarët, do të mundësojë që të hiqet çdo pengesë reale apo artificiale që ju ka penguar të votoni aty ku jetoni. Ky është qendrimi ynë, ky është përkushtimi ynë. Natyrisht që ndryshimi kërkon që të gjitha forcat politike të bashkohen dhe të ndryshojnë kodin zgjedhor. Partia Demokratike është në ballë të kësaj beteje për votën e emigrantëve, për emigrantët që aktualisht përfaqësojnë gjysmën e Shqipërisë jashtë kufijve të Shqipërisë”, tha Basha.11 Comments

  1. Hahaha po edhe ki ka Parti. Hahaha ti ke kulla jo Parti o Nafie tunde dybekun tunde se e tund mire per shokun Syllo.

  2. Berisha nuk ka lënë gjë pa bërë ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve, u ka ‘punuar’ qindin, duke e vjedhur, vrarë dhe shitur dhe pastaj fillon dhe ankohet pse SHBA e ka shpallur ‘non grata’ familjarisht

  3. lufta sapo ka filluar haaaaaa edi rama nga neser nuk eshte kryeministe haaaaaa sa mire nuk i harron batutat e rrenave ky bytheqire ky kujton se behet kryeminister se duan amerikanet e ji se do populli haaaaa sa qesharak une i djathte jam por kurr nuk ta jap voten ty edhe sikur ta di se kthehet komunizmi legen i pa fetyre e i pa ndere e turp ptyyyy surrat mut.

  4. Shqiperia e ka te domosdoshme voten e emigranteve. Me sa di Maqedonia, Kosova e Mali i Zi e kane voten e emigranteve. Shqiperia me tedencen e largimit masiv te shqiptareve nuk mund te drejtohet nga nje klase politike qe votohet nga 1/3 e popullsise shqipfolese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *